Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Andu1.4

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut, am o intrebare pentru voi. Am un Opel Astra (nou) de aproximativ 1 luna si 2 saptamani. Totul ok, pana azi cand am auzit un zgomot! Rolling Eyes Un scartzait care se aude cand merg incet... la plecarea de pe loc, la oprire (semafor etc). Ce ar putea sa fie? Eu zic un amortizor pe spate! sau intr-un caz bun un cauciuc... Astept raspunsurile voastre. Multmesc!
Skip ads

  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ce model de astra, G sau H? hatchback, sedan, caravan?

La mine la G hatchback se mai aud tampoanele de la portbagaj. Scartaitul ar mai putea fi de la placutele de frana, l-am avut si eu, un etrier nu debloca si se auzea si cand mergeam incet chiar si cand nu calcam frana.


Ultima modificare facuta de mitz1982 la Lun 23 Nov, 2009 7:07 pm, modificat de 2 ori in total
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
wrong post
  • Andu1.4

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
mitz1982 a scris:Ce model de astra, G sau H? hatchback, sedan, caravan?

La mine la G hatchback se mai aud tampoanele de la portbagaj. Scartaitul ar mai putea fi de la placutele de frana, l-am avut si eu, un etrier nu debloca si se auzea si cand mergeam incet chiar si cand nu calcam frana.


Astra H. Nu e sigur de la portagaj, se aude undeva la o roata pe spate, cred ca la cea de pe partea mea (spate stg). Cred ca ma voi duce maine la reprezentanta, unde ai si service-ul... si ma gand intai sa trec pe la vulcanizare o fi de la cauciuc...
Skip ads

  • Andu1.4

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Andu1.4 a scris:
mitz1982 a scris:Ce model de astra, G sau H? hatchback, sedan, caravan?

La mine la G hatchback se mai aud tampoanele de la portbagaj. Scartaitul ar mai putea fi de la placutele de frana, l-am avut si eu, un etrier nu debloca si se auzea si cand mergeam incet chiar si cand nu calcam frana.


Astra H. Nu e sigur de la portagaj, se aude undeva la o roata pe spate, cred ca la cea de pe partea mea (spate stg). Cred ca ma voi duce maine la reprezentanta, unde ai si service-ul... si ma gand intai sa trec pe la vulcanizare o fi de la cauciuc...


... abia de o luna si deja sa aiba probleme? Sad
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca va incalzeste cu ceva dar o sa va spun totusi ca un coleg de-al meu are o toyota avensis. Maisna e f buna insa de cand a luat-o a avut un "zbarnait" in cutia de viteze. S-a rezolvat dupa vreo 2-3 vizite la service. Deci se intampla si la campioana fiabilitatii. Din moment ce aveti garantie banuiesc ca se va rezolva.
  • varulea

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
baieti eu am o astra h 1.9cdti 150cai caravan,kind ies ku ia in autostrada se aude un VUIET pe spate DOAR CHIND APAS ACCELERATORUL,IAU PICIORUL NU SE MAI AUDE VUIET ASHA TARE SAU POATE UNEORI NU SE MAI AUDE DELOK shi se aude in zona tobei de eshapament ,uneori se mai aude putin shi kind stau pe lok . MS
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR