Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salut am si eu o intrebare cand mi am cumparat masina propietarul anterior nu avea decat o cheie la ea si in principiu vreau sa mai fac una
am fost la destui care se ocupa cu asa ceva dar mi au ziss ca nu pot decat sa mi faca dublura dar fara sa imi puna cipul pe ea
am fost la reprezentanta si mi au cerut aia vreo 650 de lei pe o cheie.
poate mi spune si mie cineva daca pot face in alta parte (in afara de reprezentanta) dublura la cheie cu tot cu cip
poate ma ajuta cineva de prin bacau
Skip ads

  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Poti! Eu mi-am cumparat cheie pentru Astra H de la un magazin de piese. Ai nevoie de car-pass(daca nu il ai, il iei de la reprezentanta-aprox 100 de lei). Pe car pass ai codul pentru profilul cheii. Cu codul ala, te duci la orice magazin care aduce piese originale GM, si comanzi cheie. Dupa ce-ti vine, nu mai trebuie decat sa o programezi la cineva cu Tech2.
Daca erai in Bucuresti, puteam sa-ti dau indicatii mai clare, dar fiind din Bacau, nu cred ca are rost.
Pe mine m-a costat asa: 100 lei car-pass, 300 lei cheie, 50 lei activat.
PS: La dealer costa 650 de lei cheia normala, nu cea briceag. La care se mai adauga costul activarii.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ms dar poate imi dai id ul sau nr tau ca eu unul am drum aproape saptamanal la bucuresti si poate o rezolv ca la bacau cam greu
  • drasca

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Caludiu ma poti ajuta cu mai multe detalii despre cheie. La mine nu merge cheia de rezerva. Probabil trebuie programata din nou. Merge mecanic (invarte butucul) dar electronic e moarta si masina cu cheita (service) clipeste. O carcasa briceag noua ai idee de unde se poate cumpara? Am uita e vorba de Astra H

Multumesc anticipat
Skip ads

  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Era o cheie briceag de vanzare pe okazii, nu stiu daca mai e. Poti sa folosesti de la aia carcasa, daca o gasesti. E cea mai ieftina optiune.
Si ca sa-ti mearga rezerva, incearca sa reprogramezi cheia. Te ajuta Maiandrei cu asta.
Cheia am luat-o de la un magazin de piese de langa stadionul national. Ai PM.
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
La fel am si eu o cheie mai noua si una mai uzata. Am zis sa o schimb pe cea uzata si am sunat la o reprezentanta opel din Bucuresti(din pacate nu mai tin minte exact care)

Mi-au cerut 14 milioane pt o cheie pliabila.

Mi s-a parut penibil asa ca am sunat si in Constanta la o reprezentanta.

Acolo mi-au cerut 450ron + 100ron daca nu am carpass.

450ron pt o cheie originala cu tot cu chip in ea mi se pare cat de cat ok...dar o sa mai astept Very Happy
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Si ce daca e uzata,nu mai functioneaza sau n-ai ce face cu banii ? Daca nu iti sa umbli cu o cheie uzata,schimb-o cu dublura !
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ba da am ce face cu banii, e uzata in sensul ca are cauciucul ala de pe butoane rupt si bateria aproape moarta ca merge de la juma de metru.

Si eu am 3 chestii care mereu am vrut sa le fac la si la masina veche(Vectra A) si nu am apucat si la masina asta: cheie briceag, geamuri fumurii si grila fata fara semn. Nu ma intreba de ce, sunt doar niste pitici pe creier.

Tu ai dat de exemplu 250euro sa ai masina mai puternica. Pe mine m-ar costa tot cam atita sa fie estetic pe placul meu. Nu are rost sa ne judecam deciziile sau mofturile.

Eu doar spuneam preturile.

Mersi
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
daca schimb bateria de la cheia pliabila trebuie activata sau reprogramata cheia cu tech 2-ul?
  • sandu_18smd

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nu.eu am schimbat si nu am avut nici o problema.doar ca merge mult mai bine.
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
stefane ai rezolvat cu cheia, ti-ai facut dublura? daca ai rezolvat zi-mi si mie cum ai procedat vreau sa fac si eu o dublura.multumesc!
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu nu am rezolvat-o dar am facut rost de car pas (150ron de la reprezentanta) si urmeaza sa merg la magazin sa dau comanda de cheie(nu prea am avut timp pt asta),dupa care urmeaza activarea
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Eu cand am cumparat masina am primit doar 1 cheie ( a doua "pierduta" de firma de leasing), mi-am facut o cheie noua tip briceag la Autoglobus 2000 in Timisoara cu 365 RON, nu mai stiu cat era cheia si cat activarea-programarea, pentru ca au fost pe factura impreuna.
Precizez ca aveam Car Pass-ul. cheia este DELPHI-HUF, originala cu sigla OPEL.
Va recomand sa aveti toti cheie de rezerva, pentru ca daca pierdeti unica cheie este mai costisitor....

Scuze daca am fost off-topic

Weekend bun sa aveti
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
stefan_ciocoiu a scris:nu nu am rezolvat-o dar am facut rost de car pas (150ron de la reprezentanta) si urmeaza sa merg la magazin sa dau comanda de cheie(nu prea am avut timp pt asta),dupa care urmeaza activarea
multumesc! trebuie sa merg sa fac si eu rost de car pas,poate intre timp rezolvi si tu cu cheia si ma inveti si pe mine cum sa fac.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cuculica a scris:
stefan_ciocoiu a scris:nu nu am rezolvat-o dar am facut rost de car pas (150ron de la reprezentanta) si urmeaza sa merg la magazin sa dau comanda de cheie(nu prea am avut timp pt asta),dupa care urmeaza activarea
multumesc! trebuie sa merg sa fac si eu rost de car pas,poate intre timp rezolvi si tu cu cheia si ma inveti si pe mine cum sa fac.

poate vii maine la intalnire si mai vb acolo Cool
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am facut 2 chei de tip briceag la 450 ambele la reprezentanta in Bucuresti.Nu ma intrebati de ce asa ieftin ca nu stiu.
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
msv_64 a scris:Eu am facut 2 chei de tip briceag la 450 ambele la reprezentanta in Bucuresti.Nu ma intrebati de ce asa ieftin ca nu stiu.


Unde exact?

Si puteai sa faci doar una la jumatate de pret? sau era la pachet?
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu conteaza cate bucati.Am inteles atunci ca o cheie este 250 ron.Mai multe detalii pe pm.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
as dori sa stiu si eu mai multe informatii daac binevoiesti
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
msv_64 a scris:Eu am facut 2 chei de tip briceag la 450 ambele la reprezentanta in Bucuresti.Nu ma intrebati de ce asa ieftin ca nu stiu.
As vrea sa stiu si eu unde ai facut exact si cat a durat,multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR