Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am cautat unde sa deschid acest thread si numai aici mi s-a parut acceptabil.
In luna mai sau iunie intentionez sa fac un tur al Europei cu masina pe ruta UNGARIA->AUSTRIA->GERMANIA->FRANTA->ITALIA->SLOVENIA->CROATIA->UNGARIA->ROMANIA. Anu trecut am fost pe ruta UNGARIA->AUSTRIA->ITALIA->SLOVENIA->CROATIA->UNGARIA->ROMANIA, dar cu bilete de la agentii de turism, si a fost cam scump.

Ma puteti ajuta cu 2-3 probleme:

1. De unde pot cumpara GPL in aceste tari (benzinarii, localitati, etc) - precizez ca in Italia benzina era anul trecut 1,27 iar gazul 0,68 euro;
2. Daca stiti ceva moteluri ieftine, sau gazde.
3. Daca cineva a fost pe aceasta ruta sa imi faca un traseu exact.
4. Daca mai va fi ceva am sa mai intreb.

Deocamdata multumesc.
Skip ads

  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pentru hoteluri vezi www.bookings.net si http://www.etaphotel.com/etaphotel/index.html

Pentru construirea itinerariului recomand Microsoft Autoroute 2000, sau in lipsa http://www.viamichelin.com/...me/MaHomePage.htm
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Cam greu sa rezervi de pe site-urile alea fara CC. Is preturi OK, dar daca nu fac booking poate o sa am surprize referitoare la pret!
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, trebuie sa ai un card valid. Nu neaparat de credit, poate sa fie si de debit (dar cu circulatie internationala). Nu iti ia banii in momentul rezervarii, plata se face la hotel cu orice mijloc de plata iti convine. Cardul este necesar doar pentru a garanta identitatea si este debitat (cu o noapte) doar daca nu te prezinti si nu ai anulat rezervarea.
De regula preturile sunt mai mici decat daca te prezinti direct la hotel.

In cazul hotelurilor Etap, acestea sunt plasate pe autostrazi, au o dotare minima civilizata, de regula noaptea nu au receptionist - se intra trecind cardul bancar printr-un cititor - si se folosesc ca alternativa la dormitul in masina.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Chiar mai ieftin decat "Etap" exista lantul "Formula 1", au site pe internet...
Cat despre surprizele cu pretul, la astia doi nu exista, vezi doar ca depind de sezon si de zi normala-weekend, dar asta e clar afisat la vedere iar diferenta este de cativa euro......
Camerele sunt pentru pana la 3 persoane (cu exceptia GER-AUS) unde al treilea trebuie sa fie un copil pana la 12 ani...)


Ultima modificare facuta de sorin666 la Joi 16 Mar, 2006 2:39 pm
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Interesanta ideea, pe mine ma intereseaza daca spre exemplu circuland in alta tara (de ex. Germania) as putea avea probleme in cazul in care sunt depistate diverse modificari la masina (jante 17, capota...), nivel de zgomot ridicat, noxe... nici nu vreau sa ma gandesc ce amenzi au ei acolo...
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Depinde de norul de fum pe care-l lasi in urma ta, robert Very Happy Very Happy Very Happy
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Lucru probabil sa se intample cand am sa imi montez un motor pe ulei (rog sa nu se supere dieselistii) Smile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca esti in tranzit si nu faci nici un accident grav, sansa "sa se ia de tine" este sub 0,1 % ...
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am facut in luna august anul trecut in 22 de zile 8 mi km pe dincolo. In 8 mi km am vazut 2 echpaje de politie, si am fost prin vreo 4 tari. Astept idei la topicul meu...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR