Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
da-i cu spray totusi... Smile
Skip ads

  • Gepetto

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2004

  • Mesaj Privat
parca si la mine a inceput sa troncane pe spate...cre' ca tre' sa vad si eu ce-i cu bucsele alea pe acolo...sper sa nu fie amortizoarele...
  • edyionut

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Buna dimineata ,

Astazi de dimineata am luat-o pe o straduta cu piatra cubica si a inceput masina sa vibreze foarte tare pe spate.Am oprit, am ridicat portbagajul si am miscat mai tare de masina.Am auzit un zgomot in spate dreapta si in timp ce zgaltaiam masina s-a mai auzit si un scartaittot in dreapta.

Ajung la birou, ridic din nou haionul si aud si la telescopul care tine haionul o bataie.Se pare ca este defect un telescop, insa marea problema este daca si amortizoarele sunt de vina?!.La drum fara denivelari simt doar un balans pe spate, nu si troncanit sau altceva.




Problema 2 :

- in fata stanga se aude ca un gong cand iau vreo denivelare mai mare, dar nu mereu.
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca se balanseaza masina e clar amortizoare .
Skip ads

  • m2myo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema o am si eu cu troncanitul pe spate, tot dupa revizia ITP. Initial m-am dus fara toba finala ("cazuse") si mi-au dat respingere pentru toba(masina era ok). A 2-a zii am montat toba si in trafic am observat ca, daca virez brusc stanga se aude un trocanit din spate (numai la viraj stanga) si daca apas ambreiajul se aude mai incet. Apoi am observat ca daca dau cu spatele brusc..se ridica si tot huruie, ceva mai tare. Mentionez ca toate astea s-au intamplat dupa ce am fost la ITP si dupa ceam montat toba. Poate fi toba montata incorect?!? (singurele probleme minore gasite de cei de acolo au fost frana de mana umpic slabita si joc minor la un pivot pe dreapta, in rest noxe si toate cele au iesit ok)
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
A mea scartaie la denivelari, in spate (preponderent, dreapta spate). Nu cred ca e de la hayon, cu toate ca pare.
Acum are 36.000km, sa fie bucsele? Pur si simplu scartaie, nu troncane, nu bate. Hayonul nu freaca de ceva, ca nu am vazut urme si nici nu ar avea de ce sa frece.
Ma gandesc, ori bucsele, ori cuiul portbagajului (oare?).

Cam acelasi zgomot pe care-l gasiti la Supernova, daca ati mers. Dar acolo e vorba de hayon, caroserie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR