Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut colegi.Cu totii am vazut, am simtit ca a venit iarna iar traficul este infernal.Pentru ca nu am cauciucuri de iarna si nu mi-am permis sa cumpar am zis cu prietena sa facem un efort sa luam lanturi.zis si facut am mers aseara la un magazin am gasit dimensiunea 185/65/R14 pret 70 lei,bun am ajuns la scara am zis hai sa le montam ca e simplu le-am scos pe amandoua din borseta aia si ne-am apucat de treaba pe roata stanga dupa aproximativ 10-15 minute ( a durat mult ca era frig,gheata pe la roti)am terminat si am zis hai sa ne apucam de dreapta si SURPRIZA unde este lantu? Question ne invartim in stanga in dreapta ma uit prin masina dar am zis ca stiu sigur ca le-am scos pe amandoua .in cele din urma ne-am amintit ca au trecut cativa oameni pe langa noi dar eram prea concentrati sa punem lantu si nu le-am dat importanta.In concluzie unul dintre acei "oameni" mi-a ciordit lantu.
Acuma am ramas cu un lant pe roata si evident trebuie sa cumpar alt set, dar ma intreb nenorocitu ce face cu lantu ala? Nu am crezut in viata mea ca se poate asa ceva sa te fure la 1 m distanta incredibil.... Sad Ma gandesc ca au atata tupeu sa te fure pe fata , binenteles ca sa mai amortizam socu am facut haz de necaz si ne consolam " bine ca nu au intrat in masina, ca nu ne-au luat cumparaturile din portbagaj" ca deh in tara asta e posibil daca esti prins in ceva.


Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Vin 18 Dec, 2009 9:28 am
Skip ads

  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
sti tu vorba aia : "TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOOOT TIMPUL " nu trebuie sa fi uimit ci doar sa te astepti si la altele mai rele
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
......... imi pare rau. Atat pot sa mai zic........
si poate inca ceva:
"In tara asta prost facuta,
c----ii f-t in loc sa puta
iar f--------i adevarati,
nu pot sa f--a de c----i"
.....................mai mult....nu
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sad, but true ...
Mie asa mi-au furat tel mobil la munte, pe Valea Cerbului. Eram cu cortul si mi l-au luat de sub nas.
Un moment de neatentie, atat a fost nevoie.
Skip ads

  • ovidiuvuia

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Vezi daca nu a fost SOACRA langa tine! Sad Sad Sad
Ori cum imi pare rau de ce ti s-a intamplat.


Ultima modificare facuta de ovidiuvuia la Vin 18 Dec, 2009 9:41 am
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
AVeam niste nervi aseara cum dracu sa il fure din spatele meu. am mai dat pe urma niste ture prin cartier in speranta ca voi vedea vre-un gigel cu lant in mana si daca vedeam ai rupeam fasu am in masina o bata din fire de cupru groase invelite in cauciuc trece prin fas va asigur Sad Smile

Da ovidiu daca era soacra era vigilenta.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai daca gigelu a avut si el lanturi, le-a folosit si s-a rupt unul din ele....aia face cu al tau..isi completeaza setul lui...ca numa cu o roata inlantuita nu poate sa mearga e egal cu zero. Smile) Da si tu ture prin cartier..poate gasesti pe cineva incercand sa isi monteze lanturile si fara soacra langa el. Smile)












Glumeam in partea a doua
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic sa astepti sa se mai incalzeasca , sigur l-a furat ca sa-l poarte la gat:




Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ai sa-ti spun si eu o chestie de zilele trecute!
Un vecin de-al meu scoate bateria si o pune linga masina la nici un metru! El cu ochii sub capota nici nu a observat ca un alt vecin de la blocul urmator, care si el parcheaza Loganul linga ale noastre, plecand de la aprox. 15 m distanta, opreste Loganul, deschide portbagajul, pune mana pe baterie si o indesa de zor inauntru! Smile Vecinul meu nu a observat nimic! Laughing Deschid repede geamul de la bucatarie si strig la spurcaciune....Alo, nea caisa vezi ca e bateria lu' vecinu .....la care el......aaaaaaaaa daaaaaaaa? credeam ca e abandonata.... Smile Si voarba aia om la aproape 55 de ani cu familie si copii.... Asta este lumea (sau mai bine zis animalele) care ne inconjoara......
Daca reuseai sa-l prinzi.... cred ca merita sa-l "speli" putin pe dinti cu lantul ala!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eh, cu chestii dinastea ar trebui sa ne obisnuim, acum vreo 3 ani cineva mi-a furat ligheanul ce-l foloseam la curatat covoare. Eram la maxim 20m(distanta dintre batator si garaj) si totusi nu s-a simtit incomodat deloc.

Intrebarea e aceeasi, cat de terminat sa fii sa furi un lighean?


Ultima modificare facuta de deleted-5946 la Vin 18 Dec, 2009 12:22 pm, modificat de 2 ori in total
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre D_M_G, felicitari pentru atitudine!

Ai mai intalnit zburatoarea care a spart capu' batranei?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Bre D_M_G, felicitari pentru atitudine!

Ai mai intalnit zburatoarea care a spart capu' batranei?

Nu am cum sa dau de el .... Smile cel putin 5 ani! Primisem vestea ca este liber de la un vecin al meu care a fost parte la prinderea lui...dar se pare ca el s-a inselat! Cioropina este "depusa" la Margineni Smile cu mandat pe 5 ani de... "opozitie" pentru relaxare Laughing....a fost condamnat zilele trecute, iar informatia o am chiar de la victima, aceasta fiind prezenta la proces.......Cele bune!
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cristian_ a scris:Eu zic sa astepti sa se mai incalzeasca , sigur l-a furat ca sa-l poarte la gat:





bravo frate
am ras juma` de ora.

@expressvectra sincer m-i se pare un fapt ultra minor ce ti s-a intamplat.
foarte deranjant ,foarte enervant pe moment dar total de nebagat in seama vizavi de marile`tunuri` date direct din masini.
aviz celor care-si lasa masinile nesupravegheate.
acuma un lant nu-i un capat de tara, atentie la valorile mai mari.
exclusiv ``MADE in ROMANIA``
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mie nu mi se pare incredibil. Mi se pare ca ai avut ghinion in dimineata asta.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Azi ma duc sa caut lanturi mai ieftine poate gasesc . si ceva sa imi dezghet portierele pe spate ca is tapene. !

Tiry isprava a fost aseara in timp ce eu montam lantu pe stanga mi-a sutit lantu de pe dreapta care era in spatele meu jos!Smile Evil or Very Mad Evil or Very Mad
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:Mie nu mi se pare incredibil. Mi se pare ca ai avut ghinion in dimineata asta.


``ghinion`` de hoti.
adica un ghinion mare te-a lovit chiar pe tine.
hotul[ii] trebuiau sa suteasca altceva dar s-au nimerit sa te `gineasca` chiar pe tine.
mai e si pisica neagra, joia intunecata, vremea de-afara.......,.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:mai e si pisica neagra, joia intunecata, vremea de-afara.......,.

Nenea Victor, esti cam depasit. Joia e ziua flacarii violet. Mai citeste si matale o carte! Cool
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
victor soare a scris:mai e si pisica neagra, joia intunecata, vremea de-afara.......,.

Nenea Victor, esti cam depasit. Joia e ziua flacarii violet. Mai citeste si matale o carte! Cool


cu Respect Domnul Biela.
nu sunt depasit pentru ca nu ma aflu efectiv in ....trafic.
eu am avut dorinta de a explica colegului expressvectra ca nu a fost asa o paguba mare.
Data viitoare ar putea fi vorba de o geanta cu bani, un telefon, un gps , cam asta urmaresc acesti bravi HOTI.
deci: multa atentie.
  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Pare un banc sa-ti fure lantul de langa tine, dar asta e realitatea pe la noi.
Asta vara tineam chestii multe in portbagajul la dacie. Masina n-o folosisem 6 zile ca deh, aveam alta. Si cand s-o duc in curte la mama am vazut ca-s flacau: mai aveau un pic si maturau portbagajul, chei, trusa, canistra, piese, pana si cutia cu suruburi au facut picioare.
Tara de c...t, furturi de c...t! Twisted Evil
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca tot invartindu-te pe langa masina nu l-ai ingropat in zapada?

(M-a facut sa rad totusi titlul topicului Laughing In prima instanta am crezut ca-i Geoana Laughing .De parca am trai in Elvetia si e ceva senzational.News flash - Toti am fost furati!).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR