Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • florin123eu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cum pot sa verific daca functioneaza pompa de benzina la un astra 1.6 din 1992 pentru ca nu imi vine benzina la injectie si mi se aprinde un bec in bord? Se afla in rezervor si se inlocuieste greu daca va fi necesar sa o schimb? va rog sa ma ajutati daca ati avut probleme de genul acesta.mersi mult.
  • deluxx

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 X14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
florin123eu a scris:cum pot sa verific daca functioneaza pompa de benzina la un astra 1.6 din 1992 pentru ca nu imi vine benzina la injectie si mi se aprinde un bec in bord? Se afla in rezervor si se inlocuieste greu daca va fi necesar sa o schimb? va rog sa ma ajutati daca ati avut probleme de genul acesta.mersi mult.

Sal
Ai incercat sa verifici daca functioneaza releul pompei de benzina?Dar siguranta nr.2 ai verificat-o ?
Ca sa demontezi pompa de benzina trebuie sa deconectezi intai borna negativa a bateriei , rabatezi bancheta din spate , desfaci colierul ,ai cateva suruburi pe care trebuie sa le desfaci (6 buc) .Nu este f. greu toata treaba dureaza cel mult 1/2h dar in primul rand sa verifici releul
Bafta
  • florin123eu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2008

  • Mesaj Privat
deluxx a scris:
florin123eu a scris:cum pot sa verific daca functioneaza pompa de benzina la un astra 1.6 din 1992 pentru ca nu imi vine benzina la injectie si mi se aprinde un bec in bord? Se afla in rezervor si se inlocuieste greu daca va fi necesar sa o schimb? va rog sa ma ajutati daca ati avut probleme de genul acesta.mersi mult.

Sal
Ai incercat sa verifici daca functioneaza releul pompei de benzina?Dar siguranta nr.2 ai verificat-o ?
Ca sa demontezi pompa de benzina trebuie sa deconectezi intai borna negativa a bateriei , rabatezi bancheta din spate , desfaci colierul ,ai cateva suruburi pe care trebuie sa le desfaci (6 buc) .Nu este f. greu toata treaba dureaza cel mult 1/2h dar in primul rand sa verifici releul
Bafta

releul pompei unde se gaseste si cum pot sa-l verific?
mersi pt informatii
  • deluxx

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 X14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Din cate stiu se afla in stalpul din dreapta(sper sa nu gresesc)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR