Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Lasati-l bre pe vasea77 in pace. Baiatul asta traieste pe alta lume. Sau vorbeste doar asa ca sa se bage in seama.
Skip ads

  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Am mai vãzut niºte CGI-uri cu golf 7. Faþa ca noua jetta, spatele oarecum asemãnãtor cu ibiza, bordul mi s-a pãrut cã aduce cu cel de passat, oricum diferit faþã de G6. Despre motorizãri nimic nou deocamdatã, aceleaºi TDI-uri ºi TSI-uri.
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Azi la ora 23 la Berlin va fi prezentat Golf 7, apoi spre sfârºitul lunii septembrie îl vom vedea la salonul auto de la paris.
Sã vedem dacã va fi mai frumos ca astra j.
Eu cred cã tot astra j va fi mai frumoasã.
  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
E usor de prognozat.
Chiar si Astra F este mai frumoasa decat Golf3, Astra G este iar peste Golf 4, care arata oribil si nu stiu daca am vazut un Golf4 modificat sa arate frumos.
Nici golf 5 si golf 6 nu arata mai bine decat contracandidatele Astra H si Astra J. Nu din motive subiective, dar VW merge pe o linie de design batranesc. Asta se poate vedea mai ales intre Golf4 si Astra G.





Cu siguranta ca nici Golf7 nu va face abstractie.
Skip ads

  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
E usor de prognozat.
Chiar si Astra F este mai frumoasa decat Golf3, Astra G este iar peste Golf 4, care arata oribil si nu stiu daca am vazut un Golf4 modificat sa arate frumos, sunt cateva tentative pe net, dar sunt hidoase.
Nici golf 5 si golf 6 nu arata mai bine decat contracandidatele Astra H si Astra J. Nu din motive subiective, dar VW merge pe o linie de design batranesc. Asta se poate vedea mai ales intre Golf4 si Astra G.

Priviti aceste 2 imagini, chiar daca le stiti din cap, uitati-va la poze succesiv, una dupa alta si veti vedea diferenta mare intre Astra G, care este, parerea mea, inainte cu un model fata de Golf4, in ciuda faptului ca Golful are bandouri si ornamente vopsite si e model facut pentru SUA.
Cand schimabti imaginile, urmariti cu atentie zona farurilor, inainte de toate.




Cu siguranta ca nici Golf7 nu va face abstractie si parca nici nu mai sunt curios, pentru ca intr-o perioada de 5 ani, au iesit deja 3 modele.
Penibil.
I have a dream " Opel Zafira".


Ultima modificare facuta de aquagen la Sam 15 Sep, 2012 1:21 pm, modificat de 2 ori in total
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Astra J e clar mai frumoasa decat Golf 6.

Dar ce ne facem ca intra apa in Astra J? degeaba e frumoasa, daca iti este frica sa iesi pe strada cu ea atunci cand ploua, sau cand te duci la spalatorie!
  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Intra apa in orice masina daca nu sunt usile si geamurile bine inchise. Razz
Cred ca a fost testat modelul pe orice conditii, cine stie poate un cheder ceva, pus de Franz, la graba.

Totusi e mai bine decat sa te lase franele la Passat nou pe serpentine din cauza unor defectiuni de fabricatie, sau sa te prajesti pe autostrada intr-un Audi R8.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Intr-adevar Astra G a fost o masina comparabila cu Golf 4, Opel au fost chiar competitori buni pentru ei atunci,dar deja la Golf 5 cu Astra H se schimba treaba drastic,condu' un Golf 5 si apoi urca-te in Astra H sa vezi diferenta majora si nu vorbesc de aspect,ci vorbesc de calitate,de felul cum stai in scaun etc.,aspectul e ceva discutabil,e dupa gustul omului. Apoi e cam nasol sa auzi ca intr-o masina ca Astra J ploua.
Skip ads

  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Eu nu cred cã plouã în toate Astra J. Posibil sã fie doar câteva cazuri izolate.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu se compara cum ruleaza gloful fata de astra! e diferenta ca de la cer la pamant! opel e masina,astra e sub golf!
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Zici cã opelul e mașinã, iar astra j e sub golf 6.

Atunci golf 6 ce e? Supermașinã?
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
e buna dar nu atat de buna ca golf!
Skip ads

  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
m-am uitat in mesajele autorului topicului si la 30.000 vrea sa-si schimbe masina dupa jdimii de probleme Smile) ... personal ma bucur cand vad inshi de astia care-si iau masina X (ca e mai ieftina si are dotari mai multe ) in detrimentul Y (care e si mai scumpa are si dotari mai putine ) + ca e urata frate Smile) . Este exact tzeapa stil FNI Smile plina lumea de oameni visatori .
Eu am opel si spuneam acum cateva luni la un topic ca : " am opel dar mi-ar fi rusine sa compar masina cu un VW " . ma bucur ca am avut dreptate !
+ ca daca I-as fi spus la momentul respectiv sa-si ia un Mercedes c220 SH cred ca ma scuipa in ochi Smile) Luati-va masini dupa pareri "avizate" pe site uri de internet si nu pe propria experienta sau pe propria gandire ! NOT
P.S. SFAT ! faceti plata pt. greselile voastre nu a altora !
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mers cu Astruta la garantie. Surpriza...Motorasul ala de la rezervor nu intra pe garantie, e considerat dupa mintea lor cea creata consumabil. Modulul de la AFL de la puntea fata cica s-a stricat de la folosirea necorespunzatoare. Adica am mers cu masina cand era zapada pe drum. La calculatorul de ABS se mai gandesc. Stopul deocamdata cica nu e o problema. Pana il rezolva merge cu pumnul. Chiar sunt idioti daca au avut impresia ca o sa o scoata la cap cu mine.
Diagnoza s-a facut cu propriul tester(OpCom-ul 2014) ca sculele lor nu miroseau masina si dadeau vina ca nu merge mufa la masina. La plecare imi pusesera pe factura 70 RON fara TVA costul diagnozei. Cat tupeu si nesimtire poti sa ai?
Au rezolvat jumatate din probleme. Deocamdata 0 banuti dati.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daniel, ce model de Astra ai?J?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Da. Astra J. Cea mai mare greseala ca nu am luat altceva.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca va povestesc peripetiile unui amic cu G6 1.6 TDI o sa realizati ca micile probleme ale Astra J sunt detalii marunte Very Happy
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Da. Astra J. Cea mai mare greseala ca nu am luat altceva.

Ce motorizare?Care sunt marele minusuri la acest autoturism constatate de tine?Multumesc frumos.
O vreme am visat la Opel Astra J insa dupa ce am citit cateva comentarii aparute in publicatia Auto Bild am renuntat la el.
In acest moment VW Golf 7 este clar mai ok decat Astra J.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
aquagen a scris:E usor de prognozat.
Chiar si Astra F este mai frumoasa decat Golf3, Astra G este iar peste Golf 4, care arata oribil si nu stiu daca am vazut un Golf4 modificat sa arate frumos.
Nici golf 5 si golf 6 nu arata mai bine decat contracandidatele Astra H si Astra J. Nu din motive subiective, dar VW merge pe o linie de design batranesc. Asta se poate vedea mai ales intre Golf4 si Astra G.





Cu siguranta ca nici Golf7 nu va face abstractie.

Vezi tu, aspectul unui autoturism tine de gustul fiecaruia dintre noi.Unii sunt nebuni dupa Citroen C4 care mie nu imi place absolut deloc.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
1.7 diesel 125 de cai. Minusuri. Consumul mare pentru un diesel cand e alergat si fiabilitatea foarte slaba. Si sunt tipul de sofer care alearga masinile dar scoate consumuri foarte mici raportat la viteza medie. Cu asta e jale.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR