Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • attyla

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am descarcat un program de mixat l am dat pe mute si am inregistrat 80 minute.
Skip ads

  • robucalibra

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Calibra 1996 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cu informatiile gasite aici am facut si eu Aux in pentru VDO CDR500 la un Astra G din 2001, iar CD-ul silent l-am facut cu Cool Edit (se gaseste pe net si are functie "generate silence"), dai 80 de min si gata. Ms frumos.
  • ferysson

  • Mesaje scrise: 234
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
As vrea si eu sa montez pe cdr500 un line in ( aux ) pt ca nu imi citeste deloc cd-urile,bag cd-ul si il arunca afara.As avea nevoie de ceva poze unde vin lipite firele de la mufa jack.
multumesc mult.
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
salut ! am un cdr 500 delco cu un car kit hama pentru siemens c 25. vreau sa incerc sa dau semnal in cdr 500 de la un telefon nokia direct in vda adaptor adica in mufele de difuzor si microfon care duc spre casetofon. interfata in care intra aceste mufe si o alimentare ma depasit si nu inteleg la ce foloseste.sint curios daca o sa simta telefonul casetofonul. va tin la curent si o sa pun si poze cu car kitul
Skip ads

  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Muzica vrei sa asculti prin intrarea TEL pe CDR500? E mono si amplifica mijlociile deci din pacate, nu-i pretabil la asa ceva.
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
nu.un telefon nokia.si o sa incerc sa il conectez la cablul care iese din vda adapter.cablu asta o mufa se conecta la masina iar in partea cealalt la o cutie neagra prin 2 mufe jak una de microfon si una de difuzor cel putin asa scrie pe cutie plus una de alimentare dar cu patru fire,sa masor sa vad ce tensiune este.din cutie iesea un cablu spre telefon,siemens c 25.sper sa iasa ceva,poate simte nokia asta al meu cdr-ul 500
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
gata am reusit! doar ca trecerea pe telefon nu se realizeaza automat,o fac eu actionind un comutator cind suna telefonul.sint multumit de calitatea convorbirilor atat eu cit si cel care ma suna!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca modific un cdr500 cu aux-in mai merg comenzile de pe volan(ma intereseaza in special daca o sa mearga cele care schimba melodia) ?Ma gandesc ca daca o sa conectez un mp3 player nu e posibil ca sa-l comand pe el sa schimbe melodia printr-o mufa jack sau ma insel ?
Skip ads

  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
E si normal sa nu poti controla mp3-playeru. Comenzile comanda cd-playerul.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Asa ziceam si eum,dar colegul,caruia ii multumesc pentru ce a facut pe topicul asta, spune urmatoarele:

salajandani a scris:azi am reusit sa fac un cdr 500 cu auxiliar nu este la fel ca in pozele de pe forumuri se leaga alcumva si merge si sa reglezi stanga dreapta fata spate Very Happy daca va intereseaza zicetim pe PM si va raspund


Credeam ca e vreo chestie pentru care el a reusit sa faca sa functioneze " stanga-dreapta,fata-spate"
  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca se referea la faptul ca firele sunt prinse pe placa cd-playerului in asa fel incat poti modifica balance-ul, dar tot din cd-playerul masinii.
Poate ne ajuta cineva care a vorbit cu baiatu, ca el este suspendat.

In alta ordine de idei, ca sa poti face ce vrei tu, trebuie modificat si mp3-playerul (adica sa identifici integratele care au functia pe care o doresti si apoi cu niste fire te legi de comenzile volanului), ceva mai greu dar nu cred sa fie imposibil.
Parerea mea, nu ma pricep in electronica, cineva sa ma corecteze.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Mi-am achizitionat de curand un Delco CDR500.Astazi l-am montat pe masina,dar din pacate are urmatoarele probleme:

-cd-urile originale le citeste din prima, dar un cd facut la viteza de 24x nu mi-l citeste deloc si unul facut la viteza de 16x mi-l citeste dupa ce-l bag a doua oara,e vreo treaba sa le fac la viteze mai mici ?

- lasand la o partea cu cd-ul care nu e asa deranjanta, nu inteleg de ce nu-mi merg decat doua boxe(fata si spate stanga),partea dreapta e moarta, aveti idee ce se intampla,pe fostul mp3 player cu care am cumparat masina(sh) merg absolut toate boxele
Ce as mai vrea sa mentionez este faptul ca cdr-ul acesta are un AUX-IN montat dar nu este facut pe legaturile care apar in acest topic,la el functioneaza auxiliarul fara sa fie nevoie de silent-cd sau ceva,pur si simplu apesi o data scurt butonul de iesire cd si trece pe auxiliar, e posibil ca asta sa fie cauza pentru care nu se aud boxele pe partea dreapta ?
Skip ads

  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut ca ai rezolvat treaba cu boxele, acu legat de viteza cu care e facut cd-ul, eu cred ca 24x si 16x este mult mult prea mare. Eu de obicei le fac la 4x sau maxim 8x. La aceste viteze ai si un avantaj major atunci cand e zgariat prea rau cd-ul sau socuri mari in cd-player. Am cd-uri care parca sunt trecute cu smilgher pe ele si merg perfect.
Cd-urile originale sunt la 1x daca nu ma insel...
Si inca o chestie, fa un test, baga cd-ul la 16x si ruleaza-l 10min si unul original, o sa vezi ca cel la 16x nici nu poti tine mana pe el cand il scoti.
o seara buna
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Oricum as da-o mie mi-au mers cu o viteza de maxim 16x,dar astea merg exclusiv dupa ce le bagi de cateva ori (cam de vreo 10-15 ori pana le ia),cel care mi-l accepta total este cel facut la 4x, de astazi incolo o sa le fac doar la 1x si 2x (am gasit prin debara un cd writer antic perfect functional Cool )
  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
aveti grija cu chestia asta, eu am stricat o combina muzicala cu introducerea cd-urilor scrise la viteza mare. Posibil sa fie coincidenta dar, dupa ce am introdus cd-ul a inceput sa-l invarta ca nebuna, l-am scos, l-am bagat iar, la fel mi-a facut apoi pa, nu a mai mers cu niciun cd.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ce am scris mai sus cu cd-urile facute la 4x nu a tinut mult,pentru ca incepuse sa faca nazuri,asa ca ieri m-am inarmat cu alcool izopropilic, un betisor de ureche si multa rabdare si am facut cdr-ul bucatele pentru a curata lentila optica.Vreau sa va spun ca face miracole,dupa curatare nu doar ca le citeste super repede pe cele facute la 4x dar merg chiar si cele la 16x la fel de bine,inainte astea ieseau din discutie,cu alte viteze mai mari nu am mai incercat,oricum recomand procedura desi e destul de migaloasa
Acum ca tot il desfacusem am vazut si cum sunt facute conexiunile la AUX-IN,v-am zis ca la mine nu mai e nevoie de silent-cd,pur si simplu bagi telefonul si merge,poate va ajuta pe cineva care se pricepe mai bine sa explice,eu asa am cumparat cd-playerul.




....si o poza si cu lentila optica

  • JeAnU.y.

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti,vreau sa spun ca am si eu acum AUX/Line la CDR500 dupa poza care a fost postata de Shjnock. Dar am observat la schimbarea melodiei sau derularea melodiei indiferent de sursa de sunet ( telefon-mp3player.etc ) apare un sunet cum ar fi un impuls mai puternic care se aude destul de tare in boxe dupa care in restul melodiei se aude clar, poate ma poate ajuta cineva .

Multumesc .
  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Din ce am citit nimeni nu se plange de chestia asta, probabil ai gresit ceva pe undeva. Verifica lipiturile din nou. Alt cd-silent cu alt program.
  • norishor

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salutare !
Deoarece am vazut ca unii au probleme cu CD-urile Silent, am facut eu un fisier de 80 de minute 100% silent si un tutorial mititel despre cum se face un CD audio cu Nero 8
Tutorialul + fisierul blank le puteti descarca de AICI
Va rog sa imi spuneti daca funtioneaza. Eu nu am modificat deocamdata CDR-ul meu. Oare?
  • d3ath_sm0k3

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am facut si eu aceasta operatiune.Totul ok...insa se aude cam incet cand bag un mp3 player.Ce as putea sa fac?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR