Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • eugen2010

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut pt iagur
ref cu masina am citit mai sus ce ti sa intamplat da-mi te rog si mie o rezolvare deoarece m-am confruntat cu o problema asemanatoare tie [nivel mare ulei in baie]
am si eu un astra h din 2007 z13 dth cu filtru particule are 80000km si mentionez ca i-am pus ulei GM 5w30 si tot face probleme cu regenerarea filtrului
masina am traso pe dreapta pt a nu face mai multe stricaciuni. astept si eu o rezolutie din partea ta te rog frumos.
spunemi si mie te rog ce ulei trebuie sa-i pun daca pdf. ms
  • c_pantazescu

  • Mesaje scrise: 1,126
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Du-te la Maiandrei la service, sa puna testerul pe ea sa vada ce i cu DPF ul. E printre putinii oameni cu adevarat avizati care te pot ajuta.
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Va salut! Am observat cu stupoare ca nivelul de ulei este DUBLU, fratilor...dublu! Vorbesc de acelasi Z19DTH care a avut 9 luni de chinuri in functionarea motorului. Banuiesc ca buba aceea cu opritul motorului in mers de zeci si sute de ori..... mi-a pompat motorina in ulei Sad
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
eugen2010 a scris:salut pt iagur
ref cu masina am citit mai sus ce ti sa intamplat da-mi te rog si mie o rezolvare deoarece m-am confruntat cu o problema asemanatoare tie [nivel mare ulei in baie]
am si eu un astra h din 2007 z13 dth cu filtru particule are 80000km si mentionez ca i-am pus ulei GM 5w30 si tot face probleme cu regenerarea filtrului
masina am traso pe dreapta pt a nu face mai multe stricaciuni. astept si eu o rezolutie din partea ta te rog frumos.
spunemi si mie te rog ce ulei trebuie sa-i pun daca pdf. ms



problema se rezolva numai prin anulare dpf atat fizica cat si din soft....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR