Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cum majoritatea stiu, am schimbat recent motorul de pe masina mea. La 3 zile dupa schimbare am avut o mica problema, mai exact mi-a picat difuzorul de la alarma pe furtunul de la vacum. M-am dus la mecanic cu ea ca nu mergea bine. Mi-a zis de furtunul respectiv, mi-a prins aia de alarma la loc, si mi-a pus furtunul de vacum la loc. Si mi-a luat si 500 mi. Ieri iara a sarit furtunul respectiv. Aveam vro 80 la ora, masina a facut un mic bum si a mers iara prost. Am oprit, m-am uitat, am vazut furtunul, l-am pus la loc si am plecat mai departe. Incetul cu incetul ma fac mecanica.
Acum, daca imi puteti spunce cu ce sa prind ala (colier de plastic, colier metalic etc) si eventual cauza pentru ca nu mi se pare normal sa sara furtunele cum au ele chef. Poate s-a largit sau ceva?

Am deschis acest thread sa nu mai dau bani la mecanic ca sa imi puna un furtun sau un colier. Multumesc!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In lipsa de ceva mai bun, sarma de cupru si patent Rolling Eyes
Daca spuneai acum vreo 15 zile, ti-o faceam eu, am dat o tura in Tim...
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cum arata furtunul ? , e subtire sau mai gros , de unde vine si unde se duce asa cu aproximatie ... Shocked sa vedem si noi despre ce furtun e vorba .

Ar fi bine sa folosesti colier de "tabla" ca nu e scump 20-80mii in functie de marime .
  • john_taff

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 XE16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2005

  • Mesaj Privat
ANA_V a scris:Dupa cum majoritatea stiu, am schimbat recent motorul de pe masina mea. La 3 zile dupa schimbare am avut o mica problema, mai exact mi-a picat difuzorul de la alarma pe furtunul de la vacum. M-am dus la mecanic cu ea ca nu mergea bine. Mi-a zis de furtunul respectiv, mi-a prins aia de alarma la loc, si mi-a pus furtunul de vacum la loc. Si mi-a luat si 500 mi. Ieri iara a sarit furtunul respectiv. Aveam vro 80 la ora, masina a facut un mic bum si a mers iara prost. Am oprit, m-am uitat, am vazut furtunul, l-am pus la loc si am plecat mai departe. Incetul cu incetul ma fac mecanica.
Acum, daca imi puteti spunce cu ce sa prind ala (colier de plastic, colier metalic etc) si eventual cauza pentru ca nu mi se pare normal sa sara furtunele cum au ele chef. Poate s-a largit sau ceva?

Am deschis acest thread sa nu mai dau bani la mecanic ca sa imi puna un furtun sau un colier. Multumesc!


Da-mi un pm, ne intalnim si te ajut.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am rezolvat, mi-a prins un prieten un colier. Era furtunul de dupa cotul ala de la filtrul de aer, avea in capat un colt din plastic care largit. Nu stiu unde mere sau unde intra. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR