Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • dady

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,

de ceva vreme, am obs ca la turatii mici, se aude un zgomot in bord, cam in dreptul afisajului alfanumeric central. Parca ar fi un cablu care atinge ceva metalic la anumite turatii ale motorului.... aveti idee cam ce ar putea fi sau cum pot sa ma uit?



Va multumesc Sad
  • Adila16
  • *
  • 1 mesaje
  • din 28 Jan 2007
  • Astra 2006 Z14...twinport...pinion decalor si toate cele asociate!...
  • Adila16

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z14...twinport...pinion decalor si toate cele asociate!...
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sunetul pare a fi o teava / corp metalic care atinge o alta piesa metalica?...Si dispare imediat ce creste cu putin turatia motorului?
Daca da, nu te speria, e de la tubulatura aerului conditionat care intra in habitaclu.
Infasoara-le pe toate in burete atermic (de la magazinele de constructii si bricolaj) si ai sa constati cu surprindere ca zgomotul care te scoate din sarite a disparut...javascript:emoticon('Smile')
Smile
Si a mea a avut aceleasi simptome sonore, pana cand mi-am calcat pe inima, in ciuda avertismentului dealerului cum ca "2 ani de zile nu-i bagati decat benzina si zeama de spalat parbrizul, altfel riscati sa pierdeti garantia!", si am purces la depistarea ''bataii'' care ma scotea din minti: mi se parea incredibil ca un motor brand new de la Adam Opel sa aiba deja probleme la cuzineti (caci, cu asa ceva seamana zgomotul!)...javascript:emoticon('Shocked')
Shocked
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ati gresit sectiunea
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR