Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
jack_2ac a scris:Nu doar in Bucuresti se intampla marlanii de genul acesta. Eu sunt din Iasi, si in mai putin de un an de la data achizitionarii masinii am avut parte de urmatoarele:
- intr-o noapte a disparut un capac de la roata, ma gandeam ca poate l-am pierdut in gropi;
- a doua noapte au disparut si celelalte trei;
- o zgarietura pe parte stanga facuta cu simt de raspundere de la far pana la tripla spate(2 portiere+ aripi);
- furat oglinda partea stanga doar sticla;
- a doua oara au luat si carcasa;
- cireasa de pe tort a fost cand am gasit masina cu luneta sparta, pret reparatie 500lei.

Asta e...



Imi pare rauuuu cred ca sti deja ce senzatie am eu ... nici nu mai spal masina pana trec sarbatorile .. ahhh Sad

Despre suspensie sport am inteles.. deci nu ar merge una fara alta in concluzie sa fac ceva complet si sa cumpar si arcuri si telescoape.. mersi de sfaturi


PARERE ? sa fac jantele din poza albe ..sau sa le las gri ...
Skip ads

  • mariustart

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Alba
  • Masina: Calibra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Mergi pana in panzele albe cu ei si cere-le daune ca nu e posibil asa ceva. Si mie mi-a ridicat masina in Cluj si m-a atins oglinda cu vre-o chinga sau ceva dar am avut noroc ca doar a sarit din clinciuri si am pus-o la loc. Iti urez bafta si nu te lasa!
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Da multumesc pentru incurajare ... cert e ca trebuie sa vad filmarea .. ca masina mea se afla in starea aia .. am depus plangere la politie si acum astept sa vad ce se intampla ..trebuie sa ma cheme si pe mine sa imi arate filmarea cu masina... iti dai seama ca nu puteam sa plec cu gandul impacat cu bani luati si masina facuta varza .. eu am depus plangere imediat.. ca nu puteam sa plec asa .. eu am lasat-o OK si o iau varza de la ei .. pentru mine ei sunt suspecti numarul 1 ... acum .. mai ramane o varianta sa fie un rau voitor .. si sa o faca in halul ala ... dar astept sa vad ce raspuns imi dau astia de la politie ... Mersi de incurajari
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sper sa fie ei de vina, sa ne mai razbunam si noi Smile

Cand spui gunoieri te referi ADP? Adica aia care mi-au ridicat si mie masina?
Skip ads

  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Deci sa iti explic.. eu stau in sectorul 6 in militari... si aici se ridica masini... dar au masini profesionale cu macarale speciale .. foarte performante .. cred ca e o investitie mare .. chiar nu aveam nimik impotriva .. cine greseste plateste .. oricum chestia cu ridicatu .. sunt numai mafioti bagati .. .. dar mie mi sa intamplat in sectorul 3 .. langa parcul I O R pe Campia Libertati..in .. sectorul 3 masinile sunt ridicate de catre ROSAL .. ei fiind niste gunoieri.. care nu ar trebui sa aibe nici o legatura cu ridicatu .. dupa cum am specificat .. ei au doar o masina care ridica adika o macara...si restul platforme de le transporta acolo .. eu cand am ajuns acolo si am vazut masina in halul ala ma luat capul am intrebat.. un baiat de acolo de pe o platforma ce stie de masina mea .. si el mia raspuns ca nu stie nimik DAR el sa intalnit la o piatza si ia dat-o macaraua.. stau si ma gandesc .. masina mea trebuia sa fie asa schimbata de pe o platforma pe alta ca pe o jucarie..asta nu mi sa parut normal .. a doua la mana cand am ajuns acolo mi se parea normal .. femeia care incasa bani .. sa imi spuna ce probleme are masina .. inainte sa platesc..ea zambea frumos la mine .. de parca nimik nu sar fi intamplat....ma pus sa semnez si cand sa ajung la masina... sa cad jos nu alta...DECI oameni care ridica masinile in sectorul 3 au salopete de gunoieri pe ei ..sunt ROSAL .. firma lu prigoana .. in loc sa angajeze niste profesionisti..care sa faca asta .. ca totusi sunt niste masini.. ..nu poti sa ridici masini ...de mii de euro .. cu gunoieri... asta nu mi sa parut normal...
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Aha, nu stiam care este mersul la voi ... aici ridica ADP-ul, Administratia Drumurilor Publice. Au masini inarmate cu macarale ... tot ce trebuie, si in general chitante in valoare de 850ron daca vrei sa o recuperezi Smile

Sper sa te descurci cu masina si chiar sper sa fie vina lor, sa mai si plateasca putin. Daca o sa iti cumperi ceva sa ceri chitante si facturi pentru toate piesele. Innainte de asta sa iti faci o expertiza la un service (costa vreo 50ron). Pentru ce o sa iti cumperi + manopera sa te uiti atent sa ai pe chitanta ora/zii/luna/an cat si materialele cumparate. In caz ca gasesti vinovatul sa ai cu ce sa il acuzi, in modul asta poti sa iti recuperezi banii ...

Good luck,
Cristi.
  • Polishatoru

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Foarte nasol frate.dak ar fi vreunu cu probleme cu inima si iese frumos din bloc si nu gaseste masina in fata blocului si ar face infart din cauza asta si ar muri.cine o sa fie raspunzator si cine va plati consecintele?
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nimeni pentru ca astia care ridica masina respecta legile in vigoare si ... daca ar exista o baza de date bine pusa la punct ar fi fost usor sa iti dea un telefon sa ti se spuna ca masina a fost ridicata, dar ...
Skip ads

  • Polishatoru

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sa iti puna daia la roata si atat.si cred k e mai convenabil asa.dak masina stanjaneste traficul sa fie luata atunci.
  • danutzz30

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Se intampla peste tot in tara. Mie mi-au furat capacele de ambele oglinzi in doua zile. Sad
Nestzyone - o intrebare scurta: ai gasit pe undeva capacul inferior de la oglinzi (de cumparat) Din cate stiu ala nu vine separat.
  • Polishatoru

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cauta si tu la dezmembrari ca sigur gasesti
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Acum vin de la masina si nu mai pot de nervi, o zgarietura pe ambele portiere dreapta tip "cheie", pe stinga a inceput dar nu a terminat ca probabil a trecut o masina.
Cum se face ca nu prind eu pe ala sa-i rup falanga cu falanga nu inteleg. De oglinzi m-am saturat, am ajuns sa le lipesc ca sa crape daca vor sa le fure.
Skip ads

  • danutzz30

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ms polishatoru. Am cautat nu iti da nimeni doar capacul inferior, doar daca e spart cumva si nu am gasit. MUltumesc de sugestie.
Totusi daca stie cineva unde pot gasi acel capac astept un raspuns. orice sugestie e binevenita.
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Nasol....si se zice ca Titan e mare cartier....hingherii de masini ( a se citi cei care ridica masini) trebuiesc pedepsiti!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR