Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dady

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Buna seara,

a montat cineva huse de scaune oe un Opel Astra Classic II? In caz afirmativ m-ar interesa ce model sunt si de unde se pot procura...

a doua pb ar fi alarma masinii; a mea e noua si am inteles de la dealer ca Opel Ro accepta numai un singur tip de alarma care esye slaba dpdv al caract. tehnice... iar daca se monteaza alt tip de alarma, se poate pierde garantia masinii....

stiti ceva legat de aceaste probleme?

va multumesc mult
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
huse am montat eu unele dragute. Le-am luat din targ din viran.
revin diseara cu poze daca te ajuta
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu am Opel sh, deci nu sunt legat de garantie. In ideea ca or fi ceva probleme constructive, m-am informat de pe net cum sta treaba cu recomandarea respectiva. Pana la urma m-am dus la o firma care nu este agreata de Opel si mi s-a montat ce am vrut eu si merge OK. La capitolul discutii am intrebat pe patronul respectiv de ce nu este si el pe lista celor agreatzi si mi-a spus ca a fost la discutii cu dealerul de Opel si raspunsul a fost clar si la obiect: "Cat ii iese la fiecare masina din pretul alarmei, fara chitantza/factura?". La raspunsul ca el lucreaza numai cu factura, a fost refuzat. Mentionez ca sediul respectivei firme este la 100 m de alta recomandata de Opel, dar despre care o sa gasesti numeroase referinte negative pe net.
Btw, vezi ca sunt alarme incepand cu 3 mil. si ceva, eu am alea una de 8 Smile

Morala: din punct de vedere constructiv alarma poate fi montata si de alt agent economic specializat care iti da garantie pentru respectiva instalatie, si care nu are treaba cu garantia masinii. Daca te uiti in contract vezi ca trebuie sa scrie ceva de genul "... orice interventie neautorizata ...", ori alarma poate fi montata de orice agent economic autorizat, nu neaparat cel recomandat.

Nu vreau sa fac reclama, dar daca vrei vobim pe privat sau prin email unde am montat eu alarma.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am huse din cora sunt ok. Alarma e din fabrica
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
bogdanbratescu a scris:am huse din cora sunt ok. Alarma e din fabrica


cat ai dat pe huse si sunt speciale pt opel sau universale?
  • cn5691

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am montat una ieri, 11.03 2006. Mi-a luat 2 ore (nu mai montasem niciodata) dar le-am venit de hac! Le-am cumparat din targul Vitan. Sunt speciale de Astra clasic, sunt pentru fiecare tip (4, 5 usi sau caravan) si preturile sunt:
- 3.500.000 lei pentru husele originale;
- 1.200.000 lei pentru unele destul de dragute (de astea am cumparat);
- 700.000 lei niste carpe.
Succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR