Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marian1962

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2004 z13
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Sunt si eu proaspat printre voi, a, o Corsa C 1,3 cdti/ Poate cineva sa ma lamureasca in legatura cu circuitul de racire la acest tip de masini? Mai bine spus, eu am observat ca lichidul (antigelul) intra in vasul de expansiune printr=un furtunel in partea superioara si iese pe unul mai gros situat la baza vasului de expansiune. E normal sa circule lichidul permanent pe furtunelul de sus? Nu imi creste nivelul in vas. Ceea ce ma frapeaza e ca nu creste temperatura la ceas, desi aer cald baga (dar nu fierbinte).Cand nu era asa de frig-10grade, acul incepea sa urce dupa destul de mult timp, acum am umblat cu ea mai bine de 20 de minute dar nici o miscare la ac. Cand statea la ralanti, chiar daca aveam 80grade temperatura apei, aceasta scadea pana pe zero. E normal? Va rog sa ma "descuiati " si pe mine in acest sens. Mersi anticipat!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
E normal sa circule lichidul permanent pe furtunelul de sus.
2. calculeaza temperatura la gradatiile cu cifre lipsa incepand de sus in jos...vei vedea ca la primele gradatii de pe ceas ai temperatura de 60-70 grade...deci nu scade la 0.
Treci la intalnire...vezi ca e topic dedicat..si o sa iti arat cum se intra in ecranele ascunse (sau cauta pe forum despre ele). Asa o sa stii in orice moment temperatura antigelului..ti-o da acolo in format digital.
  • marian1962

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2004 z13
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
livcro a scris:E normal sa circule lichidul permanent pe furtunelul de sus.
2. calculeaza temperatura la gradatiile cu cifre lipsa incepand de sus in jos...vei vedea ca la primele gradatii de pe ceas ai temperatura de 60-70 grade...deci nu scade la 0.
Treci la intalnire...vezi ca e topic dedicat..si o sa iti arat cum se intra in ecranele ascunse (sau cauta pe forum despre ele). Asa o sa stii in orice moment temperatura antigelului..ti-o da acolo in format digital.

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai nu se intra...numa se vine..in valea aurie, in spatele terenului de fotbal artificial, sambata de la ora 13.00...Vezi ca e un topic d eintalniri...sau baga un search cu'intalnire sibiu teren fotbal'

sau vezi aici... https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=55801
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR