Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • moldovan ionut

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
va salut pe toti am si eu un opel corsa c 1000 cmc si am o problema,masina nu mai trage parca se ineaca nu creste turatia la motor se aprinde beculetul care indica o problema la motor nu stiu daca o pot rezolva am fost la foarte multi mecanici renumiti am pus 3 testere diferite la inceput a dat o eroare la axul cu came mi-o verificat distributia daca este la semne era ok senzorul de la axul cu came era bun am pus tester original de la opel a disparut eroarea dar masina tot asa mergea un mecanic mi-a spus ca este posibil sa fie debilmetru de aer am pus altul dar tot asa nu stiu ce poate sa aiba am citit pe site despre supapa EGR poate cineva sa imi spuna mai multe daca testaru trebuia sa arate asa ceva cum ca nu functioneaza.va rog ajutati-ma va salut
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca e EGR -ul iti apare pe tester....sunt anumiti parametri in care lucreaza valva EGR iar pe tester se pot vedea....dar trebuie sa se priceapa si cel care face testerul
  • moldovan ionut

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns maine un mecanic o da jos sa o curete si sa o probeze sper sa fie supapa egr ca daca nu nu stiu unde sa ma mai duc numai la reprzentanta si acolo e foarte scump Confused mersi oricum raspund maine si te anunt in privinta supapei daca mai aveti vreo idee spuneti-mi ce sa mai fac ca eu nu mai stiu.
Va salut si toate cele bune
  • coldbreath11

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1998 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
E posibil sa fie debitmetrul de aer. Pe tester sa para ca merge dar de fapt sa nu mearga in parametri. Spun asta din experienta.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pune minuta si citeste la Agila si ulterior Corsa, ai inclusiv cum se citesc codurile eroare fara tester si semnificatia lor, simptome, rezolvari efectiv mura-n-gura. Dupa asta mai vorbim.
  • iulex80

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@moldovan ionut - avand in vedere ca esti din mures te invitam joia viitoare la intalnire la sala polivalenta si incercam sa iti citim si erorile.
adresa intalnirilor tg mures - https://www.clubopel.com/vie...75&start=1260
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR