Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • roby80

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare pt cei care cunosc si sunt in masura sa imi dea un raspuns. Vreau sa imi achizitionez un Rover 75 de anglia si nu sunt dumerit cu actele, de aceea va intreb ce acte ar trebui sa aiba sa fie in regula si sa pot circula? Si am inteles ca se cam da tepe cu astfel de masini in anglia si aici ma refer la partea tehnica ce anume ar trebui sa verific sa nu imi iau teapa tepelor? MULTUMESC.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
http://www.whatcar.com/car-...ll-review/23525-2

http://www.carsurvey.org/re...over_-_austin/75/
  • sweet.sxi

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 sport hatch 1.6 sxi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
roby80 a scris:am si eu o intrebare pt cei care cunosc si sunt in masura sa imi dea un raspuns. Vreau sa imi achizitionez un Rover 75 de anglia si nu sunt dumerit cu actele, de aceea va intreb ce acte ar trebui sa aiba sa fie in regula si sa pot circula? Si am inteles ca se cam da tepe cu astfel de masini in anglia si aici ma refer la partea tehnica ce anume ar trebui sa verific sa nu imi iau teapa tepelor? MULTUMESC.


vrei sa vii dupa el personal?

eu locuiesc aici insa nu ma ocup cu adus de masini in romania.

as putea sa te ajut cu informatii doar.

pot sa intreb dealerul de la care mi-am achizitionat masina despre ce acte ar fi nevoie pentru cineva care vrea sa duca o masina in romania.

vrei sa o vinzi mai departe sau sa circuli cu ea...este pentru nevoi personale?
daca vrei sa o folosesti pentru tine va trebui sa mai bagi ceva bani in ea.spre exemplu farurile vor trebui schimbate caci altfel ii vei orbi pe romani Very Happy

si inca o idee..poate ca stiu atutoritatile in romania ce acte ai nevoie pentru a inscrie o masina din anglia.
poate ca e mai bine asa.
  • roby80

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2010

  • Mesaj Privat
masina o vreau pt mine nu pt a o vinde imi place foarte mult, de venit acolo nu cred ca m-as descurca,dar am pe cineva care a spus ca ar putea sa imi aduca o astfel de masina si vreau sa fiu sigur in privinta actelor. As vrea sa te mai intreb ceva, daca masina o cumpar din RO as putea sa mai circul cu numerele de anglia?
Skip ads

  • sweet.sxi

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 sport hatch 1.6 sxi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Draga robby trebuie sa intelegi ca eu nu stau in romania si nu stiu care sunt cerintile autoritatilor romane.

daca vrei sa stii daca e posibil sa circuli cu numerele de anglia dupa ce ai cumparat-o din romania cred ca trebuie sa te adresezi politiei sau autoritatii care se ocupa de inmatriculari.

odata ce omul de la care o cumperi a adus-o in romania pe numele lui si ti-o transmite mai departe tie dar pe teritoriul romaniei cred ca asta tine de autoritatile de acolo ce si cum poti circula.

asa vad eu lucrurile.

numai bine
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am un prieten care are o masina de anglia , left hand drive insa . E inmatriculata acolo pe numele altcuiva si i-a dat procura sa circule cu ea oriunde , pt a nu plati taxe aici . In rest se atata timp cat iti platesti taxele acolo , e ok
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cauta pe net. E un tip, Savin Robert Romeo care aduce astfel de masini. E de undeva de pe langa Targoviste, Ludesti parca. Iei legatura cu el si vezi ce zice si iti poate oferi.
Totusi, eu nu as vrea rover 75, mai degraba un jag.
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
colega ganseste-te si la faptul ca masina aia nu poata sa fie in stare mecanica si electrica exceptionala si piese se gasesc mai greu ......mai bine un OPEL la care gasesti orice piese vrei originala sau after (cu mici exceptii )
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Tine cont ca nu se mai fabrica. Sunt foarte putine in tara si nu o sa gasesti piese pentru ele. Din ce am citit pe internet motorul de 1.8 ar avea ceva probleme de fabricatie. E o masina frumoasa, dar nu pentru Romania, si nu acum.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR