Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • toni-melcu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Am o Zafira din 2008 si am cu ea 20 de mii km. Intr-o dimineata am gasit lampa spate stanga aburita foarte tare si mi-am spus ca ceva nu prea este in regula.Intr-un final mi-am facut timp si m-am dus la service(di-bas fundeni).Acolo am fost primit de un baietas care nu prea avea habar mai de nimic.A incercat el sa ma convinga ca este ceva normal si ca nu am ce sa fac si nu am cu cine sa mai vorbesc peste el. I-am ca nu plec pana nu m-i se da un raspuns care sa ma satisfaca si l-a chemat pe seful de service care la randul lui a incercat sa-mi explice ca este ceva normal la opel, ca se poate sa fie de la spalatorie sau de la diferentele de temperatura,etc. Oricum intr-un final nu vor sa schimbe lampa. Sunt eu nebun sau numai eu consider ca nu este normal sa se abureasca numai o lampa pe interior? Nu este un defect de fabricatie? Ce ar trebui sa fac mai departe si unde sa ma adresez? Va multumesc ca ati avut rabdare sa-mi cititi mesajul!
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
normal ca nu e normal sa se abureasca
vad ca de aburit incearca si aia de la reprezentanta sa te abureasca si pe tine; dar nu te lasa!

e vorba de meltenismul, nesimtirea si indolenta specifice pseudo-meseriasilor din romania;
prea mandru sa recunoasca ca nu stie ce are, prea lenes sa intrebe, prea prost sa invete...

recomand sa ii spui ca nu iei masina de acolo pana nu vezi ambele stopuri ca arata la fel (ca cel neaburit evident) si ca daca era normal erau ambele la fel.

poti sa ii ameninti cu protectia consumatorului etc, masina e in garantie de aia fac figuri ca nu le iese nimic.
a, si am auzit pe cineva care a scris la Chevrolet sa se planga de un service de asta autorizat (reprezentanta) care il trata la fel...a dat mail si i s-a raspuns, intr-o saptamana l-a sunat directorul adjunct pe tara de la acel service si i-a zis sa se duca la service-ul X sa vb cu y, din partea lui...si i-a rezolvat problema in 20 de min. Aviz si opelistilor, ca sunt cam aceeasi famile la dealeri (chevroletul cu opelul)
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu ridica masina din service pana nu iti trec in carnetu' de garantii problema reclamata de tine si neaparat raspunsul lor. Vei avea o mare surpriza sa constati ca acelasi raspuns hotarat nu va mai fi mentinut si in scris, ba chiar s-ar putea sa-ti schimbe stopul pe garantie.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR