Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum sa incep .. am si eu o problema... trebuie sa ma descarc si io aici .. pe 28.11.2009 ora 3 jumate .. 4 dimineatza ajung pe Campia Libertati undeva pe langa Parcul I.O.R ... in fine ajung acolo nu gasesc un loc liber .. intr-un final gasesc .. un colt...unde se sfarseste trotuarul si trecerea de pietoni .. pun masina mea pe colt asa langa stalpi si cu o roata pe trecerea de pietoni.. vreau sa precizez ca nu stau acolo permanent vin o data la o luna .. 3 saptamani .. pliez oglinzile.. si ma duc sus .. dimineatza pe la ora 11 ies sa plec ... nu mai gasesc masina .. bine inteles m-am gandit direct la ridicat... zis si facut .. asa a fost masina mea a fost ridicata in sectorul 3 de gunoieri lu prigoana ... in fine ma duc in militari iau bani .. ma duc sa scot masina ... ajung acolo toate bune si frumoasa platesc ma pune sa semnez ... ajung in curte la masina .. sa mai am un pic sa cad jos... masina mea frumoasa ..amandoua oglinzile facute varza bratele rupte si cheie data de pe aripa stanga spate ... toata partea stanga + capota + aripa dreapta ... deci intr-un cuvant .. vandalizata... bine inteles cand am vazut cum arata masina .. am chemat politia..mia aratat femiea .. de la birou care incasa taxa ..niste poze..care nu insemneau nimik ..pozele erau facute fixate pe zgarieturi...nu arata nici o poza facuta la distanta sau ceva...m-am certat cu ei astia de la rosal .. eu am lasat masina impecabila si o ridic de la ei varza am fost am depus plangere penala ... ..o sa astept sa vad filmarea sunt tare curios ce au filmat aia cu radarul ...m-am intrebat.. ori au facut-o ei .. mi-au rupt oglinzile cu sufele masi .. ori .. a iesit vreun betiv de pe la restaurantele alea .. e si o sala de jocuri .. si sa apucat de masina mea .. sa mio vandalizeze... ce pot sa mai spun din asta .. decat niste sfaturi.. probabil trebuie sa imi arate caseta aia care imi arata ca masina era in starea asta .. sau pareri Very Happy







Ultima modificare facuta de nestzyone la Mar 01 Dec, 2009 8:48 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
un singur lucru de zis : sper sa ai casco, curat ghinion
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Ce pot sa spun necazul meu e ca nu am casco ... si ma costa vreo 20 de milioane .. sa o fac .. oglinzile le-am rezolvat am avut noroc ca nu a spart geamurile sau vreun motoras facut bucati am luat doar bratele de la un priten de la opel am dat 2 milioane... asa arata masina mea inainte


  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ce oameni... Pacat de masina, pacat de banii dv. Imi pare rau...dar rau de tot, parca ar fi a mea....


La dracu cu vandalii.....
Skip ads

  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nu doresc sa pateasca nimeni ce am patit eu .. culmea .. eu nu stau in zona aia .. stau in militari .. ocazional ma duc acolo si nu e prima data cand am lasat-o in locul ala ....tocmai sunt foarte atent unde o las sa nu deranjeze pe nimeni sau sa blocheze...si sa ocup locul cuiva... de ce m-am ferit .. nu am scapat... singura solutie e.. sa merg mai departe pana mi se arata filmarea .. cu masina .. si daca se afla .. in starea aia .. chiar nu am ce face..trebuie sa scot bani din buzunar... .. mersi .. sper sa nu pateasca nimeni ce am patit eu .. si la cat de mult tin la masina mea ...
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cat de dobitoc sa fii sa ii faci masini asemenea tb ,ce i=o fi facut masina dobitocului aluia,oameni prosti
nestzyone--IMI PARE RAU pt ce ti s-a imtamplat ,nu doresc asta nici celui mai mare dusman .Dar daca as prinde vreunul sincer va spun ca il duc in padure, il dezbrac ,il leg de un copac bine de tot si il las acolo--fara sa mai anunt politia ca asa scapa dobitocul daca anunti politia.

Asta ,nestzyone , este facuta cu rea intentie de vreun "PRIETEN"--sigur ai prieteni care iti vor binele
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sunt sigur ca nu un `` amic`` ti-a facut asa ceva.
de vina sunt ` baietii veseli` , pe care-i gasesti la tot pasul.
media de varsta : 14-22 ani.
nu ma mir absolut deloc, regret nespus.

exemple concrete.

1. intr-o noapte pe la 02. am ,ma pregateam sa plec la bucuresti.
ies din bloc, ma duc in parcare, iar cand ajung in fata masinii: sa fac atac de cord, pe parbrizul meu [zafira], se odihnea un ditamai cataroi de vreo 70 cm diametru.
cost total 5 milioane.
2. acum vreo 2 ani pe dn2b [ braila-buzau] , noaptea 04 am, am luat o javra frontal.
rezultat : am lasat la buzau 11 milioane , pe radiator si manopera+ 14 ore de stat in frig..

p.s. masina mamei mele [ zafira 2001] e la fel de zgariata ca a ta.
in fata blocului stau in fiecare noapte o sleahta de `baietasi` pana la 2-3 din noapte.

asta ca sa te mai consolez oleaca.
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Ce pot sa zic... dupa cum m-am repetat... eu am ajuns la ora 4 acolo dimineatza.. si nu am stat intr-un loc ... m-am plimbat mai tot orasul...inca o data zic eu nu locuiesc acolo si nici macar nu am nici un prieten in zona... singurul lucru la care m-am gandit .. sunt doua restaurante .. si o sala de jocuri poker..eu am lasat acolo masina la 4 dimineatza si la ora 11 nu mai era de loc ... ma gandesc..ca o fi iesit niste pusti beti .. oameni fara minte .. eu nu as face asa ceva la o masina oricat de beat as fi .. cat de dusman as fi nu as putea sa ma razbun pe o masina.. de ce nu te cauta sa iti faca tie ce ia facut la masina .. ma credeti ca mai bine preferam .. stateam sa ma bata fara sa fac nimik decat sa patzesc ce am patit .. si cum sunt eu obsedat cu masina.. era impecabila...nush ce sa mai zic ghinion mare ...singurul lucru care a mai ramas .. e sa ma cheme cei de la politie unde am facut plangerea si sa imi arate .. masina ca era in starea asta ... daca nu se vede in video .. ce avea masina sar putea sa ii tavalesc prin tribunal pe gunoieri aia imputiti...am intrebat unu de acolo sti ceva de masina mea .. cica .. domnule..eu m-am intalnit cu platforma si mia dato la piatza....cum sa iti zica asa ceva astia... pei se plimba cu masina mea cum ar fi o sacosa.. precizez astia de la rosal au doar o macara si iti plimba masina de o ia draci ...
Skip ads

  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Data viitoare nu mai parca aiurea. Stiu ca e problema cu locurile de parcare, dar nici parcatul pe la colturile strazilor nu e ok. Poate de-asta si ti-a fost zgariata.
Zgarieturile poate le poti acoperi cu putina vopsea, daca nu sunt adanci, ca sa nu o revopsesti.
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nu exista asa ceva.. sa zgari masina cuiva ca a puso pe coltz poate sa fi inconstient...chiar nu erau locuri si nu deranja pe nimeni nu blocasem pe nimeni...nu merg acoperite .. fac tiganie .. si nu mia placut tigania niciodata .. asa ca e paguba de 20 de milioane sa o vopsesc... toata partea stanga si capota .. partea cealalta o sa incerca sa nu ma ating ..
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cred ca-i dau dreptate colegului de la Cluj, avand in vedere ``practicile`` bucurestene.
vezi: oglinzi sutite [ scuze expresia]
sticla oglinzi sutite [ vezi un coleg cu vectra]
masini furate, la orice ora.
pene facute in scop de jaf, etc,etc,etc.
asta e capitala colega.
daca ti-aduci aminte au fost n cazuri cu masini vandalizate, numai pentru faptul ca i-a ocupat locul de parcare o singura noapte.
  • The_opel

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nestzyone a scris:
]



Din pacate astia sunt oamenii din bucuresti.. si eu am patit exact aceeasi chestie ca tin, dar fara sa-mi rupa oglinzie. (dar au incercat). dar eu am casco.

Doamne fereste sa-l prind pe vreo unu' ca-mi atinge masina la modul asta.
Skip ads

  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Sincer .. cred ca las fi impuscat direct ma crezi... daca las fi vazut facand asta ..sau ias fi dat bataie pana cand nu mai misca ..
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Incearca sa aflii cine e anominul care a sunat la gunoieri. Prin cluj, tomberoanele nu se autosesizeaza, dar daca primesc telefon, in 10 minute is prezenti.
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Singurul lucru .. la care mai sper... e sa nu se vada in filmarea de la politie .. ca a fost asa... ca pozele de la ei .. nu au nici o valoare in instanta sunt facute fixate pe zgarieturi de aproape...alea puteau fi facute dupa...ce sa zic despre sesizare ... nu cred... ca a facut cineva.. acum nu stiu .. si nu cred ca ar zice nimeni nimik...
  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
imi pare rau si pot sa zic ca stiu cum te simti......eu nu am patit asa rau....dar masina noua de 6 luni si azi am observat zgarietura de la un capat la altul cu cheia....a trecut si peste manerele de la usa care sunt din plastic.....mda...cred ca il omoram cu bata daca il vedeam.
deci nu pot sa cred cata nesimtire in tara asta si ce respect pt proprietatea altuia.
  • nestzyone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Dupa cum am mai zis... nu doresc nimanui sa patzeasca ce am patit eu .. mai ales sa ti la o masina cum tin eu... asta e ... Sad sa trec peste asta ... mi-am propus dupa sarbatori sa o fac.. oglinzile le-am facut... am zgarietura ... si in ianuarie vreau sa fac .. vopsit aripa spate, usa spate, usa fata , arpia fatza stanga toate.. + capota ... si urmatoarele investiti .. ca nu ma potolesc .. as vrea sa pun arcuri ... sau arcuri cu amortizoare sport.. niste pareri.. daca e nevoie neaprat de amortizor .. sau e de ajuns arcurile sport.. sa o las un pic mai jos .. si sa pun o borla sa scoata un zgomot mai frumos..niste pareri? multumesc.. pentru incurajari.. ma gandesc ca o face mai frumaosa... :X:X:X mai joasa :X
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Un sfat prietenesc in legatura cu suspensiile sport:nu merg una ,fara cealalta,adica arcuri fara telescoape.Ori schimbi arc si telescop sport,ori nu.Si arcul si telescopul sunt considerabil mai scurte decat cele originale,deci ai nevoie complet Exclamation Si in legatura cu vandalizarea,imi pare rau si eu am trecut prin asa ceva,deci cunosc senzatia Exclamation
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Un sfat prietenesc in legatura cu suspensiile sport:nu merg una ,fara cealalta,adica arcuri fara telescoape.Ori schimbi arc si telescop sport,ori nu.Si arcul si telescopul sunt considerabil mai scurte decat cele originale,deci ai nevoie complet Exclamation Si in legatura cu vandalizarea,imi pare rau si eu am trecut prin asa ceva,deci cunosc senzatia Exclamation
  • C16NZ

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu doar in Bucuresti se intampla marlanii de genul acesta. Eu sunt din Iasi, si in mai putin de un an de la data achizitionarii masinii am avut parte de urmatoarele:
- intr-o noapte a disparut un capac de la roata, ma gandeam ca poate l-am pierdut in gropi;
- a doua noapte au disparut si celelalte trei;
- o zgarietura pe parte stanga facuta cu simt de raspundere de la far pana la tripla spate(2 portiere+ aripi);
- furat oglinda partea stanga doar sticla;
- a doua oara au luat si carcasa;
- cireasa de pe tort a fost cand am gasit masina cu luneta sparta, pret reparatie 500lei.

Asta e...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR