Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 2dor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut, am o problema cu catalizatorul de la omega b caravan , mi s-a aprins becul martor din bord de la catalizator si sonda lambda nu cred ca mai functioneaza, ar trebui inlocuit catalizatorul, pt ca in timp bucatile din el se depun pe capatul de evacuare si blocheaza eliminarea fumului.ar merge spart pt a evita astea,dar imi va creste consumul. asa am auzit, dati-va si voi o parare.ce e de facut? un catalizator nou e destul de scump, am auzit ca sunt catalizatoare universale in jur de 100 de euro. ce credeti ar merita unul dasta?astept raspunsuri,mersi anticipat Wink
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
da, eu ti-as sugera sa iti iei unul magnaflow parca, de pe 4 tuning. e vre-o 4 mil si am inteles ca nu mai apar erori, ca atunci cand n-ai avea deloc sau ar fi spart. numai ca fagurii aceia din interior sunt pusi pe pereti si trece mai usor fumul prin el decat prin unul original. eu am dat toba spate jos asta vara si am observat ca sitele acelea de la intrarea si iesirea din ea sunt infundate. gaurile din site care ar fi trebuit sa fie de 3-5mm daca mai au 1mm. cred ca imi consuma mai mult din cauza asta si parca nici nu trage prea bine. i-am facut proba si fara toba finala si merge mai bine. am zis ca atunci cand voi avea bani, voi da si catalizatorul(care e in stare buna) si toata evacuarea jos si le voi inlocui cu un catalizator d-asta sport +traseu inox si o singura toba finala sport. mi se pare cam gatuita cu astea stok.
  • 2dor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ms alcapone
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR