Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • griffoutz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am si eu un opel astra caravan din 04, 1.7dti, 148k km... uleiul l-am schimbat recent cu tot cu filtre... si totusi am si eu 2 mari probleme.. prima aceea legata de consum.. consuma extrem de mult de la un timp... am facut mai multe teste.. mi-a papat 8 litri de combustibil in 90 de km in orash noaptea... si mergeam numai cu 100-110... si am facut mai multe teste si tot pe acolo se invarte consumul... cam 9l la suta de km in orash, dar asta noaptea cand e foarte liber.. ziua nu mai zic ca depaseste cu mult.. si a doua mare problema este ca masina trage din ce in ce mai greu ... adica nu mai are acelasi sprint ca inainte, park pe zi ce trece accelereaza din ce in ce mai greu.. va rog sa-mi dati si mie sfaturi.. Neutral cu privinta la ce ar putea avea.. si la ce as putea sa fac sa rezolv problemele..
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ce oras e ala de permite o viteza de 100-110 km/h? Vad la profil bucuresti, dar ma indoiesc ca vei scoate vreodata o viteza medie de 60 km/h in bucuresti.
  • griffoutz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2009

  • Mesaj Privat
pai.. dupa cum am zis noaptea am facut testul, cand era liber Razz. si totusi... nu vreau sa ma gandesc ziua cat consuma cand stau in coloana..
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pai de ce nu faci prima data o estimare de consum dupa metoda plin-plin.

Oricum,in Buc nu ai cum sa mergi constant cu 100 nici macar noaptea.Ca sa ajungi la aceasta viteza de la un semafor la altul trebuie sa calci serios acceleratia,iar apoi sa franezi si tot asa.
Zi-ne consumul extraurban cat e.

Totusi pentru accelerare greoaie da un search dupa EGR.Tot asta poate fi si prob consumului.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR