Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ma bate gandul rau de tot sa-mi iau o masina veche. initial am crezut ca la noi nu se practica sportul asta. dupa o cautare mai avansata, am descoperit ca sunt maniaci! Very Happy eu devorez tot ce inseamna RIDES, American HOT ROD si alte minuni de acest gen, nu ratez nimic.
ce nu stiu exact este daca se da teapa cu aceste masini. poate dau niste bani pe una si ma trezesc ca are acte pe naspa. am sa va prezint cateva pe care sa zic ca asi putea oarecum sa le cumpar si care imi superplac!!!
ford capri 1970, 850euro, motor V6 frate! opel manta 1974, nu stiu pret
mustang 1967, nu stiu pret dar asta ma distruge, imi vine sa vand astra si sa-l iau opel rekord 1957, 1500 euro, zice omul ca e intreg
ford taunus, 1500euro
astept pareri, cine care cunoaste, sau care nu cunoaste, oricine. m-am imbolnavit! Crying or Very sad
Skip ads

  • obiwankenobi

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa-ti tai din entuziasm dar:
-Sint in general motoare mari si consumul este pe masura.Ele sint din perioada cind benzina era f.ieftina.Nu este rentabil sa folosesti o aemenea masina zi de zi.
-Piese se gasesc greu si probabil ca uneori va trebui sa construiesti piesele care nu le gasesti
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
intr-adevar nu cred ca se merita sa mergi zi de zi cu asemenea masini.
cu toate ca nu cred ca e imposibil.
eu as alege, si sunt subiectiv, fordul capri. e o alegere pur subiectiva cum am zis, imi place look-ul. Smile
pana la urma e vorba de pasiune...deci banii nu ar conta asa mult...daca ii ai.
asa ca...go for it!!!
si tine-ne la curent
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu as alege Mustangul.
Skip ads

  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat


An: 1967
Rulaj: 4000 km
Capacitate 5,800 cmc
Carburant: Benzina
Putere: 290 CP

CUTIE MANUALA 4+1; TAPISERIE PIELE;
RESTAURATA, VARIANTA GT 351

Pret: 17 000 EURO

Am gasit masina cu putin timp inainte sa citesc acest thread.
E o masina de exceptie, cu care NU SE MERGE IN FIECARE ZI.
O asemenea masina se scoate vara, in weekend, cand nu ploua. In restul timpului eu unu as tine-o in casa.
In ordinea preferintelor mele:
1.Mustang
2.Manta
3.Capri
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
nu se pune problema sa merg cu ea in fiecare zi, in felul asta te-ai plictisi de ea Very Happy in privinta motoarelor, nu toate sunt mari. capri-1300cm, olimpya-1500cm si tot asa. ce ma deranjeaza cel mai tare este ca nu am o curte, faze d'astea, unde sa ma pot ocupa de ea(eu si altii).
btw, nu stiam ca mustangul ala rosu costa atat. imi place de mor modelul dar spun ca nu merita banii. singurul merit este acela ca este inmatriculat si cred ca pe asta mizeaza si proprietarul. nu mi s-a parut sa fie restaurat la modul grav, adica super roti, suspensii, frane.
o masina care probabil merita destui bani este asta:
maserati 1956, facut doar in 10 exemplare!

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Dar ai vazut cat vrea intermediarul pe ea.... 500.000 euro!!!, trebuie sa fii vreun pui de Tiriac sa iti permiti o masina din asta.... Sad
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ai aflat la cati bani e Manta? .....
Skip ads

  • ebh

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dupa parerea mea cea mai potrivita alegere.. ma rog, potrivita adik imi place mie... ar fi o manta b. cu motorul de 3l. e cea mai apropiata de un muscle car la alti bani (se gasesc destul de ieftine pe la noi).
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La un Opel Monza nu te-ai gandit Question Motoarele sunt mari (pana la 3000 cmc), in Germania e plin de ele in stare acceptabila si la preturi corecte, etc, etc...
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
da...dar cum aduci la noi o astfel de masina?
cred ca trebuie sa fi inscris in vreun club de retro-auto...probabil.
sau ceva legat de ACR?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Asta e o intrebare la care am privilegiul sa nu trebuiasca sa ma gandesc... Wink Una in stadiul de epava tot trebuie sa se gaseasca inmatriculata, ca sa nu-ti pui problema... Exclamation
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Vezi ca tocmai ce a aparut una de vanzare... Twisted Evil (Nu, NU il cunosc pe proprietar...)
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Peste chestia asta....stiu ca daca masina e scoasa din fabricatie se poate aduce.......deoarece la 30 de ani de la scoatea ei din fabricatie devine Masina de colectie si se poate inmatricula fara probleme Cool
  • ebh

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
florinike a scris:Peste chestia asta....stiu ca daca masina e scoasa din fabricatie se poate aduce.......deoarece la 30 de ani de la scoatea ei din fabricatie devine Masina de colectie si se poate inmatricula fara probleme Cool


se poate inmatricula, da. dar partea cu "fara probleme" e discutabila Wink
  • Senator

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Inmatricularea masinilor iesite din fabricatie de peste 30 de ani e complicata chiar daca la prima vedere lucrurile sunt clare.Ideea e ca posibilitatea de a inmatricula un astfel de automobil a fost creata pentru diversi potentati carora li se pare ca da bine sa circule din cand in cand la volanul unor asfel de masini si in nici un caz pentru "prostime". De aceea demersurile sunt un adevarat cosmar , nu e de mirare ca din august 2000 cand a fost emis acel R.N.T.R. au razbit pana la faza de numere de inmatriculare romanesti doar in jur de 30 de masini.

In ideea inmatricularii in acest fel automobilul trebuie sa fie iesit din fabricatie de mai mult de 30 de ani , sa nu aiba nici un fel de modificari in ceea ce priveste caroseria sau motorul , sa fie in stare foarte buna si sa aiba vama,TVA-ul si accizele platite . De asemenea proprietarul ei e obligat sa fie inscris intr-un club de profil afiliat A.C.R.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Capri-ul ala e V6 sau e de 1300? e o mare diferenta, 1300-le era mai lenes ca o dacie 1300 contemporana (au avut niste prieteni de familie asa ceva luata noua in 1971). Alta intrebare: cam ai idee cum "se simt" masinile astea retro? Numai un amanunt: Ford-ul Mustang prezentat are frane cu tamburi pe toate rotile si arcuri cu foi asa ca iti sai seama si singur...Trebuie sa fi cu adevarat pregatit pt. a detine o asemenea masina (moral/financiar) si sa beneficiezi de suportul celor din jur ca sa suporti "loviturile" pe care ti le da.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
m-ati lamurit. nu-i asa usor sa ai masina veche. rau ca-i veche, rau ca-i noua Very Happy daca mi se iveste vreo "oferta buna", poate fac ceva...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR