Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • mariuscasica83

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dupa cum bine spune si titlul postului am realizat ceva cam in premiera,adica mai bine spus am facut vectra mea b din ac in climatronic,asta cu foarte multa munca si batai de cap dar cu ajutorul lui FloresAstra si a lui SuperDragos nimic nu este imposibil
Iata si cateva poze ,cam asa a aratat masina mea timp de 9 zile ERA SA UIT AM MONTAT SI GEAMURI ELECTRICE SPATE CA AVEAM MANUALE,FETE DE USI DIN PIELE CELE ORIGINALE CA AVEAM DIN TEXTIL,SCAUNE PIELE LA FEL,VAS ESPANSIUNE CU SENZOR IN EL,VAS STERGATOARE CU SENZOR IN EL ACESTEA SUNT TOATE PLASTICELE CARE TREBUIESC SCOASE DE PE MASINA INCLUSIV USA DIN DREAPTA PENTRU A PUTEA DA AEROTERMA JOS,ALTFEL NU IESE CAM ASA ARATA ACUM LUCRAREA FINALIZATA,SCUZATI MIZERIA DIN MASINA ,NU APUCASEM SA FAC CURAT IN EA,TIN SA PRECIZEZ CA PENTRU A MONTA CLIMATRONIC IN LOC DE AC ESTE O MUNCA GIGANTICA,TREBUIE DESFACUTA TOATA MASINA IN INTERIOR,TREBUIESC CUMPARATE URMATOARELE

-DISTRIBUITOR AER (IN TERMENI NOSTRI AEROTERMA) ADICA CEA MARE DE SUB BORD INPREUNA CU MOTORASELE CELE 4 LA NUMAR DE PE EA,MOTORUL AEROTERMEI PROPRIUZIS,CALORIFERELE DE APA SI AC CU TOT CU CONDUCTE,TOATA INSTALATIA ELECTRICA AFERENTA DE PREFERINTA TOATE ACESTE PIESE SA FIE LUATE DE PE O SINGURA MASINA NU O PIESA DE PE UNA SI ALTA PIESA DE PE ALTA,ACEL DISTRIBUITOR VALEO CARE FACE SCHIMBAREA DE TREPTE DE VITEZA LA AEROTERMA,GRILA DE LA PARBRIZ CU SENZORUL PE EA,BUTONUL DE ECO ,NU SE MAI POTRIVESTE CEL DE AC NORMAL,CIRCA 30 DE METRI DE FIR PENTRU CONFECTIONAREA INSTALATIEI NECESARE LA PANOUL DE CLIMA,MENTIONEZ CA ACEASTA INSTALATIE TREBUIE SA FIE FACUTA DE CINEVA CARE SA SE PRICEAPA FFFF BINE,VINE IN FOARTE MULTI PINI MUFATA INCLUSIV IN ECU,SI MAI ESTE DE SPUS MULTA,O SA MAI REVIN SI CU ALTE POZE

cum sa inlocuiesti aer conditionat cu climatronic
Skip ads

  • ciobi sib

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salutare, ai facut un lucru foarte complicat si eu m-am gandit toata vara la asa ceva dar n-am avut curajul sa ma apuc poate la primavara te deranjez si eu cu intrebari.Felicitari si m-ai asteptam poze !
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
EXTRAORDINAR . Felicitari.
  • mariuscasica83

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
multumesc enorm tuturor,si ca sfat pentru cei care vor sa faca ce am facut eu,........ luati tot ce tine de climatronic ventilatie etc pentru ca nu se mai potriveste nimic de pe masina voastra,iar dupa cele cu volan pe dreapta nu se potrivesc deloc ca sunt pe invers
Skip ads

  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
felicitari! si sa iti traiasca si ajutoarele..fara de care nu cred ca te-ai fi descurcat ! si nu`n ultimul rand sa o folosesti cu placere !
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Tre sa ai timp si rabdare pentru asa ceva ! Bravo !
Probabil si ceva pasiune Wink

CristianTM.
  • zyku

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
A meritat tot efortul? Pana la urma aia e cel mai important!
Nu ai "greieri" in masina dupa ce ai demontat toate plasticele?
In concluzie felicitari e o munca de chinez batran ceea ce ai facut tu.
Bafta!
  • mariuscasica83

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
multumesc frumos tuturor,intradevar munca de chinez,in masina nu tremura si nu se aude nici un zgomot dupa montare,ba mai mult parca sta mult mai fix bordul ,urmeaza arcuri si suspensi sport,bari de irmscher fata si spate ,faruri cu deylaght,stopuri pe leduri,volan sport care imi ajunge miercuri ,plafon inbracat in piele si cu circa 200 de leduri in el,promit ca o sa mai revin cu poze sau la intalnire la club se poate vedea live
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
o munca extraordinara intradevar ... felicitari! Cat te-a ajuns toata afacerea?
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Felicitari pt rabdare !
si spor la modificari in continuare
  • mariuscasica83

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
toata afacerea cred ca in jur de 1500 de lei fara pachetele de tigari si sticlele de cola aferente
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ehe sa mai spun si eu ceva ce sa mai spun aceasta a fost prima masina pe care eu am exersat cu BC ledulete pe vectra si a fost ultima masina care s-a mai facut (ma refer la cablare montare )
cinste lui ca a investit niste bani dar a meritat am muncit impreuna circa 6 zile din care 3 zile incontinu de dimineatza pana seara dar zic eu ca a meritat putin cam dezamagit de programul TIS 2000 pt ca in acesta nu sunt spuse toate datele necesare deci cine vrea sa se apuce sa mai caute alte alternative sau sa se bazeze pe intuitie
binenteles ca acest lucru pe mine m-a ambitionat sa imi pun si eu pe astra am mai avut o incercare in aceasta toamna dar din lipsa de piese care nu se gasesc foarte usor am abandonat subiectul temporar pana in primavara.
Din pacate este si va ramane singura pe care eu am facut-o deoarrece alta nu mai pot face datorita volumului mare de munca.
Bafta tuturor care doresc sa incerce si nu uitati ca va astept cu eventuale intrebari daca este cazul
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
felicitari pentru ce ai realizat ,este o munca imensa
felicitari si celor ce te-au ajutat ,superdragos si liu flores,
si cred ca insvestitia chiar merita ,bani se duc ,munca depusa se uita dar cand vei folosi climatronicul iti vei aduce mereu aminte cat de mult ai muncit ,si e de apreciat
inca o data felicitari
  • claudiu1178

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
curaj mare ai avut omule..!..felicitari
  • Triple X

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Dar ne poti sune nene flores_astra cam la cati bani se ridica aceasta investitie ? Eu am o vectra si nu am ac pe ea.
  • mariuscasica83

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
cu tot cu montaj se ridica pe la vreo 2000 lei
  • craetos

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
mare lucrare, mare mester...felicitari, dar (intotdeauna exista un ”dar”) la cata munca, investitie, nervi, bataie de cap...mai bine renunt la aer si deschid geamurile Laughing in orice caz... e de lauda ce ai facut acolo, felicitari. (cand te gandesti ca altii se duc la service sa schimbe un bec, sau sa le bage apa in vasul de la stergatoare)
  • errer

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1997 16 V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
in principiu cred ca se poate face dar nu stiu cam ce ar trebui inlocuit...in afara de panoul cu clima ...si senzorii de temperatura...
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
tu intrebi, tu raspunzi? monolog?
opel olimpya nu cred ca a avut climatronic, numai ac, nu-i asa?
  • hover2008

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ar fi interesant de stiut daca se poate monta climatronic in locul AC la Vectra B2?
Ce trebuie schimbat ?
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR