Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Totuºi verificã fiecare led separat, ºi verificã ºi mufa dacã a intrat corect la locul ei.
Skip ads

  • Mawerick

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
iti dai seama ca pentru asta tre sa dau iar bordul jos si imi e o leneeee....dar pana la urma tre sa o fac si pe asta Sad
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Te cred, cã este mult de lucru, dar e singura soluþie. Inainte sã montezi din nou bordul pune mufa la "ceasuri" ºi verificã dacã funcþioneazã toþi martorii. Numai dupã ce te-ai asigurat cã totul e ok, poþi monta la loc bordul. Succes
  • Mawerick

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema ... era de la folia aia dupa spatele ceasurilor ,nu era buna. Am puso pe cea de la ceasurile vechi si acum mi se aprind toate becurile in bord cand pun contactul mai putin bateria, care se aprindea inainte...dar oricum nu ma intereseaza bateria ca aia iti dai seama si fara bec cand e pe duca.
Multumesc marius306 pt sfat ca el mi-a zis sa schimb folia Smile
Skip ads

  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Ma bucur ca ai rezolvat o mare parte din problemele cu bordul pe care le aveai,sunt curios daca ai reusit sa desfaci pe acolo destul de repede dupa instructiunile mele...apoi,imi pare rau ca ai gasit doar o mufa...eu am bord cu turometru si am doua mufe.Pacat ca si "noul" bord a avut probleme.Oricum,succes in continuare...
  • Mawerick

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
da mariocove ... am desfacut bordul cu instructiunile tale ... am scos pe o foaie la imprimanta si m-am apucat de treaba...acum totul imi merge in bord.nu stiu daca benzina imi indica bine pt ca nici inainte nu imi indica bine,asta voi afla cand voi face plinul ca inainte faceam plinul si se ridica acul doar pana la jumatate.
Macar e bine ca din doua stricate am facut unul bun si mi-am rezolvat problema cu bani putini ca nu as vrea sa stiu cat costa un "ceas de bord" sau "tablou de bord"sau cum s-o chema nou !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR