Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

De cateva zile am observat ca nu-mi mai fuctioneaza rezistenta de la la scaunul soferului si nu stiu exact ce se intampla?
Pana acum daca reglam potentiometrul pe pozitia "5" in cateva minute frigeam ...

Rezistenta de la scaunul pasagerului nu are absolut nici o problema.... functioneaza in parametri normali, ambele leduri se aprind la potentiometre. Nu am apucat inca sa verific mufele de sub scaun... dar banuiesc ca nu aveau cum sa sara singure.... Sad

A mai avut cineva acest gen de problema?.... astept sfaturi de la voi. M-am obisnuit sa o folosesc mai ales cand merg cu masina pe distante scurte si nu prea are timp sa se incalzeasca motorul... Sad

Multumesc.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dragos ,aceeasi problema a avut-o si un amic de al meu la o zafira si sa constatat ca a fost de la firele de sub scaun ,nu faceau bine contact si asta dupa ce a venit cu ea de la spalatorie.Ce mai poti vf daca nu cumva fiecare parte de incalzire sa aiba siguranta separata
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:dragos ,aceeasi problema a avut-o si un amic de al meu la o zafira si sa constatat ca a fost de la firele de sub scaun ,nu faceau bine contact si asta dupa ce a venit cu ea de la spalatorie.Ce mai poti vf daca nu cumva fiecare parte de incalzire sa aiba siguranta separata


Multam' Gabi,

Astept sa vina sf de saptamana si sper si vremea mai buna sa ma uit putin pe sub scaun.... sper sa fie doar de la contacte... Rolling Eyes
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
..... se pare ca iarna s-a instalat peste scaunelul meu.... Smile

Stiti cumva daca fiecare rezistenta are siguranta separata?..... Rezisenta se poate intrerupe asa pur si simplu.... necesintand schimbarea ei? Sad
Skip ads

  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
E posibil sa se arda rezistenta daca am stat cu genuncii pe caun?..... am auzit si o astfel de afirmatie.... Sad
  • ARISTROCRATE

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
te rog sa ma lamuresti si pe mine unde se afla sigurantele pt rezistenta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR