Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bertone_ene

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am avut martor cu mine in masina,de la politie nu sa prezentat nimeni,iar datele din procesul verbal intocmit de ''idiot'' erau gresite,in loc de judetul vaslui,a trecut judetul iasi idiotul:)))).
judecatoarea a anulat pr verbal.
trebuie sa mergi cu tupeu pt c nu ai cum sa pierzi ,mai ales daca ai si un martor.
cam asta e
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cat a costat?
Ai avut avocat?
Baga si tu amanunte...
  • boxer79

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
bertone_ene a scris:am avut martor cu mine in masina,de la politie nu sa prezentat nimeni,iar datele din procesul verbal intocmit de ''idiot'' erau gresite,in loc de judetul vaslui,a trecut judetul iasi idiotul:)))).
judecatoarea a anulat pr verbal.
trebuie sa mergi cu tupeu pt c nu ai cum sa pierzi ,mai ales daca ai si un martor.
cam asta e


Super tare Laughing
  • 007cyborg

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
bertone_ene a scris:am avut martor cu mine in masina,de la politie nu sa prezentat nimeni,iar datele din procesul verbal intocmit de ''idiot'' erau gresite,in loc de judetul vaslui,a trecut judetul iasi idiotul:)))).
judecatoarea a anulat pr verbal.
trebuie sa mergi cu tupeu pt c nu ai cum sa pierzi ,mai ales daca ai si un martor.
cam asta e


Iar data viitoare "idiotul" s-ar putea sa te tina minte si sa treaca in P-V corect judetul.
Eu nu inteleg de ce este idiot omul ala care si-a facut treaba, in fond si la urma urmei tu ai gresit si nu vad ce mare fapta de eroism ai facut ca ai contestat si castigat anularea unui proces-verbal de contraventie. Probabil avocatul ti-a luat mai mult decat valoarea amenzii si contravaloarea celor catorva ore de legislatie, iar tu vei sta luni bune cu teama in san ca data viitoare cand tu vei mai comite o treaba din asta nu o sa se mai greseasca procesul-verbal de vreun idiot.
Stima.
Skip ads

  • bertone_ene

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
domnilor nu am avut avocat ,nu am dat nici un banut ,pur si simplu mam documentat de pe forum.
am platit taxele alea de timbru
cred ca 10 lei m a costat toata afacerea
mi au sters si amenda de la financiar
coool
  • nikonterm

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sa nu crezi ca mai scapi si alta data ?
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De ce credeti ca s-a schimbat procedura si acum nu mai exista cale de atac in cazul plangerilor contraventionale? Ati ghicit: ca sa nu mai fie admise decat cele cu evidente deficiente, carora nu au ce le face. Asa ca era amenzilor anulate a apus, si o spune unul care a anulat tot ce a primit in ultimii 6-7 ani.
  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca bertone spune ca indicatoarele sunt puse aiurea si nu iti dai seama unde e trecerea de pietoni si ca ala a scris adresa lui gresit in pv, atunci sa plateasca statul roman, nu v-ati saturara de toti politaii amatori ca nu fac decat sa te jecmaneasa? Si de drumurile din tara asta? Si de indicatoare/marcaje/semafoare puse complet aiurea?

Eu am avut pe masina geamuri fumurii, cu autorizatie, timbru rar, tot ce trebuie, am trecut prin zeci de controale, asta era fixatia lor, sa te opreasca daca ai geamuri fumurii, nici nu tineau cont ca ptr a te opri, trebuie sa faca dovada ca ai incalcat o regula de circulatie. In fine, intr-o seara in jurul orei 20.00, prin Pantelimon, un echipaj de circulatie in control. Sunt oprit fara motiv si mi se ia talonul + amenda ptr geamurile fumurii. Evident ca ii explic imbecilului ce si cum, dar el nu si nu. Sigur ca am castigat in instanta. Altul m-a oprit cand eram cu gagica, pe undeva pe la tineretului. Nu am incalcat nicio regula, dar el imi cerea autorizatia. Dupa o cearta scurta, ma cheama in spatele masinii(unde nu il auzea si ea-martorul. Acolo mi-a spus ca multi umbla fara autorizatii si alte alea, de parca pe mine ma intersa asta si nu ca a incalcat chiar organu' legea. Cred ca de tuzgureni d-astia nu avem nevoie. Sigur ca am intalnit si agenti foarte buni, din pacate, f putini. Imi cazuse placuta de inmatriculare din fata, m-a oprit un agent si a inteles ca habar nu aveam de treaba asta, se apucase sa scrie pv, insa mi-a dat numai un avertisment ptr centura(o aveam pusa). A doua zi am fost si am facut-o.
  • bertone_ene

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
si lor li s a taiat din salar, asa ca toti ''gaborii'' umbla dupa bani acuma.
asta e romania
in B ca am depasit pe linie continua ,m-am tiganit cu ei pana mi au cerut 1mil.au vrut sa mi ia permisul:)))
asta se intampla in romania,e foame de bani.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR