Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • kikiboieru

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad am un opel vectra b din 96 si cand merg cu ea in viteza 1 sau 2 imi merge cam intrerupt,dak nu klc acceleratia si o las pe ea sa se duk are momente care merge intrerupt si se duce repede se intrerupe,iam schimbat filtru de benzina,bujiile filtru ulei aveti idee ce are?va multumesc... Question
Skip ads

  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ai incercat sa o bagi pe tester sa vezi ce are ?sau ai curatat si tu thortlle body-u ?de cele mai multe ori se depune mizerie la clapita de acceleratie ! dar cel mai sigur ar fi sa o bagi pe tester ! nu cred ca te costa prea mult sau nu stiu sigur daca poti face testul "agrafa " si mie la un opel vectra a imi accelereaza sacadat si banuiesc ca ar fi senzorul crank shaft sau ceva de genu !
  • ovidiu86_h

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
si eu am aceasta problema cu mersul intrerupt in treapta intai iar in a doaua se simte mai putin aproape isesizabil am fost vineri la opel la reprezentanta si pe tester nu are nici o eroare si la mine mai am o prob cand schimb viteza se tureaza un pic in plus 200-300 rot /min mi-au spus ca motorul merge in parametri normali. stima.
  • kikiboieru

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am duso pe tester dar nimik nu imi da nici o eroare,ajutama te rog sa curat thortlle body-ul pt k sincer nu stiu ce este poti posta niste poze?
Skip ads

  • bnb_bnb25

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2009

  • Mesaj Privat
salut aceiasi problema o am si eu :motorul ,iac buji delcou ambreiaj ,toate sunt noi dar nu vrea sa fuga daca o calc brusc se da in nas parca merge inecata daca are cineva ceva idei va rog ajutatima
  • bnb_bnb25

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2009

  • Mesaj Privat
salut aceiasi problema o am si eu :motorul ,iac buji delcou ambreiaj ,toate sunt noi dar nu vrea sa fuga daca o calc brusc se da in nas parca merge inecata daca are cineva ceva idei va rog ajutatima
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
debitmetru de aer l-ai verificat ?sa nu va traga aer fals pe undeva a-ti verificat ?sonda lambda a-ti verificat-o ?poate nu va face amestecu benzina-aer corect si tocmai de aia va da in nas ! si mie imi da in nas dar la mine cred ca nu mai imi baga destula presiune in rampa injectoare !
  • marus

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2010

  • Mesaj Privat
va scriu tuturor celor care spun ca au probleme cu "datul in nas in treapta 1 sau 2" curatati sonda landa si mai curatati carburatorul de langa filtru de aer ca nu mai are sita curata. sper sa va fii fost de folos ca eu am patit la fel si m-au ajutat si pe mine altii.
Skip ads

  • marius230680

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cum ai curatat sonda lambda? Si despre ce carburator este vorba? Spune-ne mai multe detalii. Ce motor ai pe masina?
  • Myshu24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2009

  • Mesaj Privat
fratilor masina mea intrerupea mai ales intre 2500-3000 rpm, am un vectra b 96 benzina 1.6l....am puso pe vreo 10 testere si nu a iesit nimik...parerea care siau facuto mecanicii a fost ca am mizerie in rezervor...o sal dau jos si o sa revin cu un com
  • ciprianszoke

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2013 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Myshu24 a scris:fratilor masina mea intrerupea mai ales intre 2500-3000 rpm, am un vectra b 96 benzina 1.6l....am puso pe vreo 10 testere si nu a iesit nimik...parerea care siau facuto mecanicii a fost ca am mizerie in rezervor...o sal dau jos si o sa revin cu un com



urca peste 3000 rpm? eu la mine dadea in nas in 1 si 2..nu prea puteam sa trec de 3200 rpm...si a fost ecu de vina ........dupa ce am schimbat trothle body.Dar merita o curatare a trothle body numai pt siguranta ca nu este de la el...find cam scump.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
marus a scris:va scriu tuturor celor care spun ca au probleme cu "datul in nas in treapta 1 sau 2" curatati sonda landa si mai curatati carburatorul de langa filtru de aer ca nu mai are sita curata. sper sa va fii fost de folos ca eu am patit la fel si m-au ajutat si pe mine altii.

Ce carburator ai tu pe Vectra? Shocked
Skip ads

  • Myshu24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2009

  • Mesaj Privat
urca peste 3000 rpm....ma enervat odata ca mia dat ceata o panarama de dacie si am turato si in 6000......in fine.....atat se ineaca intre 2500-3000 daca trece de 3000 isi da drumul si merge normal
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR