Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Silviu Draganescu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
Numele meu este Silviu ºi sunt project manager la Promotor.ro. De ieri am demarat pe site sãptãmâna Opel, 7 zile speciale dedicate celor pasionaþi de Opel, timp în care puteþi cãºtiga machete Opel la concursul de ghiceºte Opel sau chiar un drive test de un weekend prelungit cu Opel Insignia dacã îþi pui maºina pe Promotor. Mai multe detalii despre sãptãmâna Opel aici:
http://www.promotor.ro/saptamana-brandului-opel
iar despre concursuri aici:
http://www.promotor.ro/ghiceste-Opel
ºi aici:
http://www.promotor.ro/sapt...romotorro-5131769

Joi vom avea o zi dedicatã comunitãþii ºi doream sã realizãm câteva articole cu plusuri ºi minusuri ale celor mai importante modele Opel, precum ºi un material cu pãrerile voastre despre marca Opel. Vom avea evident grijã sã anunþãm în fiecare articol de unde au venit pãrerile, ºi de aceea aº dori sã cer aprobarea adminilor pentru a deschide câte un topic la fiecare secþiune dedicatã pentru a strânga deja informaþii.

Dacã aveþi sugestii, abia aºtept sã le aud.

Mersi,
Silviu
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am obsevat la revista trustului ca nu sunteti capabili sa faceti diferenta intre .ro si .com, ia uitativa in articolul cu C5 la anduranta, apoi uitati-va si unde ati postat. Oare asa o fi si pe siteul promotor?
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Felicitãri pentru iniþiativã.
Faceþi legãtura mai puternicã cu comunitatea clubopel.com!

Dacã îl prezint pe Dumbo la voi, mã aleg cu un breloc promotor.ro? Very Happy
  • emirela

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Vreau si eu !
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am citit deja articolele. Asteptam mai mult de la articolul despre Opel Blitz, camionul care a dat emblema de azi a marcii Opel. O sa urmaresc seria articolelor dedicate brandului Opel. Poate o sa apara in aceasta suita si un articol referitor la comunitatea noastra?

Imi place initiativa Promotor.
Imi place si deschiderea catre comunitatea noastra.
Dupa vizita lui Oraan Marculescu la FelixOpel editia a III-a si Coloana Fara Sfarsit, postul lui Silviu este al doilea pas catre comunitatea noastra.
Colaborarea asta poate fi benefica atat pentru Promotor cat si pentru comunitatea noastra.
Multumesc Promotor. Continuati.

Si acum sa raspund la una din intrebarile lui Silviu:
Plusuri ale masinilor marcii Opel:
- ai acces la www.clubopel.com pentru orice informatii, ajutor, schimb de experienta, etc ... Smile
- pret de cumparare rezonabil atat pentru masina noua, cat si pentru sh;
- pret de revanzare rezonabil (nu pierzi prea mult la o revanzare ulterioara a masinii);
- costuri de intretinere (piese si manopera) rezonabile;
- masini fiabile;
- estetica foarte buna interior/exterior a masinilor opel;
- ergonomie la volan;
- gama larga de caroserii si motorizari;
- permit relativ usor imbunatatiri pentru entuziasti;
Deocamdata, ma opresc aici. Rog colegii sa mai completeze.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Silviu Draganescu a scris:Dacã aveþi sugestii, abia aºtept sã le aud.

Eu mi-am pus masina pe promotor adica am completat formularul, dar de ieri de pe la 12 cand l-am terminat nu e postat nici acum.De ce oare?Daca dureaza asa pana iti posteaza masinile pe site trec cele 7 zile, deja jumate s-au dus
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca omul vrea niste pareri despre opel. Nu am inteles in ce topic ...
Ca o parere generala:
Opel produce automobile cumune, fara pretentii de premium. Cifrele de vanzari arata ca este o masina populara. Daca studiem putin mai atent compania, vom vedea ca face parte din concernul GM, unde multe platforme sunt comune prezente pe majoritatea pietelor. Aceste platforme sunt atent studiate si supuse multor teste inainte de a fi lansate pe piata. Unele dintre aceste platforme au ceva km pe alte marci, de exemplu Astra I vine cu ceva experienta de la Cruze. Probabil, fata de Cruze va fi lipsita de bolile copilariei. De unde ne dam seama relativ usor ca achizitia unei Astre I nu va fi pioneriat. Ca un alt aspect, multe dintre piese fiind comune si produse intr-un numar mare, vom avea un cost de intretinere scazut. De asemenea, Opel fiind o marca mult intalnita in Europa si in Romania, beneficiem de o retea de vanzare, garantie, intretinere si repartii foarte vasta. Putem puncta ca opelul in sine se poate intretine nu numai la atelierele monomarca specializate, ci si la cele mulltimarca. Ca o mica paranteza, doar capitolul electronica impune mai multe cerinte reparatorului multimarca.
Ca o parere personala:
Opel - parcurgi distanta de la A la B in conditii mai mult decat satisfacatoare, totul la un pret decent fata de concurenta. Personal conduc un opel SH, de care sunt mai mult decat multumit, mai ales daca ne raportam la costul de achizitie si intretinere. Chiar si la rerevanzarea unui opel care este la al doilea propietar deja, se obtine un pret acceptabil. Suma aspectelor pozitive le Opel este mai mare decat a celor negative.
Opel - aspecte pozitive : - Gama variata de modele, motorizari, accesorii, echipare premium la pret mediu.
- Fiabiliate buna spre foarte buna
- Cost de achizitie redus
- Cost intretinere redus
- Cost reparatii redus
- Piese in stoc la orice magazin in domeniu. Chiar daca nu sunt pe stoc, vin repede. Posibilitatea alegerii de piese aftermarket in locul celor originale cam la tot ce tine de consumabile si nu numai.
- Revanzare avantajoasa
- Retea vasta reprezentante
- Ateliere reparatii ce se incumeta sa lucreze la opel, la orice colt de strada
- Forum foarte util in toate privintele
- Intalniri locale intre pasionatii marcii
- Istoria marcii este demna de studiat
Opel - aspecte negative: - In Romania imaginea conteaza, iar cum masina tine de imaginea unei persoane iar opel nu este o masina premium, multi romani sunt frustrati de marca (asta in acceptiunea unora)
- Atitudinea aroganta, lipsa de profesionalism a reprezentantelor fata de clienti(de cand cu scaderea vanzarilor auto parca s-a schimbat ceva in bine)
- Lipsa implicarii oficialilor opel in activitatile pasionatilor si nu numai
- Fiabilitate acceptabila la modelele mai noi, producerea aceluiasi autoturism de o calitate superioara pentru pietele vestice si inferioara pentru estici, dar asta e un trend la toate marcile.
  • cristi2307

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE, ex Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:... Eu mi-am pus masina pe promotor adica am completat formularul, dar de ieri de pe la 12 cand l-am terminat nu e postat nici acum.De ce oare?...

Este si situatia mea !

L.E. Intre timp, BUB-ul a aparut ! Sa ai bafta !
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da si astept sa votati Very Happy Va rog dati un click la masina mea, nu dureaza mai mult de 5sec.Si selectati la rating 5. Va multumesc raman dator. Daca se poate dati si voi mai departe, poate castig o insignia si va plimb si pe voi Very Happy http://www.promotor.ro/masi...-cristian-5145323
  • bc_50_yul

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dt 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Pentru mine Astra G este o masina foarte comfortabila. Nu pot spune acelasi lucru de Zafira. In general despre Opel - sunt destul de fiabile, cost redus de intretinere iar aspectul este f placut.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am pus-o pe bebelusha mea:
http://www.promotor.ro/masi...g-valeriu-5151491
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR