Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • kidu_

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa-mi schimb body kitu (bara fata /spate /praguri) dar vreau sa le pun "turnate" si nu stiu ce sa folosesc...
Nu vreau sa bag kit intre bari si caroserie ! Ma gandeam ca poate exista vre-un silicon care se intareste sau ceva special pentru asa ceva .! Astept raspuns
Multumesc!
Skip ads

  • sergiu2008

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pai nu bagi chit acolo daca vrei poti sa iti comanzi bari care se potrivesc perfect pt masina ta au prinderi ca cele originale , doar le dai jos pe cele de pe masina si le pui pe cele noi(tunate) se potrivesc la fix,sau poate optezi pt varianta mai ieftina pune i niste prelungiri celor existente pe masina!bafta!
  • kidu_

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sergiu2008 a scris:pai nu bagi chit acolo daca vrei poti sa iti comanzi bari care se potrivesc perfect pt masina ta au prinderi ca cele originale , doar le dai jos pe cele de pe masina si le pui pe cele noi(tunate) se potrivesc la fix,sau poate optezi pt varianta mai ieftina pune i niste prelungiri celor existente pe masina!bafta!



Nu ai inteles la ce ma refer! Eu nu vreau sa prind nou body cu kit! Dupa ce il prind, pe linia unde se imbina bara cu caroseria, vreau sa ii fac ceva ...nu stiu ...sa umplu acel sant dintre bara si caroserie! Sa se vada ca si cum e caroseria turnata ! O sa caut o poza pe net sa iti dau un exemplu!
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ceea ce vrei sa faci nu se prea merita. daca sa zicem vrei sa schimbi un far(nu stiu la calibra cum e dar la astra trebuie data bara de fata jos), trebuie sa tai legatura intre bara si aripi ceea ce ar insemna vopsirea ambelor elemente. daca te loveste vreunu, sau pur si simplu vrei sa schimbi bara (fata sau spate) trebuiesc vopsite si aripile. Daca chiar vrei sa faci chestia asta merge facuta cu fibra de sticla dupa ce in prealabil ai fixat perfect barile si pragurile sa nu vibreze si sa apara posibilitatea craparii.
Skip ads

  • kidu_

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
dandobre a scris:Ceea ce vrei sa faci nu se prea merita. daca sa zicem vrei sa schimbi un far(nu stiu la calibra cum e dar la astra trebuie data bara de fata jos), trebuie sa tai legatura intre bara si aripi ceea ce ar insemna vopsirea ambelor elemente. daca te loveste vreunu, sau pur si simplu vrei sa schimbi bara (fata sau spate) trebuiesc vopsite si aripile. Daca chiar vrei sa faci chestia asta merge facuta cu fibra de sticla dupa ce in prealabil ai fixat perfect barile si pragurile sa nu vibreze si sa apara posibilitatea craparii.


Vreau sa bag autocolant pe ea! Si vreau ceva , cum ai spus si tu, sa se dea jos repede in caz de accident sau alte chestii! cu colantul nu e problema ca este mai ieftin decat vopseaua!
E mania mea sa mi-o fac asa , imi place foarte mult cum se vede! Vroiam sa imi fac fustite la aripi dar trebuie sa pun distantiere la roti si nu prea e recomandata treaba asta! dar in fine ... vreau sa o fac frumoasa .. am terminat tehnic acum cu ea , merge ceas , sper sa nu mai trebuiasca sa ii schimb ceva!
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cu autocolantul e alta poveste si automat alte preturi. in acest caz merge cu fibra si finisat cu chit, si se repara in caz de, doamne fereste, accident sau alte probleme foarte usor.
  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Asa? Smile

Gandeste-te si la momentul in care va trebui data bara jos, din diverse motive!

LE- scuze de intarziere
  • kidu_

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
McFly a scris:Asa? Smile

Gandeste-te si la momentul in care va trebui data bara jos, din diverse motive!

LE- scuze de intarziere



exact asa! Dar chestia asta o sa o fac ultima! cand termin in totalitate cu masina!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR