Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • valix

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
salutare,

am cautat pe forum, si nu am gasit pe nicaieri, asa ca apelez la bunavointa si expertiza voastra aici.

asadar, stie cineva cum se inlocuieste o maneta de semnalizare la vectra b 2001? daca e complicat, adica pot sa fac singur operatiunea asta, sau tre sa merg la un service.

multumesc,
Vali.
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
http://img161.imageshack.us/i/dsc033137uu.jpg/ aici se vede cum arata consola volanului fara masca.maneta respectiva cred ca este prinsa in cateva cleme si are vreo mufa.ca sa dai masca jos nu trebuie decat sa desfaci cele 3 suruburi de sub volan si inca doua care au niste capace de plastic vizibile doar la rotirea volanului
  • valix

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
AAndy22 a scris:http://img161.imageshack.us/i/dsc033137uu.jpg/ aici se vede cum arata consola volanului fara masca.maneta respectiva cred ca este prinsa in cateva cleme si are vreo mufa.ca sa dai masca jos nu trebuie decat sa desfaci cele 3 suruburi de sub volan si inca doua care au niste capace de plastic vizibile doar la rotirea volanului


multam fain ! sper sa reusesc Smile
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
valix a scris:salutare,
asadar, stie cineva cum se inlocuieste o maneta de semnalizare la vectra b 2001? daca e complicat, adica pot sa fac singur operatiunea asta, sau tre sa merg la un service.
multumesc,
Vali.

Daca ai drum pe la Cora-Pantelimon sambata asta (maine) suna-ma la 0762.89.60.75 si te-ajut eu.
Noroc.
  • valix

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
am reusit pana la urma.

am fost plecat la buzau w/e asta, si am mesterit acolo maneta de la semnalizare. chiar a fost mai simplu decat ma asteptam din cauza ca totul se pare ca e construit modular, si se schimba destul de usor modulele electrice.

multumesc pentru sfaturi tuturor Smile.

sper ca acest topic sa fie de folos macar pe viitor celor care mai au probleme cu semnalizarea Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR