Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • 24PAM

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salutare.
ma poate ajuta cineva ? vreau sa-mi resoftez opelul, vectra b (an 2001) y22dtr , si nu stiu daca este indicat.
se merita , ce avantaje si dezavantaje exista?
cat costa si daca se poate face in zona (IF,B).
va multumesc!
Skip ads

  • dr_seby2000

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p?p=630537#630537
  • GIX 06

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
Sunt posesorul unui Y22DTR resoftat de aproximativ 2 ani si jumatate si pana acum nu am avut nici un fel de probleme!
Ca si avantaje: daca nu fortezi masina o sa ai un consum mai mic, motorul merge mai rotund plus ca vei avea un cuplu motor foarte bun, o sa il observi cand vrei sa faci o depasire sau pur si simplu cand calci acceleratia! Evil or Very Mad
Comportamentul dinamic al masinii se va schimba foarte mult si in bine, iti va placea!
Dezavantaje nu stiu ce sa spun: nu am patit nimic rau de cand am resoftat-o, poate doar ca se uzeaza placutele de frana mai rapid dar aici depinde si stilul tau de condus. Wink

Resoftarea o poti face la colegul indicat in postul de mai sus, pretul este foarte bun si merita!

Sper sa te ajute cele scrise de mine.

Date despre masina mea gasesti aici:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=19884&postdays=0&postorder=asc&start=0
  • GIX 06

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
Sunt posesorul unui Y22DTR resoftat de aproximativ 2 ani si jumatate si pana acum nu am avut nici un fel de probleme!
Ca si avantaje: daca nu fortezi masina o sa ai un consum mai mic, motorul merge mai rotund plus ca vei avea un cuplu motor foarte bun, o sa il observi cand vrei sa faci o depasire sau pur si simplu cand calci acceleratia! Evil or Very Mad
Comportamentul dinamic al masinii se va schimba foarte mult si in bine, iti va placea!
Dezavantaje nu stiu ce sa spun: nu am patit nimic rau de cand am resoftat-o, poate doar ca se uzeaza placutele de frana mai rapid dar aici depinde si stilul tau de condus. Wink

Resoftarea o poti face la colegul indicat in postul de mai sus, pretul este foarte bun si merita!

Sper sa te ajute cele scrise de mine.

Date despre masina mea gasesti aici:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=19884&postdays=0&postorder=asc&start=0



Scuze de dubla postare.
Rog un moderator sa stearga cel de-al doilea post.
Skip ads

  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De aproape o luna merg cu y22dtr resoftat (tot la EDS) si crede-ma ca merita. Parca ai alta masina. Pastrand acelasi stil de condus am observat ca consumul mediu a scazut binisor (cu aprox 0.5l/100). Daca stii cum sa exploatezi motorul nu ar trebui ca remap-ul sa afecteze viata acestuia.
PS: Motorul meu are 205000 km.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De aproape o luna merg cu y22dtr resoftat (tot la EDS) si crede-ma ca merita. Parca ai alta masina. Pastrand acelasi stil de condus am observat ca consumul mediu a scazut binisor (cu aprox 0.5l/100). Daca stii cum sa exploatezi motorul nu ar trebui ca remap-ul sa afecteze viata acestuia.
PS: Motorul meu are 205000 km.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De aproape o luna merg cu y22dtr resoftat (tot la EDS) si crede-ma ca merita. Parca ai alta masina. Pastrand acelasi stil de condus am observat ca consumul mediu a scazut binisor (cu aprox 0.5l/100). Daca stii cum sa exploatezi motorul nu ar trebui ca remap-ul sa afecteze viata acestuia.
PS: Motorul meu are 205000 km.

LE: Scuze de postare multipla, se pare ca e o problema cu site-ul. Rog un moderator sa stearga celelalte posturi. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR