Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • fiderzen

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Problema o am la o astra F. Nu imi mai merge ventilatorul/aeroterma decat pe treapta 3 si 4 Sad...Ce as vrea sa sa stiu este ce s`a stricat, doar selectorul/rotita(selectorul treptelor) sau e de la aeroterma ceva defect?
Ceva sfaturi cum as putea sa repar sa imi functioneze si treapta 1 si 2?
Sper sa citeasca cineva care a mai avut problema asta sau stie macar despre ce e vorba.
multumesc! Rolling Eyes
Skip ads

  • fiderzen

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
nimeni nu stie? ca siiiigur nu cred ca doar eu am sau am avut problema asta Smile...Very Happy
  • bogdan3l

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.4XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu pentru fiecare treapta de ventilatie este o rezistenta. Verifica-le pe cele pt. treptele care nu merg.
  • fiderzen

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Very Happy merci mult...acum...unde gasesc rezistentele astea? in spatele consolei din mijloc, adica in spatele rotitei de reglaj? sau te referi la sigurante? Smile
daca e in spatele consolei, cum scot rotita ptr treptele de caldura:))Ca am incercat sa o scot intr`o zi si nu am reusit, celelalte 2 rotite au iesit, numai aia nu
scz ptr atatea intrebari insa vreau sa fac treaba cum trebuie Smile fara sa stric ceva
Skip ads

  • serban_mihai

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am un opel astra classic 1.4 benzina model 2007 si ventilatorul nu imi merge decat pe treapta 4. Ce pot face sa rezolv problema? Daca este vorba de rezistente, unde le gasesc?
  • alexandru2000

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
salut, vezi ca rezistenta este verde si este sub stergatoare langa aeroterma, dai plasticele alea jos de la stergatoare si e undeva sub filtru de polen
cred ca si la astra g tot acolo este situata si cred ca tot o rezistenta asemenea face probleme doar ca este de 10 ori mai scumpa Smile)
  • kratt

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
la astra g gasesti blocul de rezistente langa filtrul de polen,deci dai torpedoul jos si bagi mana deasupra filtrului,putin spre stanga.cauza defectului este siguranta termica ce se poate inlocui si filtrul imbacsit de unde si arderea acesteia.da o cautare dupa "bloc rezistente "si sigur gasestei mai multe,s-a mai discutat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR