Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Adi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Salut!
Am un Kadett 1.7D '91 si de ceva timp masina se comporta ciudat atunci cand accelerez. Masina se comporta ca si cand ar merge inecat (apare un zgaltait inainte si inapoi), de obicei cand schimb intr-o treapta de viteza superioara. Acelasi lucru se intampla si in momentul cand, dupa ce am mers un timp cu viteza constanta, accelerez brusc. Am mai observat ca, daca merg cu viteza constanta, si am dat intr-o groapa instabilitatea apare. Am ascultat cum se aude motorul in astfel de momente si se aude mergand normal. In plus, problema se rezolva atunci cand calc ambreiajul si cuplez "usor".
Aveti cumva idee cam pe unde ar putea fi problema?

Multumesc.
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am patit treaba asta pe cielo-uri, iar explicatia certa sa fiu al naibii daca o shtiu.

Eu atunci am pus-o pe seama ambreiajului care il dadusem foarte jos, si am zis ca poate de-aia smuceshte; dar chiar azi am condus alt cielo care are doar 16000km!!! (model koreean) si culmea aceeasi faza.

Ori la 16000 pot sa cred doar ca nu a fost schimbat vrun filtru ceva. (masina e a unui unchi care nu prea umbla cu ea dar o si cand umbla merge cu ea fara mila)
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Filtru de motorina cand l-ai schimbat ?
  • SouTGate

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: bv
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2005

  • Mesaj Privat
vezi filtrul de motorina!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR