Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Va asteptam !
Skip ads

  • krazyeone

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu inteleg ca contravaloarea pachetelor este de 1030 Euro ,dar pana acum scria ca sunt gratuite, practic se mai adauga 1030 la valoarea masinii si astfek de ex pentru modelul Clasic II 1.6 16V ajunge la aceeasi valoare ca Astra Clasic NEW
Oare se incearca sa se vanda masiv modelul 1.4 ? sau au scazut vanzarile la NEW
Eu intreb pentru ca imi facusem planuri ca in februarie sa comand Astra Clasic II 1.6 16V dar acum pretul este prea mare, oricat de frumoasa ar fi masina...
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
La astra classic este aceeasi oferta de la inceputul anului 2006 si va fi cel putin pana la 31 dec 2006.

Pachetele in cauza au valoare de 1030 Euro [cu atat se vindeau in 2005] dar sunt gratuite. Nu s-a intamplat nimic spectaculos. Ce va duce pe voi in eroare este o campanie de publicitate pt remat in care cineva a avut ideea sa scada prima de casare aproximativ 850 euro din pretul masinii.

Deci cel mai ieftin astra classic a fost, este si va fi in 2006
- 11.150 EURO.
Cel mai scump ....a fost, este si va fi ...13.500 EURO [standard]
  • crisso73

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.4 twinport 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2006

  • Mesaj Privat
am o astra classic 2,noua, 2006, noiembrie, cu echipare audio CD 413, dar nu-mi da lmid ul din bord nicio informatie RDS, si are pierderi dese de frecventa. La Di-bas mi-au zis ca asa este modelul VDO CD 413, fiind mai slab ca alte echipari. Este adevarat sau este minciuna??.Si apropo de zgomotul de diesel la 1,4 twinport este adevarat si este la toate pe care le-am auzit.
Skip ads

  • krazyeone

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc Savian, ma indus in eroare exprimarea siteului opelgtt unde scrie"Pentru orice masina comandata pana la 31 decembrie 2006 primiti la numai 1030 Euro pachetele..."
Ai cumva idee daca aceasta promotie va continua si anul viitor?
Multumesc mult
  • DrK
  • *
  • 16 mesaje
  • din 20 Feb 2007
  • Astra CDTI 120CP
  • Bucuresti
  • DrK

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra CDTI 120CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salutare all.

Intrebarea mea este: a pus cineva sport pack pe astra new? sunt foarte curios ce poate face acel buton "sport" in ceea ce priveste performanta. Am avut de ales intre Sport pack si pachet drumuri grele. Am ales varianta frumuri grele din motive lesne de inteles.
Doar vreau sa stiu daca regret cu ceva ..
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pachetul sport se refera la faptul ca, dupa apasarea butonului ti se intareste volantul (o senzatie de masina la care trebuie sa te pricepi cu condusul si o precizie mai mare pentru abordarea virajelor in viteza) si pe langa asta, acceleratia raspunde mai repede. Nu ma intreba cum pentru ca nu stiu. Nu asta este subiectul discutiei dar am zis sa-ti raspund... Sorry pentru offtopic.
  • DrK
  • *
  • 16 mesaje
  • din 20 Feb 2007
  • Astra CDTI 120CP
  • Bucuresti
  • DrK

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra CDTI 120CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ms pt info.
Cert e ca oficialul de la Radacini mi-a spus ca imi creste puterea motorului.. (sincer nu vad cum poata sa faca asta decat prin sura-alimentare)... mai stiam ca se coboara automat si garda la sol la viteze mari...

On topic:
Am pachetul de drumuri grele. Mi se pare mie sau chiar iti rupi ficatii cand iei o groapa made in Bucuresti? Sincer se aude de parca as merge cu masina mea vechie... E ceva normal sau am o problema...
Masina din 2007 cu 2000 km...
Skip ads

  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
salut tuturor opelistilor, de o saptamina sunt fericitul posesor al unui opel astra 1,4 twinport
  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
mentionez ca in afara pachetelor "cadou" masina a mai venit dotata cu scut motor, alarma, minerele cromate si am primit cadou un mp3(panasonic)
  • Zaheyu

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Rm Valcea
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
De la ce dealer ai luat-o? Chestiile alea le-ai negociat sau le-au dat ei pur si simplu?
  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am cumparato de la GTT...., cadou am primit numai MP3
Skip ads

  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pachetele..xzad si xzae, sunt standard. adica geamuri electrice fata, oglinzi electrice si incalzite,rabatabile manual,aer conditionat, scaun sofer reglabil pe inaltime, volan reglabil, si inchidere centralizata cu telecomanda radio. restul alarma, kit de protectie, vopsea metalizata le-am platit
  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
dimineata la 9:30 banca a virat banii, la ora 14:30 am ridicat masina(o aveau in stoc)
  • dobrescu haralampie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gmtiby a scris:Salutare... sunt nou pe acest forum ca si masina care o astept.. opel astra classic II...1.6 Twinport!
Vroiam sa stiu si eu cu adevarat cati caluti putere are... si unde pot posta optiunile masinii ! inca nu am gasit.. am avut un VW Golf 3... si pe forumu la care am fost (mai sunt ,dar numai am masina Smile ) am reusit sa postez date despre masina.
Va multumesc !
intreb despre cai putere deoarece am auzit 2 posibilitati : adik 103 sau 105, si as vrea sa stiu adevarul!

  • mario_al3ssandro

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2008 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
salut! am si eu o problema..am un opel corsa 2008 essentia motor 1.2,80 cp,si consuma undeva la 9% in oras..prietena mea are tot un corsa enjoy identic ca motor si cai.numai ca are in plus volan reglabil si scaunu pt sofer...dar..masina ei se infige mai bine si parca servodirectia e mai fina ca a mea..masina mea are 4 mii km a ei 7 mii..de ce a ei este mai buna?pt ca pretu difera f putin..va multumesc!
  • SalaS

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut, sunt nou pe acest forum si am mai postat o data in legatura cu nedumerirea pe care o am, dar vad ca nu ma lasa sa postez pt ca mai exista discutii cu acelasi subiect.
In fine, care-i faza... ma intereseaza o Astra GTC undeva la 18000 de euro, dha nush dak sa ma bag la un motor mai mare si ceva mai putine dotari sau invers.
Am intrat pe mai multe site-uri, iar astia pe TopGear (da, urmaresc indeaproape Razz) zic ca este o masina okay, dha in acelasi timp cik nu si-ar lua niciuna dintre variante... Masina oricum as lua-o si numai pentru design. Deci, care-i treaba, se merita sau nu?
  • deleted-31258

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
buna tuturor! am si eu o mica intrebare: ce ma sfatuiti sa aleg intre un Opel Vectra B 2002 1.8 full options neimatriculat (3990 €) si un VW Passat 2000 1.9 TDI , cutie manuala 6+1, 116 cai inmatriculat (4500 €).
Astept un raspuns..va multumesc Very Happy
  • Italian Style

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Daca vrei Opel , exista solutia pentru masinile neinmatriculate, bulgarii Smile
daca nu vrei complicatie alege varianta 2 Wink
  • deleted-31258

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am rezolvat dilema Smile) . am luat opel'u , am cam strans din dinti la inmatriculare,da se merita Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR