Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Morphyk

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nu inteleg ce se tot intampla cu ele, la inceput nu mi-a mers mecanismul de ridicare al geamului din stanga, partea mea, apoi dupa o saptamana s-a dus si mecanismul de pe dreapta fata(pe spate am manuale), se ridica incet si geamul nu-si pastreaza pozitia, am avut momente cand a si sarit din locasul lui si m-am chinuit sa il repun pe pozitie tinandu-l ridicat cu mana si apasand butonasul.
Mi s-a spus ca e stricat mecanismul... bine, m-am dus am cumparat mecanism , de la dezmembrari ce e drept, mi-a mers 2 zile apoi iar sa dereglat, cand zic dereglat ma refer ca tinde sa se indrepte sper exterior la ridicare.... m-am saturat sa-l tot tin cu mana cand actionez geamul sau sa dau iar 1.5 mil pe un mecanism si sa nu mearga iar dupa 2 zile...

Multumesc!
Skip ads

  • Jambo

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1998 ....
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut, eu am patit la fel se poate sina pe care merge geamul in sus(din usa:) ) are un surubel (sa nu fie desfacut sau rupt ) sau cele doua suporturi ce tin geamu pe macara, cam alea erau problema la mine Smile spor in rezolvarea ei.
  • Morphyk

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
multumesc Very Happy acu sa vad cine imi desface si mie portierele... ca.. lucrez pana la 5 si la 5 deja... e bezna Sad anunt in caz ca am rezolvat :-s
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Hmmm... scump... Pe la mine se gaseste la 20-30 RON...Si la mine coboara foarte greu geamul, dar la ridicat merge fara probleme...Cineva mi-a spus ca trebuie uns bine mecanismul pt ca mai intra apa sau praf si se blocheaza
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Macaraua eletrica are pe bratul de reglaj un surub mare de 8 mm care pe portiera se pride intro gaura ovala , surubul ala regleaza inclinarea geamului intre sine , desfaci capitonajul portierei si inspre incuietoare o sa vezi surubul ala , ori s-a slabit ori mai trebuie reglat . Mersul greoi al geamului e dat tocmai de inclinarea lui pe sine , daca se pune cumva pe diagonala e belea ca trage greu . Cu respect !
  • cushner

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeai problema insa doar cand ploua Smile, nu pot sa le dau mai jos de 3 cm. decat cu ajutor manual.

In rest merg in hopuri amble dar merg...
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Curatarea sinelor si reglarea din acel surub rezolva problema , garantat . Cu respect
  • marian_dan2006

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2009

  • Mesaj Privat
caut si eu macarale electrice spate opel astra g PM
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR