Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • zeke

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut . Am o problema cu opelul meu ..... la viteze undeva intre 100 si 120 si dupa ce merg minim 100 km incepe sa se auda un huruit infernal , parca de pe fata stanga , ca si cum roata ar fi blocata . Tremura si masina , in bord nu apar erori , cred ca e mai mult o problema mecanica . In oras nu am problema asta. Ce poate fi ? Vreun rulment , discurile/placutele de frana ? Masina este un astra hatch y20dth . Astept ceva pareri , oricum masina va merge la service maine . Tin la ea , ce sa-i fac Very Happy . Tin sa precizez ca dupa ce franez si reduc putin viteza dispare zgomotul .

Multumesc anticipat pentru ajutor
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Probabil rulmentul. Mergi la un service si daca confirma le schimbi pe amandoua pe fata. Wink
  • mariusbmm

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
zeke a scris:Salut . Am o problema cu opelul meu ..... la viteze undeva intre 100 si 120 si dupa ce merg minim 100 km incepe sa se auda un huruit infernal , parca de pe fata stanga , ca si cum roata ar fi blocata . Tremura si masina , in bord nu apar erori , cred ca e mai mult o problema mecanica . In oras nu am problema asta. Ce poate fi ? Vreun rulment , discurile/placutele de frana ? Masina este un astra hatch y20dth . Astept ceva pareri , oricum masina va merge la service maine . Tin la ea , ce sa-i fac Very Happy . Tin sa precizez ca dupa ce franez si reduc putin viteza dispare zgomotul .

Multumesc anticipat pentru ajutor
sal dak ti-s rulmentii pregateste cca 900 de lei + manopera...atata is rulmentii pe fata pt 5 prezone cu senzor de abs........amandoi 900 lei total si mai vreo 100 lei manopera...... Crying or Very sad atata am dat si eu pe ei...numa sa fie rulmentii si nu alte belele Question sal
  • zeke

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Rezolvat . Pentru cine mai are probleme , nu spun ca si la voi va fi aceeasi cauza , dar luati in considerare flansele amortizoarelor . Eu le-am schimbat si dupa 100 si ceva km de teste e ok . Multumesc celor care mi-au raspuns .
  • ady355

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2009

  • Mesaj Privat
daca era rulmentul iti facea asa si la viteza mica
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR