Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Vin cu o pb de care m-am lovit dupa ce am desfacut ceasurile sa pun leduri. Totul a decurs bn pana cand am vrut sa schimb culoarea acelor si le-am desfacut. Aici am gresit si nu am facut semn unde se afla nivelul de benzina din rezervor - am uitat.
Pb este acum ca am pus acul aproximativ unde stiam eu ca ar trebui sa fie insa dupa o saptamana de mers cu masina de aproximativ 200 km nivelul de benzina nu mai scade a ramas fix la fel unde l-am pus.
Mentionez ca acul urca si coboara normal, adica in momentul cand pun contactul urca pana la nivelul de 50l asa cum l-am fixat eu sa indice nivelul maxim, cand iau contactul revine la 0.
Ce sa fie, care e problema am dereglat eu ceva pe acolo, ca sincer l-am cam rotit in toate partile pana sa-l montez la loc, fara sa il dau peste cap adica l-am rotit pana la capat de cursa. Ce nu e in regula, trebuie pus testerul sa vad cati litri de benzina am in rezervor si apoi sa-l fixez din nou, ce s-a intamplat.
Am inteles ca are ceva foarte fin gen parul de la ceasurile de mana. Sa fi atins pe acolo cand am introdus ledul?
Cine s-a mai lovit de aceasta pb il rog un sfat.
Merge pus alt ceas care sa indice nivelul de carburant din bord, ce ma sfatuiti.
Skip ads

  • tax90bul

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
pai la tine nu mai scade?.sti cum e fenomenul asta daca schimbi papugi invers nu mai scade deloc asa cred ca ti s-a intamplat si la tine
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca ai trecut acul in prtea superioara, iar acum e cam debusolat. Acul si motorasul ala de invarte acul are doua pozitii de unde daca nu mai e alimentat cu curent cade. Una cade la stanga iar una la dreapta. Cred ca tu l-ai deranjat si acum cade la stanga. Impropriu spus, dar.... cred ca cel mai bine trecu cu el pe la mine si vedem. Asa cum sti, mai am un bord. Din doua, reusim noi sa facem unu.

Cam aceiasi problema am avut-o cu indicatorul de temperatura.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
tax90bul a scris:pai la tine nu mai scade?.sti cum e fenomenul asta daca schimbi papugi invers nu mai scade deloc asa cred ca ti s-a intamplat si la tine

pb e ca eu nu am umblat la nici un papuc nu inteleg la ce te referi.
sa schimb papucii la sonda de benzina?
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
nea angica si eu m-am gandit la ce spui tu insa nu am apucat sa mai incerc am montat bordul crezand ca e bine si nu sunt pb.
urmeaza sa mai incerc insa sti ca am vb cu tine de ce idei vreau sa pun in practica cu bordul tau. Very Happy
  • tax90bul

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nu frate la tine sta acul cum ar fi sa pun papuci invers asta am vrut sa-ti zic
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR