Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Buna oferta de la opel dar ce se intampla se apropie lansarea urmatorului model? Cati ani are acest model?

10k euro reducere ? nu am mai auzit de asemenea reduceri pana acum la nici o marca. Expira sau ce ?
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Înseamnã cã nu ești informat, toate firmele producãtoare au astfel de reduceri la modelele care ies din gamã..., și este normal sa procedeze astfel.
  • coba

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2011

  • Mesaj Privat
hog33 a scris:Buna oferta de la opel dar ce se intampla se apropie lansarea urmatorului model? Cati ani are acest model?

10k euro reducere ? nu am mai auzit de asemenea reduceri pana acum la nici o marca. Expira sau ce ?


Laughing Se poate se spune si asa, ca expira! Insa cred ca este vorba de pretul la care se vinde masina, ca la 30.000+ era pe din-afara total comparativ cu concurenta.
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
scuze de off topic :
La astra j o sa fie astfel de reduceri ? Bine , normal ca nu de 10.000 de euro ,proporționale cu prețul mașinii. Am inteles ca urmeazã sa aparã astra k și mã gândeam ca ...


Ultima modificare facuta de mihnea_alex la Vin 06 Feb, 2015 8:16 pm
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Astfel de informații se țin "sub sertar",doar anumite persoane dețin astfel de informații, doar dîn interior..., rãsuflã destul de greu...
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Înseamnã cã nu ești informat, toate firmele producãtoare au astfel de reduceri la modelele care ies din gamã..., și este normal sa procedeze astfel.


Gyzmo eu sunt de acord si cu tine si cu vanzatorii dar 10 mii euro reducere se face la o masina de 100 000 euro si nici acolo. Nu sunt informat cum spui pentru ca nu ma intereseaza acum starea pietei auto. Stiam doar ca skoda acorda reduceri de 3-4 % pentru o masina de 15-20.000 euro Dar daca tu spui ca pot cumpara un passat modelul apus cu reducerea asta ..te cred
Da-mi cateva exemple te rog, macar proportionale la pret.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Serios?

Cel mai bun exemplu este pretul de achizitie al BMW-ului,doar 18.800 Euro+TVA,cu niste dotari destul de ok(putin peste cele de serie),fata de doar 35700Euro cat ar fi fost pretul de lista inclusiv dotarile.
Si ca tacamul sa fie complet,mai exact am achizitionat doua bucati... Shocked
Gasesti mai multe detalii in topicul dedicat:Insignia vs Passat vs BMW. Wink
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Nu te-ai incurcat ...cand esti hotarat sa achizitionezi o masina te informezi si castigi.
Nu as fi crezut ca se pot face astfel de reduceri....astia ori le dau de pomana sa scape de ele ori valoarea reala a unei masini este la 1/2 din pretul afisat si atunci ei au un castig urias.
Oricum sa te bucuri de ele, banuiesc ca sunt pe o societate ...ceva..
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Intr-un final a ajuns si "marea" masina, in curtea firmei.
Dupa un mic test drive, am ajuns la concluzia ca inafara de calitatile de offroad,restul lasa de dorit... Sad
Dacia tot Dacie ramane chiar daca are alt look...
Cand au pus ecranul de la navigatie asa de jos,banuiesc ca era intuneric sau au fost legati la ochi...,exista riscul de a iesi cu masina in decor daca vrei sa urmaresti ceva pe ecran,poate au avut in vedere ca se poate naviga doar dupa comanda vocala... Question
Reprize foarte scurte ale cutiei de viteze,foarte turat...,ma asteptat la cu totul altceva... Sad ,eu unul sunt dezamagit.
Am avut surpriza sa opresc langa un Dokker,am observat cu stupoare ca eram amandoi la acelasi nivel... Shocked

Ramane sa mai vedem pe parcurs,insa prima impresie lasa intotdeauna o urma adanca...
Nu acelasi lucru s-a intamplat cu Opelul (Insignia),din prima am fost impresionat de pozitia in scaun,de imaginea pe care o ai asupra intregului bord,asezarea butoanelor,...se vede ca totul a fost gandit in amanunt...
Acum,daca avem in vedere pretul,ce mini SUV,nou, achizitionezi la aceeasi valoare?


Dooker am condus si sincer .. nu mi sa parut cine stie ce ... atat ma impresionat ca la motorul de 1.5 are forta in el incarcat maxim .. aici nu am ce ii reprosa .. dar la 80 mii km au inceput sa i se arda becurile de la aer .. auch .. cam devreme ..
Daca si la Duster au pus navigatia jos .. sincer e mai ieftin unu de pus in parbriz ..si mai ieftin:)
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Se pare ca aprecierile legate de duster sunt de suprafata. Atata vreme cat constati ca esti la aceeasi inaltime cu dokker atunci atuurile dusterului au disparut subit. Garda la sol este apropiata de o navara, 21 cm (23) si unghiuri de 29 si 35 de grade, pe care navara nu le are. Nu este o masina cu pretentii si finisaje de bmw cum nici bmw nu poate ce poate duster. Deci masina este cu dedicatie a se folosi pe anumite drumuri de pasionati, industriasi,fermieri,urgente. Cum spuneam necesita adaptare pentru cutia scurta dar nu i un capat de tara, treapta 1 scuteste masina de reductor implicit de alte costuri. Stii cum coboara masina asta in tr.1 pantele cu noroi sau zapada ?
petrom a renuntat la navara in favoarea duster dupa ce au adaugat un rollcage si ceva scuturi....este o masina serioasa pentru drumuri offroad-forest crede ma. Dar care merge si cu 130 pe autostrada !
Clintul de duster nu are fite de insignia sau audi in cap.
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Orice client de duster full poate opta si pt o inisgnia mai cheala, deci inisgnia nu e un vis
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Daca si insignia e masina de fitze....Smile)))))))
Skip ads

  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Pentru saraci, si Insignia este o masina de fite
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Shellshock a scris:Orice client de duster full poate opta si pt o inisgnia mai cheala, deci inisgnia nu e un vis

Clintul de insignia are alte asteptari de la masina, chiala nu o va cumpara niciodata. Media este undeva la 25-30k euro pe cand la duster este 15k euro si iata vorbim de dublul pretului pentru un turism.

Intretinerea ei nu este o fita ?
cine merge cu roti de 18 toli si 1200 ron bucata de anvelopa ?
Stii cat costa un far de insignia ? 30-35 milioane, unul !
Stii cat costa un grup de valve din cutia automata ? 1500 - 1800 euro si cam pica! cu 2000 euro cumperi un harb care te duce de la a la b sau cumperi 1500 litri de motorina etc

Dar sa nu deviem de la subiect, aveti o parere despre duster ?


Ultima modificare facuta de hog33 la Dum 08 Feb, 2015 5:34 pm, modificat de 2 ori in total
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu sarac fiind as prefera o insignia cheala decat un duster full
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
da pentru ca esti un orasean, muntasii spun despre cei care ajung ocazitional la munte ca fiind pantofari. Asa sunt si eu dar imi plac si iesirile in natura la nebunie si oricand se iveste ocazia o fac cu placere...
Am 6000 km in spate de batut muntii tarii cu ATV-ul....sa vezi si aici senzatie...

O parere ? despre duster?
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu pentru astfel de iesiri in natura mi-am luat un 4x4 adevarat, land cruiser,iar daca vrei suv adevarat si luxos land rover and so on...wtf nu duster. Duster nu e bun nici ca masina normala nici ca suv..mai bine insignia cheala
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
da am remarcat ca la tine banul nu este o problema dar proportional si argumentele . Unde dai si unde crapa ! WTF
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu doar ziceam ca sunt de parere ca Opel Insignia cheala este mai buna overall ca orice Duster
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Hai ca ajungem la altele, scrisul asta nu este chiar explicit, clar este ca fiecare dintre cele doua modele au clienti diferiti si nu se pot compara.
Ai ajuns pe Tabla Butii ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Chestionar

opel vs duster
raman cu opel 80%
duster 19%
458 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR