Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am luat amenda din cauza unei vaci,grasa si urata Mad 78euro de platit in15 zile daca nu,se dubleaza.aveam masina parcata in fata hotelului unde muncesc,pe trotuar,o parte din botul masini era in vitrina unui magazin de muzica(ca nu era alta parcare)vaca de la magazin,a chemat politia sa imi dea amenda,in loc sa vina la hotel si sa ne zica sa imi iau masina de acolo(eu cand am parcat-o,azi dimineata la ora 9,era inchis magazinul si credeam ca pe frigul asta nu deschide)mie mi-a dat amenda 78euro ptr ca era pe bordura si la ceilalti muncitori(zugravi,instalatori,tamplari etc,ptr ca avem hotelul in reparatie,le-a dat 38 euro amenda ca erau parcati langa bordura.precizez ca in zona asta nu e permisa stationarea,dar cu lucrarile ce se fac si in fata hotelului pe strada,nu credeam niciunul ca ne da amenda,parcam de 20 zile si niciodata nu au venit sa ne amendeze,dar au primit telefon de la aia si hop si ei cu amenzile.am fost la politie sa ma cert cu aia si ca de obicei au mereu dreptate,bordura nu este propietate privata,ci apartine de primarie.cam asta e necazul si mor de nervi.o sa o platesc ca nu am ce face.numai bine
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ce vaca grasa si urata.
in ce tara salasuiesti colega Question
de mult doream a te-ntreba.
las` ca o platesti de la bacsisuri, nu te mai amara atata.
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Se mai intampla asta e Smile Sunt oameni si oameni.

victor soare: Dupa numarul de inmatriculare,Italia.
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:ce vaca grasa si urata.
in ce tara salasuiesti colega Question
de mult doream a te-ntreba.
las` ca o platesti de la bacsisuri, nu te mai amara atata.

salut victore,traiesc in italia din 2002,in tara asta fumata,si bacsis nu se mai face aici,toti dau vina pe criza si fac pe nesimti-ti si nu lasa nimic.ba in plus vor reducere.amarul meu e ca,cu banii aia vroiam sa iau un cadou prietenei mele de craciun,acum gata Very Happy i sa taiat portia,poate o sa ii iau ceva mai ieftin,am motiv nu? Rolling Eyes apropo,tu ca sti mai tot pe aici,ce a facut colegul biela de a fost suspendat.numai bine
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu beynur !

Prietena ta nu are nici o vina ca tu ai parcat masina aiurea,asa ca trebuie sa ii iei fetei cadoul cuvenit !

Din moment ce stai in Italia din 2002 cred ca stii ca nu e Romania la capitolul parcare si la ei e lege si nu tocmeala ca la noi.
Du-te totusi cu chitanta amenzii la doamna "vaca grasa si urata" poate ti-o deconteaza Laughing
  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Nu fi trist!
Daca prietena ta e cu tine, bani sa ai de o fundita! Si cadoul e gata, conteaza in dragoste partea materiala?
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
beynur a scris:
victor soare a scris:ce vaca grasa si urata.
in ce tara salasuiesti colega Question
de mult doream a te-ntreba.
las` ca o platesti de la bacsisuri, nu te mai amara atata.

salut victore,traiesc in italia din 2002,in tara asta fumata,si bacsis nu se mai face aici,toti dau vina pe criza si fac pe nesimti-ti si nu lasa nimic.ba in plus vor reducere.amarul meu e ca,cu banii aia vroiam sa iau un cadou prietenei mele de craciun,acum gata Very Happy i sa taiat portia,poate o sa ii iau ceva mai ieftin,am motiv nu? Rolling Eyes apropo,tu ca sti mai tot pe aici,ce a facut colegul biela de a fost suspendat.numai bine


Lasa beynur nu te mai ingrijora...tot raul spre bine...
Cat despre prietenul biela...un fleac ,, a numarat si el niste oua ..doar 2 zile si revine printre noi...
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Beynur , nu te mai plange.
leaga vaca aia grasa si trimite-o pachet la galati.
am un amic profesor in scufundari.
prietena poate sa se multumeasca cu un pupic sau mai spre seara cu ceva ` racoritor`.
cum de te-ai gandit sa o tai chiar pe ea la `portie`.
eu daca vin cu d-astea la nevasta-mea , i-mi iau 30 de polonice.
laso-n pisicii mamii ei de amenda, nu lasa asta sa-ti taie din placerile sarbatorilor.
Skip ads

  • lznicu

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1978
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
In Italia nu se sta la discutii la astfel de treburi. Acolo legea e lege, am stat si eu o perioada in Italia, am fost iertat o singura data si asta pt ca a vrut politistul nu ca as fi avut dreptate sau ca as fi dat spaga.
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare la toti.amenda o sa o platesc ptr ca nu am ce face.cand vand sau cumpar o masina sau chiar si o motocicleta,ma verifica sa nu am datorii la stat,cu toate ca in 2003 am luat 2 amenzi,una in metrou si alta pe autobuz,fiecare de 51 euro,inca nu mi-a venit nimic pana acum,si sper sa nu imi vina niciodata.azi cand vorbeam cu un prieten,de amenda,mi-a zis ca are un prieten marocan care luase o amenda in 1996 si acum ia venit sa plateasca 6000euro,nu are ce face ptr ca e cu toata familia aici si nu poate lasa totul balta si sa fuga,plateste in fiecare luna 300 euro,ca de nu,ii vin si ii ia totu din casa.cat despre prietena mea,mi-a zis ca nu vrea nimic de sarbatori,decat pe mine.de aceea o sa ii cumpar ceva frumos(asa e nu trebuie sa fie taita de pe lista de cadouri din cauza prostiei mele sau a acelei ,,vaci grasa si urata,,, Smile )destul ca sufera la munca pe gerul asta.(spala geamurile la camerele de hotel)si afara e minus1,5 grade.bafta si numai bine
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asa Beynur , bravo.
si vezi cand mai parchezi , ai grija si evita vaca aia.
prietena ta te iubeste ...........[ e draguta ..hai?].ai vazut ce intelegatoare este?
bine ca nu spala geamuri la romanica ,ca-s -10 grade tutto la paese.
si un ultim sfat:
sa nu `indoi` bauturile la broscari ca sa-ti platesti tu amenda. Very Happy Shocked Very Happy
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
,ca-s -10 grade tutto la paese.
tutto il paese.nu am inteles cu ,,indoitul,,,
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
beynur a scris:,ca-s -10 grade tutto la paese.
tutto il paese.nu am inteles cu ,,indoitul,,,


adica sa nu `diluezi`
Very Happy

sa nu te superi, am facut o gluma.
stiu bine ca pe-acolo nu se aplica practici d-astea romenesti
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu le diluez,,prea tare,,nu sunt ca altii,care muncesc 4-5 zile si apoi se inneaca in bautura,stiu o gramada de oameni care fac asa,de mai multe nationalitati,dar eu cred ca sunt cu capul pe umeri,beau seara cand vin de la munca un pahar de vin la masa,,rosu,,ca asa e obiceiul aici,la fiecare masa.si apoi cateodata cate o bere la pc Smile .nu imi innec amarul in bautura.nu vreau sa ajung printre milioanele de boschetari ai italiei.numai bine victore
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ba sa stii bine ca aici se aplica practicile astea romanesti mai bine ca in romania.e plin de romani care se imbata zilnic,muncesc 4-5 zile si apoi in coma.nu m-am suparat ca nu sunt genul.o seara buna,sau noapte buna
ops,nu am folosit modificarea,chestia e ca am vazut dupa modificarea ta
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
beynur a scris:nu le diluez,,prea tare,,nu sunt ca altii,care muncesc 4-5 zile si apoi se inneaca in bautura,stiu o gramada de oameni care fac asa,de mai multe nationalitati,dar eu cred ca sunt cu capul pe umeri,beau seara cand vin de la munca un pahar de vin la masa,,rosu,,ca asa e obiceiul aici,la fiecare masa.si apoi cateodata cate o bere la pc Smile .nu imi innec amarul in bautura.nu vreau sa ajung printre milioanele de boschetari ai italiei.numai bine victore


regret ca revin obsesiv .
ma refeream sa nu diluezi bauturile pe care le servesti la bar.
adica sa nu dai broscarilor juma campari cu treisferturi apa, stii tu [barman vechi Exclamation ], cum se procedeaza pe la Roumenia.
greu mai intelegi frate.
se vede ca ai ani grei de gitaly.
ori nu-ti mai aduci aminte `termenii` Question
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
scuze ca sunt mai greu de cap,dar eu nu am gestiune la bar,asa ca le dau mai mult,fara gramaj,ca sa fie mai multumiti si sa imi lase si mie ceva.e chestia ca acasa nu faceam pe barmanul.din 96 muncesc ca ospatar,acasa si aici,dar de 4 ani fac pe barmanul.iar pe timp de iarna fac pe electricianul,zugravul si tamplarul in hotelul asta,ptr un salariu de nimica,dar casa ce sa fac,asta e.bafta
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sa vezi in Belgia ce frumos e ... taica-miu lucreaza acolo de juma` de an ... pe 14 noiembrie a lasat masina intr-o parcare cat a mers la shoping ... juma de ora ... cred ca nu vazuse aparatul ala de taxat de acolo ... pe 18 noiembrie ma trezesc cu plic acasa in RO ... amenda pt parcare ... am umblat o zi intreaga sa platesc amenda (15 euro) si pot zice ca am umblat degeaba ... n-am reusit s-o platesc... pana la urma i-am trimis hartiile prin fax si a platit-o acolo ...
faza e ca taica-miu nici nu stia de amenda ... in schimb astia din Belgia (Charleroi mai exact) i-au si gasit adresa exacta si trimis plic cu instiintare de plata .. si asta in numai 4 zile ...
  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Afara regulile sunt stricte,exacte si in general respectate.Iar greselile se platesc!Nu exista conceptul ca eu am un motiv sau hai sa ne intelegem,facem o exceptie.De obicei inainte de amenda exista un avertisment.Oare cind va fi si la noi la fel?
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Nu esti singurul care a gresit dar, fara suparare cred ca inca nu ti-ai revenit dupa concediul petrecut acasa (adica Romania). locul unde fiecare face ce vrea mai ales in trafic. Oare cind o sa se intample asa si la noi. Din pacate pentru unii dintre noi si din fericire pentru ei in afara sunt legi care se aplica.
norocul tau ca nu muncesti in S.U.A. ca luai amenda din primele 2 ore nu dupa 20 de zile. pentru o roata pe bordura cineva a luat 150 $. Doua ore a stat masina acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR