Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • georgevig

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16v x 16 xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
De exemplu in Ramnicu Sarat, autoritatile s-au straduit cat au putut pana s-au inzapezit si ei. Se circula foarte anevoios pe strazi.
Dar , eu unul as certa un pic mai mult locatarii, care nici macar nu si-au curatat aleea din fata blocului, sau a casei unde locuiesc.
Un alt lucru ce ma deranjeaza este inconstienta unora care pleaca la drum neechipati, dar si de irascibilitetea unora in trafic, care tocmai ei gresesc!
In fine astazi 16 dec 2009, ora 21:30 drumul european E 85 este inchis pentru autoutilitarele mai mari de 7,5 tone.
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
in Bacau mai repede travesezi orasul pe jos decat cu masina si daca nu ai cauciucuri de iarna prin oras ,si pe laele lanturi (daca vrei sa mergi pe varianta) stai mai bn acasa ,in fine autoritatile nu si au facut treaba
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
stefan_ciocoiu a scris:daca nu ai cauciucuri de iarna prin oras ,si pe laele lanturi (daca vrei sa mergi pe varianta) stai mai bn acasa ,in fine autoritatile nu si au facut treaba


Decat fara cauciucuri de iarna cateogoric mai bine stai in casa, indiferent de cum isi fac treaba autoritatiile.

Nici in Mures ieri nu au facut treaba grozava dar cu grija poti traversa orasul fara probleme.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
georgevig a scris:In fine astazi 16 dec 2009, ora 21:30 drumul european E 85 este inchis pentru autoutilitarele mai mari de 7,5 tone.

E85 e blocat de aseara undeva intre Buzau si Urziceni, prin judetul Ialomita. Pe la stiri spuneau ceva de o coloana lunga de 15 km pe mai multe randuri.
A2 a fost inchisa asta noapte intre Bucuresti si Drajna pentru a fi curatata, iar azi era sub orice critica din cauza poleiului.

Nici calea ferata nu e o solutie. Aseara in Ciulnita (langa Drajna) erau blocate vreo 8 trenuri. Acceleratul Constanta-Oradea plecat ieri la pranz din Constanta a ajuns abia azi dimineata in Gara de Nord. Pe la stirile de asta noapte de la ora 0:00 intrase in direct un tip din acest accelerat care spunea ca stau in gara la Ciulnita de la ora 17:30. Ei erau norocosi, insa in alt tren blocat in acceasi gara nu aveau nici lumina si nici caldura.
Skip ads

  • nookie24

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
legat de zapada...ieri mi-am lovit rau de tot janta dreapta (aluminiu) si mi-i s-a dus unghiul de fuga Sad...ori din vina mea ori din vina autoritatilor...asta nu stiu...caci viteza nu aveam...caucuciucuri de iarna am...deci sfatul meu...fiti prudenti!
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
sper sa faca ceva pana vineri, trebuie sa ajung la Vaslui

PS
cat mai costa o pereche de lanturi?
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
lanturi maxim 40 de lei dar ai grija ce fel de lantruri iti ei am vazut destule panarame pe piata
PS:Daca mergi la Vaslui si ai reusit sa treci de Buzau incolo nu mai ai probleme
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cica s-ar fi deblocat E85 dupa peste 24 ore. BGS au mai punctat o data la capitolul imagine si au mers acolo sa tracteze masinile blocate in nameti.
Skip ads

  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
In Iasi autoritatile nu si`au facut treaba.....au aruncat putin antiderapant si atat...aaa si am vazut 2 lame trase pe dreapta....in rest fiecare pe cont propriu.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
fratilor, eu am venit azi noapte: calarasi-slobozia-braila-galati [ orele 21.00-23.30] si am fost multumit de drum.
la zvonurile extrem de alarmante [ radio cat si familia] , ma asteptam sa fac nani-nani la slobozia, dar i-am dat inainte si am mers multumitor.
chiar un nepot[`` info trafic``], ma alarmase asa tare ca am zis ca a disparut si Galatiul de-atata ger si viscol.
p.s. cu tot poleiul si viscolul [ pe acea ruta] , n-am vazut nici un `derapat`.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ne bucuram ca ai ajuns cu bine. Eu unu era sa mor in Bucuresti am cauciucuri de vara si cand am plecat marti era sa nu mai ajung acasa. Noroc cu claxonu in cateva interectii a trebuit sa ma fac auzit ca sa pot sa trec, saniuta lu Mos Craciun cred ca aluneca mai putin decat masina mea, mai ales ca au fost draguti cei de la drumuri si nu au facut nimic. Acum iar ninge nu poate sa sa astepte macar pana la Craciun Sad
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
in Piatra Neamt nu isi fac treaba.nu a viscolit, doar a nins.au iesit tarziu si numai pe strazile principale.si acolo doar de ochi lumii.pe stradute nimic.
Skip ads

  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Inca asteptam.
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
IERI Bucuresti--Campina- Brasov 180 km in 8 h cu tot cu anvelope de iarna si vro 4 cafele+un termos de ceai , PS cine nu are anvelope de iarna ..STATI DRACU ACASA..... ca mai omorati si pe alti
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:Ne bucuram ca ai ajuns cu bine. Eu unu era sa mor in Bucuresti am cauciucuri de vara si cand am plecat marti era sa nu mai ajung acasa. Noroc cu claxonu in cateva interectii a trebuit sa ma fac auzit ca sa pot sa trec, saniuta lu Mos Craciun cred ca aluneca mai putin decat masina mea, mai ales ca au fost draguti cei de la drumuri si nu au facut nimic. Acum iar ninge nu poate sa sa astepte macar pana la Craciun Sad


Ceribross, multumesc.
cauciucuri de vara Question Question
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
stefan_ciocoiu a scris:lanturi maxim 40 de lei dar ai grija ce fel de lantruri iti ei am vazut destule panarame pe piata
PS:Daca mergi la Vaslui si ai reusit sa treci de Buzau incolo nu mai ai probleme

Unde ai gasit cu 40 ron ? Ca eu sub 80 nu am vazut niciunde.

Eu cand am plecat cu masina de acasa, nu am luat in considerare ca o sa dea autoritatiile zapada, fiindca nu e sigur niciodata.
Am vazut multi soferi care habar nu aveau sa mearga pe iarna. De astia mie cel mai frica si din cauza lor se blocheaza drumurile . Ieri in Bucuresti chiar nu aveai nevoie de cauciucuri de iarna sau lanturi. Daca stiai sa controlezi acceleratia si frana mergeai foarte ok. In schimb sunt putini care stiu. Tot multi sunt cei care habar nu au cum sa reavtioneze in situatii de urgenta. Sunt putini cei care stiu ce inseamna sa iti fuga masina, sa iti subvireze , etc. Se trezesc in situatiile de mai sus , cu viteza prea mare si nu mai au ce sa ii faca.... decat sa se tina bine de volan.
Pentru iarna eu tin lanturile dupa mine, si o racleta mica.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ceribros, la tine-i iulie, cred Smile auzi, cauciucuri de vara....
ce sa-i faci, ne-a luat iarna prin surprindere. Marti eram la Bucuresti. seara la 8 imi ziceau amici ca sunt cozi la vulcanizare ca la carne pe vremea raposatului, toata lumea umbla sa isi puna gumele de iarna. De parca ar fi 1 noiembrie, nu jumatatea lui decembrie....
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Execrabila Romania la capitolul asta.
ieri am tranzitat BG vreo 420km.
inainte de a intra in RO este o portiune de vreo 100km cu dealuri si vai periculoase.
am ramas STUPEFIAT, sa constat cat pietris si nisip era dat pe acei 100km.[ ext.temp. -6grade]

poleiul deja nu mai era de bagat in seama.
Execrabila Romania
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asa cum ne-au obisnuit unele televiziuni ,au existat reportaje cu oameni blocati in nameti ,unul mi-a atras atentia in mod deosebit ca era foarte nemultumit ' n-a venit nimeni cu apa calda un sandwich ceva'...... altii 'n-a venit nimeni sa ne intrebe ce facem'.....se filmau zone cu masini rasfirate care blocau soseaua si toti se intrebau de ce nu apar masinile de dezapezire ,eu am o parere referitor la asta pentru ca stiu un lucru simplu si de bun simt pe viscol dezapezirea nu are nici un efect iar autospecializatele pentru asemenea operatiuni stateau si ele in blocaje nefiind OZN-uri care pot zbura peste masinile bulucite in nameti.Exista diferite cai de a te informa asupra starii drumurilor pe traseul pe care vrei sa-l parcurgi,TV,internet,telefoane....etc oare nici unul dintre cei plecati in adidasi si cu cauciucuri de vara ,fara stergatoare cu benzina doar pe fundul rezervorului nu banuia ca ...iarna nu-i ca vara?Rapiditate cu care circula acum informatiile fac posibila si crearea de impresia nimeni nu face nimic precum ajuta si pe cei responsabili si atenti cu ce se intampla in jurul lor sa evite statul in frig si alte neplaceri iar din cei ramasi in troiene cati erau musai obligati sa plece la drum in acele conditii?
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
@mecaNIK

Inteleg punctul tau de vedere si sunt de acord partial cu el, dar daca tot esti de partea autoritatilor, explica-mi si mie cum se face ca in amaratul meu de oras, Timisoara, nu am vazut masinile de dezapezire in primele 24-36 de de ninsoare ( fara viscol), ce asteptau sa se adune? ca sa o ia toata dintr-o singura tura? Si cand au inceput de unde crezi ca au inceput? Din fata de la Primarie si Prefectura.... Smile .
Mai am sa va transmit un lucru, daca sunteti sau nu de acord, vom vedea.
Este in TM, nu stiu in alte orase, un decret de Consiliu Local care da dreptul Politiei Comunitare (de c...cat) sa amendeze firmele, asociatile de proprietari si persoanele fizice care nu curata trotuarele, trotuare care sunt DOMENIU PUBLIC... Mie mi se pare normal sa curat in fata casei mele, dar la o firma care are 200 de metri de trotuar cine curata zapada? Nu cred ca au angajati care sa aibe in Job description asa ceva....
Si daca Primaria are in administrare trotuarele, ca dace vrei reclama sau terasa, trebuie sa platest la Primarie..., de ce nu la curata Primaria?

Drumuri bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR