Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
puteti posta aici ce piese sau produse ati cumparat si nu au fost bune sau nu s-au ridicat asteptarilor voastre https://www.clubopel.com/vie...p?p=740084#740084
ps:asta ca sa lasam acest topic curat,aici sa fie postate doar OFERTELE care se pot gasi in diferite magazine sau online
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
BV-31STE a scris:
MAKE a scris:Si eu am schimbat vreo 3 seturi de stergatoare aero din Real pana la urma am cerut banii inapoi.

tu spui de cele ieftine de 8-9 lei?
ti-ai recuperat banii? Very Happy

In primul rand nu sunt 8-9 lei sunt 15-16, ce problema e daca nu le-a putut folosi si si-a luat banii inapoi? Tu poate cumparai toate cele 3 seturi dadeai 45-50ron Idea si daca nu erau bune da-le dracu luai Valeo cu 100-120 ron. Din pacate la toti ne greu dar nu la fel.
Eu nu m-am dus sa mai imi iau banii inapoi pt ca imi luasem gandul de la ele de cand le-am cumparat vroiam mai mult sa vad cum arata pe masina.
Multumesc colegul stefan_bc la un asemenea topic ma refeream.
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Pe prima pagina poti vedea ce-am facut eu dupa ce am cumparat stergatoare 'aero'.
Sa-l lasam pe MAKE sa raspunda cat costa, la ce interval le-a schimbat si ce motiv a invocat cand a cerut banii inapoi.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu nu trebuie sa invoci nici un motiv. Timp de 48 de ore le schimbi ca "asa vrei", nu-i intereseaza pe ei. Asta cel putin in teorie Rolling Eyes
Skip ads

  • MAKE

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai stiu exact cat am dat pe ele in jur de 11-12 lei pe bucata si de tinut m-au tinut cat le-am pus pe masina in parcarea magazinului unde am constatat ca lasau dungi oribile.Le-am incercat asa ca mai cumparasem un set in urma cu 2 saptamani si tot asa.Eu am folosit champion vreo 2ani si nu lasau astfel de urme,am vrut sa le schimb ca aratau mai bine astea dar acum m-am convins am revenit tot la champion.
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
MAKE a scris:...Eu am folosit champion vreo 2ani si nu lasau astfel de urme,am vrut sa le schimb ca aratau mai bine astea dar acum m-am convins am revenit tot la champion.

Ce model sunt? pretul lor?
Multumesc.
  • B-30-ADU

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
lavete microfibra

http://www.delphionline.ro/...duse-uz-auto.html
  • MAKE

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ovidiucro a scris:
MAKE a scris:...Eu am folosit champion vreo 2ani si nu lasau astfel de urme,am vrut sa le schimb ca aratau mai bine astea dar acum m-am convins am revenit tot la champion.

Ce model sunt? pretul lor?
Multumesc.



Erau CHAMPION cumparate din metro din alea normale cu rama metalica si am dat pe ele in decembrie 2006 in jur de 32 de lei pe bucata. Ca model nu stiu cod sau nume ceva nu cred ca au.Acum am inteles ca sunt la OMV cam 20 de lei/buc,de la un prieten stiu.
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am folosit Champion cred ca sunt cele mai bune, dar am vrut aero, pt ca arata mai bine si nu ingheata la articulatiile lamelei.
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspuns.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
McFly a scris:
ririnel a scris:
@all: in toamna se gaseau in Carrefour si Selgros suporti de bicicleta pentru portbagaj la max 50 lei. Daca mai vedeti pe undeva la pretul asta sa scrieti si pe aici Wink

Le vanez si eu, un prieten a cumparat ultimele din Tg-Mures (sunt cele care apar pe unele poze postate de mine in "pe bicicleta") Sunt simple si poate incredibil datorita pretului mic, dar chiar bune! Sunt Loganul suportilor de bicicleta Cool

Aceleiasi suporti care in toamna erau 49 lei ii gasesti acum in Selgros la 59 lei. Aletele asemanatoare in Bricostore la 63 lei (par mai solide putin, au 2 suruburi pentru prinderea de cadrul bicicletei).
Tot in Selgros, lichid spalat parbriz (pt vara) 3,6 lei 5 litrii si portbagaj pt caravane la cca 370 lei cel argintiu (500 ron inainte) si cca 270 lei cel negru telescopic (350 ron inainte de promotie)- detalii pe site-ul www.selgros.ro

Carrefour:
- lichid spalat parbriz (pt iarna, cel parfumat de care am spus pe o pagina in urma) - 4,8 lei parca
- modulator fm cu bluetooth (handsfree pt telefon) - 79,90 lei

Real: solutie anti-ploaie pt parbriz 9,99 lei/103ml (made in SUA, nu mai retin marca).
  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
mocca a scris:

Scump scump...in iasi e un magazin unde e 115 lei 10W40 castrol.....


Salutare ! Poti sa-mi spui si mie (pe privat sau nu) la ce magazin Question
Skip ads

  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
La REAL pana pe10 martie (inclusiv) Arrow Sistem parcare display oglinda la 129 lei



sau la SELGROS pana pe 23 martie, la 119 lei


  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Tot la SELGROS si tot pana pe 23 martie :

Frigider auto 5 litri ( tip cotiera ) Arrow 107,09 lei



si Suport biciclete universal (pt. 3 buc. ) Arrow 166,48 lei


  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
lg88sia a scris:
si Suport biciclete universal (pt. 3 buc. ) Arrow 166,48 lei
[i mg]https://www.clubopel.com/8080/uploads/2010-03/42948_zc0oi88yx_th.jpg[/img]

Am fost sa verific, la Tg-Mures exista 2 tipuri, acesta pt hayon si cel pt acoperis. Din pacate nu mai tin minte pretul celui pt acoperis, dar e acelasi "brand".
Pe lista de pe ambalaj apare si Opel, (pe langa Vectra, Zafira, Calibra) Astra F si G in 3 si 5 usi. Montajul pe hayon presupune sprijinirea suportului pe luneta, cel putin asa reiese din imaginile de pe ambalaj. Greutatea maxima admisa 45kg. La prima vedere nu pare un produs de calitate, dar n-am avut cum sa duc unul afara in parcare...
Ririnel te bagi? Very Happy Ca pe mine ma tenteaza, dar mai vad cum evolueaza bugetul...
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pe mine nu m-a tentat suportul de haion pentru ca nu am cum sa-l montez din cauza eleronului, plus ca blocheaza accesul la portbagajul masinii.
Am deja 2 suporti de portbagaj (acoperis), nu mai imi trebuie nimic. Ieri l-am luat pe al doilea, cel din Brico.
A, uitasem, imi trebuie buget sa ies in lumea larga Razz

PS: Eu am caravan.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cat ai dat pe suporti?
Banuiesc ca e vorba de suporti ptr biciclete, deoarece si eu sunt interesat de achizitionarea unuia, pentru plafon .
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cel cumparat duminica din Brico a costat 62,99. Pe primul l-am luat in toamna din Carrefour cu 49 lei.
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu solutie antiploaie (ABRO) din Real cu 9,99ron pentru ca de jumatate de an caut Rain Repelent de la Turtle Wax si nu gasesc niciunde. Sper sa fie la fel de buna.

Cum zice si @ririnel mai sus:
Lichid parbriz -20 grade cu 4,5ron 3 feluri la Real, pentru vara din Selgros cu 3,55ron 5litri.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
livcro a scris:http://www.auto1one.ro/promotie

Pentru cei ce isi cumpara o masina...verificare gratuita...zic ei. Pt bucuresteni Sad



Asa cum am promis revin cu pareri.

Am fost sunat a 2 zi dupa ce am facut programarea on-line sa mi se faca cea de la service.Deci la capitolul asta...prompti.In plus am avut si posibilitatea de a amana data impusa de ei.Asa ca un alt plus la acest capitol.

Am ajuns cu masina la sevice(destul de departe - Oltenitei) la ora stabilita.Ma asteptam sa fie mult mai mic dar dupa cum am vazut e de 3 ori mai mare decat Erebus de ex.

Prima impresie - curat.Oameni draguti.Am predat masina si am fost invitat in barul service-ului la "o cafea,capucino,suc... ce doriti",binenteles din partea casei.

Mi s-a comunicat ca nu e o verificare tehnica complexa cu mai mult optica.Dupa 30 min s-au intors si mi-au dat verdictul (trebuie schimbat la ea placute,discuri,saboti(la astea ma asteptam),si mai nou o bieleta.Desi nu realizez cum si-au dat seama de toate astea fara sa scoata roata.Am pe jenti capace prinse cu bride iar cand au revenit cu ea acestea erau intacte.Mi-au spus ca imi vor trimite oferta pe mail de piese si manopera.Acum astept sa vad si preturi.

Si toate acestea gratuit!Totusi e o initiativa laudabila din partea service-ului respectiv care din cate am observat se ocupa si de reparatii mai complicate gen Bentley etc.Nu am simtit nici o clipa cum ca as fi privit altfel pt ca am o astra g iar parcarea era plina de mertzuri si bmw-uri.

Inca o data - multumiri @livcro .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR