Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • alexmartinescu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2009

  • Mesaj Privat

salut baieti!imi poate spune cineva de unde pot cumpara o capota ca cea din imagine?
sau daca se prelucreaza capota stock.schimba total aspectul masinii....si niste preturi...
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
alexmartinescu a scris:
salut baieti!imi poate spune cineva de unde pot cumpara o capota ca cea din imagine?
sau daca se prelucreaza capota stock.schimba total aspectul masinii....si niste preturi...


arata super dar cred ca este "custom made". Probabil cu un tinichigiu si un vopsitor bun o faci si tu..insa cred ca intai ar trebuii sa achizitionezi bara fata, ca sa pice bine capota.
  • dLk

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Procesul e destul de simplu... se merge la un tinichigiu priceput... se ia o bucata de tabla (sau daca vrei se poate face si din fibra)... se sudeaza... se polizeaza partea imbinata... se pregateste apoi capota pt vopsit ... si voila. Iese produsul finit. Mult succes !

P.S.: Cat despre pret... nu te ajunge enorm de mult... difera de la o pers la alta...
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
dLk a scris:Procesul e destul de simplu... se merge la un tinichigiu priceput... se ia o bucata de tabla (sau daca vrei se poate face si din fibra)... se sudeaza... se polizeaza partea imbinata... se pregateste apoi capota pt vopsit ... si voila. Iese produsul finit. Mult succes !

P.S.: Cat despre pret... nu te ajunge enorm de mult... difera de la o pers la alta...


pai eu ce am zis....sa cumpere bara aia ca vad ca e diferita. Important e cum pica capota pe bara.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR