Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • felix12xwk

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Slatina
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salutare fratilor,
sunt nou pe acest forum si asta deoarece sunt de curand posesorul unui OPEL Astra Y20DTH (07.2005), masina am luat-o din Olanda si este din 2002 Km:130.000), timp in care am cam realizat cu ce "se mananca". Marea mea pb este AC si valva EGR, am fost la un mec. recomandat de un amic, care mi-a spus ca am bobina arsa, fapt pentru care ambr. nu cupleaza. Pentru ca nu am avut incredere in cele spuse de el (atelierul unde lucra era cam rudimentar) am fost si la Rucom Craiova (dealer Opel) pentru testare. Prima zi m-au tinut 4 h, pentru ca la final sa-mi zica la fel, este de vina bobina, o au in stoc (cost.: 7 mil) dar ca nu mai au timp, fapt pentru care sa revin a doua zi pe la 13,30. Bun si facut, a doua zi ma prezint la ei si baieti se apuca de treaba, si muncesc ... si muncesc vreo 3,30 h (m-am uitat la ceas) , pentru ca la final sa se prezinte la mine unul si sa-mi zica, ca nu era bobina care credeau initial ci alta, pe care nu o aveau in stoc si care costa Shocked Shocked 500 E . Am facut fetze, fetze, dupa care mi-am revenit si am inceput "ursul", nu va mai povestesc in continuare ca deja am ocupat destul spatiu, dar am plecat plin de nervi si f.... si cu banii luati (manopera 2 mil). Asa ca toata stima pentru RUCOM CRAIOVA (diatii afara pe toti!!!!!!). Evil or Very Mad
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cu mec Rolling Eyes
  • felix12xwk

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Slatina
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am comandat valva egr, cost 13 mil (deoarece este originala de la mama ei) si imi ajunge dupa 7 zile. Referitor la copresorul AC am o speranta la dezmembrari ceva in jur la 100 E, ma duc chiar in dupa amiaza asta sa-l vad. Va tin la curent, in special pe tine Idivora.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR