Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • miroiu evelin

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2009

  • Mesaj Privat
vectra c 1.9 cdi 120 cp 2007 la 4000 de turatii se aprinde cheita si se taie demarajul daca apresc motorul revine la normal nu-mi da nici o eroare cand ajung din nou la 4000 de turatii la fel.vo rog sa ma ajutati si pe mine
Skip ads

  • AdryanX

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 16DA :))
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
pai ai clar o problema la partea electrica care cand ajungi la 4000 ture te limiteaza pentru a evita eventualele defectiuni ce pot aparea din cauza acelei problenme , o diagnoza si vrei afla problema
  • danyela24s

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Fa-i ca mine si totu va fi perfect. Am avut aceeasi problema. Langa turbina in partea pasagerului este o electrovalva sau ceva de genu. Roaga pe cineva sa iti mai desurubeze acolo ceva. La o tija. Sa ii mareasca cursa. Asa am facut eu si acum nu-mi mai face probleme.

Sper sa te ajute.
  • cristixxx

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Eu nu te sfatuesc sa faci asa ceva adica sa umbli la tija TU dar tu faci ce vrei ,eu aveam aceiasi problema dar la 3000 de ture si sa prindea becul si numai tragea pana nu opream motorul,si intradevar langa turbina este un VACUM sau asa cred ca ii spune dar este cu 2 furtunase si o mufa si lam schimbat si acuma merege foarte bine dar numai mult de 180km cu motor 2.0 dis 74 kw 101cp an 2001
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
lasa turbina in pace.
pune-o mai intai pe un tester serios, citeste eroarea si revino cu ea aici.
  • miroiu evelin

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2009

  • Mesaj Privat
k mersi. Am vb acum 2 zile cu un tip care lucreaza la service opel si mi-a spus ca este posibil sa fie nu stiu ce supapa pe la galerie de admisie sau supapa egr, a zis sa ma duc la el sa verifice intai galeria de admisie asi apoi poate sa-mi spune care este probleme sau sa o pun pe tester.O sa va anunt cand o sa ma intorc de la el
  • cristixxx

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2009

  • Mesaj Privat
am mai spus si iti mai spun curata si EGR dar la mine si la alti a fost din electrovalva si cred ?ca este 150 lei si ai scapat mult mai repede pt ca si tu o poti schimba si numai platesti ,.dar tu alegi bafta Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR