Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
As vrea sa stiu daca printre voi sunt impatimiti ai muntelui cu mai multi sau mai putini kilometri, in picoare, de mers prin munti. Ce treasee ati facut? Care v-au lasat cele mai placute amintiri? Etc.
Skip ads

  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Da, in timpul facultatii am batut cu piciorul muntii(facultatea de geografie).Dupa merg in fiecare an cam 2000 km cu masina si cortul in cele mai frumoase locuri din tara.Putem discuta mult pe tema asta,nu cred ca sunt multe locuri din Romania in care sa nu fi fost.
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pot sa spun ca sunt impatimit de munte , avand in vedere ca am colindat muntii mai bine de 30 ani . Prima iesire a fost cu parintii la Toaca pe Ceahlau cand aveam 4 ani .
Prima iesire cu masina la munte a fost abia acum 5 ani cand am urcat cu un Tico pana la Babele in Bucegi . Pana atunci , stilul clasic adica trupa , rucsac , tren , bilet in circuit , bani de buzunar si picioare zdravene Smile
Nu pot sa spun ca am batut toti muntii din tara , dar mi-au ramas la inima Retezatul , Fagarasul , Piatra Craiului si , in special , Apusenii cu zona Padis .
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si eu sunt fan munte.

Recunosc, nu prea am fost in prea multe locuri, dar asta doar pentru ca de prima oara de cand am fost in Piatra Craiului, mi-a placut atat de mult incat am tot revenit.

Acolo am fost si noaptea, si ziua, si alergand, si cu cortul, si fara... Laughing foarte tare Piatra Craiului.

Azi vara am fost si in Retezat vro 4-5 zile, doar eu, cortul si inca un prieten. A fost tare frumos, dar inima mea e in Piatra Craiului.

Smile
Skip ads

  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu in Piatra Craiului este extraordinar de frumos, dar nu am ajuns in Retezat am auzit numai lucruri bune si poate vara asta reusesc sa ajung!
Altfel mai este frumos de mers asa scurt la "7 Scari" in Masivul Piatra Mare sau pe Bunloc asta are si telescaun si se vede Bv frumos.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
poate, daca se stabileste ca Opel Festul sa fie pe Transfagarasan, ne gasim cativa sa mergem mai devreme, sa campam la Balea Lac si sa facem o tura pana pe Moldoveanu, dureaza cam 2 zile dus-intors si e super tare traseul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR