Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dandan20

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1993 C16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Cum demontez barele la porbagajul deasupra s-au suporturile porbagaj nu stiu exact cum le zice, la opel astra f caravan 93 cand spal masina si dau cu presiune pe la sinele de pe masina mai mult timp imi intra apa numai intro parte, am observat ca are silicon unde se imbina bara cu sina, probabil ii pus de mult timp am cumparat masina de numai o luna din Austria. Salut
Skip ads

  • tax90bul

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sunt 2 soluti una o sa-ti arat in poza asta si a doua trebuie sa desfaki tapitaria in interiorul masini suspe plafon.si acolo in poza vezi sagetile rosi acolo se afla un top de palstic si il desfaci si o sa dai de un surub.bafta

  • drack_zml

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sal am avut si eu aceiasi problema pe stanga spate.trebuie sa desfaci toate plasticurile si apoi plafoniera (sa ai grija sa nu o indoi ca e facuta din carton si iti ramane botita) si dai de 2 suruburi de care e prinsa bara.scoti bara, cureti frumos si pui silicon din abundenta,apoi pui bara la loc si ai terminat.
  • dandan20

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1993 C16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Tre sa dau tot plafonu s-au numai unde sunt suruburile am vazut ceva dopuri de plastic cu capac tiunghiulare pe plafon de-a colo se demonteaza? Ce silicon imi recomandati pentru etansare multumesc pentru raspunsurii
Skip ads

  • tax90bul

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
unele au dupa doape suruburile unele in interior ,nu trebuie sa ai toata unde sunt suruburile .silicon nu stiu de care mai intreaba si tu
  • drack_zml

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
pai depinde unde ai problema. daca e in spate, dai cu grija numai in spate usor,iar daca e in fata e mai problematic.depinde daca ai trapa sau nu.da ma gandesc ca atunci cand ai sa dai jos ai sa vezi la fata locului daca iti permite sa umbli sau nu la suruburi.iar de silicon sa stii ca eu am pus din ala transparent care se gaseste la orice magazin de constructii. daca mai ai vreo nelamurire nu ezita sa intrebi.bafta
  • dandan20

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1993 C16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
O sa incep operatiunea in concediul de iarna da am si trapa multumesc pentru informatii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR