Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • electro1983

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
De cateva zile imi tot ”dispare” apa din vasul de expansiune si am realizat ca dupa ce mi se incazeste apa si face presiune pe instalatie apa ”dispare” pe la pompa de apa....presupun ca pe la ”presutupa”....sau ceva de genul....
Cine stie daca pt demontarea pompei de apa la acest model de motor trebuie sa umblu si la distributie sau nu au nimik in comun(mie mi se pare ca sunt pe curele diferite si deasta sper ca nu am treaba si cu distributia)?

Sau stie cineva o rezolvare ca sa nu fie nevoie sa mai dau pompa jos? Rolling Eyes

ps. la ce pret gasesc o presutupa pt masina asta in comert?
  • Gatica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pt schimbarea pompei de apa nu e nevoie sa umbli la distributie, pur si simplu dai jos curelele de antrenare al alternatorului, pompei de servo si compresor aer conditionat. Se schimba pompa, pret de la 120 la 200 Ron.
  • electro1983

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Gatica a scris:Pt schimbarea pompei de apa nu e nevoie sa umbli la distributie, pur si simplu dai jos curelele de antrenare al alternatorului, pompei de servo si compresor aer conditionat. Se schimba pompa, pret de la 120 la 200 Ron.


wow...ma bucur ca nu trebuie sa dau jos si distributia ca sa ajung sa lucrez la pompa...pretul de 120-200 ron e pt manopera sau pretul presetupei?
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pompa de apa pentru modelul asta e undeva la 100 +-, manopera este functie de "mester".
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR