Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • sorin4752

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Ce-ar fi sa initiem niste topics Smile- nu stiu pluralul corect- pentru fiecare oras vizitat.
Adica toata lumea care a fost la Viena de exemplu sa posteze informatii despre oras: transport, cazare , mancare , ponturi de cumparaturi, locuri de vizitat, locuri de evitat, fotografii. link-uri
Tot in aceesi maniera sa facem pentru cat mai multe orase.
Eu pot sa incep pt Roma, Berlin.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu pentru Viena.
Cazare ieftina si conditii bune: Hotelul ETAP, in jur de 40 E pe noapte camera .
Cumparaturi : Hilfemariastrasse (Viena), Parndorf (oraselul de Outleturi).
De vizitat sunt multe, nu trebuie ratat Stephansdom (se poate cobori in catacombe (de retinut) si turnul catedralei, priveliste super. Mai adaug la locuri care nu trebuiesc ratate Schonbrunn (minim 4-6 ore) cu gradina zoo si sere, Turnul Vienei neaparat, Hofburgul si Sissy Museum. Ar mai fi marele parc de distractii Prater (atentie aici sunt toate cam scumpe : mancare, suveniruri). Nu ratati cladirea Primariei in fata careia se tine targul de Craciun si cladirea Parlamentului.Noua ne-a placut si colinele de la Khalenberg si inca una....acolo e o catedrala construita de Sobieski si o priveliste superba asupra Vienei.
Cred ca mai sunt destule, le-am uitat pe moment.....daca imi mai amintesc le adaug. In Viena nimic nu m-a dezamagit, TOTUL e asa cum trebuie sa fie intr-o capitala europeana. Transportul in comun este ff bine pus la punct, practic nu astepti nicaieri mai mult de 5 min.

PS Pai incepe si tu cu Roma daca tot ne ameninti
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR