Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut , cine ma poate ajuta cu ceva informati pt montarea unui dvd 2 din pe vectra b, a mai incervat cineva? am facut ceva masuratori si daca las clima in locu la suportu de pahare ar fi perfect , dar sper sa ajunga firele de mufele de la clima,o sa fac alta grila si la climatornic dar nustiu as renunta la scumiera dar nu la bricheta sa vad cum se incadreaza, daca are careva vro idee e bine venit o sa fac poze la ce sa facut pana acum
Skip ads

  • jerryboy

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
eu zic ca iti poti lua dvd-ul,dar va trebuii sa il pui pe el in locu paharelor,si clima mai sus pentru ca acele cabluri vin drept prin peretele ignifug,si sa ridici clima mai sus...e mai greu cu car-500le...la casetotfon e lejer,sau poti pune dvd in loc de cd cu tv retractabil in plafon.se gasesc usor.
  • cont-sters-23186

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Destul de indraznet proiectul tau.Eu am vazut pe o Vectra B2 pus un dvd in locul aeratoarelor de pe mijloc si era incadrat cu o rama de o jumatate de centimetru.Ciudat era formatul dvd-ului, adica ingust si lung.Arata aiurea rau.Ceea ce vrei tu este o cu totul alta poveste, e mai greu cu coboratul climei pentru ca nu o sa iti ajunga cablurile.Spor la treaba si daca reusesti pune si poze.
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu mi se pare chiar aiurea,dar daca tu zici..................... Exclamation Si se mai pot lega doua si in tetiere! Asta ca o idee !
Skip ads

  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
se pare ca se poate , am desfacut firele imi ajung daca nu se prelungesc, ideea cu aeratoarele a facuto si WAR dar accela este un lcd eu vreau 2 din si nu are loc acolo am facut grilele sper maine sa mai fac niste masuratori --finsaje---matrita--- iar finisaje apoi turnat fibra de sticla si gata se pare ca ar mai fi cativa doritori de modificari sa vedem ce o sa iasa sper sa pun poze maine sau diseara pt ca am lucrat la munca pe consola de la un bord de anglia macar daca o stric sa nu imi para rau
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
jerryboy a scris:eu zic ca iti poti lua dvd-ul,dar va trebuii sa il pui pe el in locu paharelor,si clima mai sus pentru ca acele cabluri vin drept prin peretele ignifug,si sa ridici clima mai sus...e mai greu cu car-500le...la casetotfon e lejer,sau poti pune dvd in loc de cd cu tv retractabil in plafon.se gasesc usor.

si crezi ca pot sa mai las masina in siguranta daca pun lcd pe plafon am vazut 2 smulse in targ la vitan la baieti
nu recomand, daca este sa nu mearga sau sa nu dea bine il vand pe 1400 si iau unu retractabil si asta e
Jerryboy nu da bine acolo si oricum nu are loc pt ca vine tubulatura de la picioare de climatizare acolo la pus ZAPU si nu e bine mai ales iarnaincercam toate posibilitatile
  • thejoker

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Proiect indraznet pe care il sustin. Am si eu un Vectra B2 (2000) cu climatronic si ma gandeam si eu la variante. Pana acum cel mai functional ar fi sa mut climatronicul mai jos la suport acte ---sau suport pahare---- si sa montez un DVD 2DIN in locul radio cd-ului. Parerea mea este ca,,,,,,consola se poate taia, modifica dar am dubii in ceea ce priveste mutatul climatronicului mai jos si aici ma refer la suporti de prindere, etc.
Cred ca este un proiect indraznet si ma bucur ca s-a deschis un astfel de topic, mai ales ca la Vectra B2 nu prea am vazut/gasit o astfel de modificare.
Va urez succes si tinem legatura.
Stima.
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca vrei sa faci ceva de genul asta

nu e rea ideea,dar eu sincer as opta pt. varianta de mai sus...bafta in continuare cu proiectul tau,sa il duci la bun sfarsit
Skip ads

  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da exact asa vreau sa fac dar o singura modificare eu vreau sa il pun putin stanga pt ca mai am un buton de tc pus acolo, astazi am vb si cu Dragos si neam uitat la clima si firele sunt destul de lungi deci se poate pune in locul la suportul de pahare
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dar butonul TC nu merge mutat mai sus unde ar veni cel pt. incalzire in scaune?in caz ca nu ai.
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
le am pe toate inclusiv alarma,la o adica il mut in alta parte gasesc un loc eu,ai modificat tu cumva? poza este de pe masina ta?
daca ai mai multe informati poseteaza aici pt ca sunt destui doritori care vor sa faca modificarea
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
aaa nu,este o poza gasita pe net de mai mult timp la care aspir si eu,dar nu m-am incumetat.Eu as dori ceva 3 in 1,adica gps+dvd+eventual tv.Crezi ca as gasi asa ceva...ce imi recomanzi?ms
Skip ads

  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai asta vreau eu sa montez un 2din care are dvd, gps,tv,blutho, telefon am achizitionat unu la second are 4x60 w are slot de memorie, usb, touchscreen cam tot ce iti trebuie, am facut sabloanele dar nu prea am timp de finisaje si sper sa torn in fibra de sticla sa fac o matrita in caz de sunt doritori
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
cam asa arata masca , am facuto din polipropilena ramane de slefuit si dupa turant in fibra de sticala cu 2 straturi de rasina sau dupa finisare folie 3m de carbon imitatie si cam gata, am folosit o sanie pt 2 din maine urmeaza sa fac o ramforsare la sanie si un antifurt pe intrior de care sa prind dvd si sa trec firele in locul la scrumiera, sa vedem daca renuntam sau nu la scrumiera, oricum nu fumez, as vrea sa fac un loc special pt modulul de la detector si in dreapta sa las bricheta
  • Lefty

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Fetesti
  • Masina: Vectra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
incantat de idee si ma bucur ca are cineva curajul sa se apuce de un astfel de proiect ! sincer si eu am avut ideea aceasta, dar probabil din prea multa comoditate nu m-am apucat de ea ! Sad
astept cu nerabdare sa vedem cum iese !
good job vali !!!! Very Happy
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
A m reusit montarea dvd 2DIN, a trebuit sa fac niste modificari cum ar fi:
-a trebuit sa renunt la mufa la un senzor de la aeroterma si lam legat pe direct
-am decupat opritoru de pe carcasa de la aeroterma care bloca casetofonul sa se duca in spate un plastic
-sa mai decupat cele 2 urechi de prindere de unde se prindea suportu de pahare cu scrumiera pt a putea pune modulul de clima, am renuntat la scrumiera am lasat decat -bricheta
-
  • thejoker

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Super tare a iesit. La primavara o sa ma apusc si eu de treaba. Voi muta climatronicul mai jos, deasupra brichetei, acolo unde am o fanta de depozitare diverse. Poate pui si tu un tutorial ceva mai amanuntit cu poze. Eu chiar sunt interesat sa fac asa ceva. Stima.
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si eu vreau sa fac aceelasi lucru numai ca eu nu am climatronic este aceeasi procedura sau e mai complicat?
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
TBonu a scris:Si eu vreau sa fac aceelasi lucru numai ca eu nu am climatronic este aceeasi procedura sau e mai complicat?

nu este mai complicat este chiar mai usor vezi ca este o poza mai sus cu un bord de vectra cu ac ,pt ca trebuie sa muti consola cu rotile de cald rece si treptele de viteza de la ventilator in locul la suportul de pahare cablurile ajung stai linistit decat rabdare trebuie , eu lucrez acum la grile din fibra de sticla pt dvd si clima am facut matrita sa vad cand le torn, asa ca daca or sa mai fie doritori si iese bine, o sa fac mai multe
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Iauzi perfect mie mi se parea mutarea rotilor alea cel mai greu lucru din toata operatiunea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR