Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • alexander64

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Very Happy Salut . Pentru cei care trec prin Austria si vor sa faca un popas la Viena sau merg in excursie pt. citeva zile la Viena , recomand sa apeleze la d-ul Lucian , (o familie de romani stabilita de multi ani in Austria ), care are o pensiune langa Viena , foarte usor de ajuns acolo si tot asa de usor si repede de ajuns in centrul Vienei (cca 15-20 min.), pretul unei camere duble cu parcare si mic dejun este de la 39 euro / zi .! Daca nu mai are camere libere la pensiuni , face cazari la hoteluri de 3 stele , la preturi f. bune : 59 euro / zi cu parcare is mic dejun inclus .

Insa ce e mai important este ca te ajuta cu tot ce vrei la Viena ... Obiective turistice , locuri de parcare gratuite , recomandari detailate , tot ce te intereseaza !

Pensiunea se numeste " Pensiunea Lucinel " http://cazare-austria.ro sau http://hotel-viena.ro


Alex
Skip ads

  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Merci mult pentru informatie ,,,,,chiar imi place ce am citit despre pensiune ,,,,Chiar o sa apelez la ei daca merg in Austria
  • tavibaroi

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sunt si apartamente in viena la 150 pe saptamana.. de inchiriat.
Siller apartaments , Plunkergasse 3 intrebati de Michael
Sau sint hosteluri cu preturi de la 10 euro pe zi .. o gramada.
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am stat si noi (eu + prietena + 2 amici ) intr-un apartament de 2 camere in pensiunea lui Lucian in vara 2009 . Ni s-a parut foarte convenabil ; am platit 89 euro/zi cu mic dejun inclus . Sa nu mai spun ca Lucian chiar este un om deosebit . La plecare ne-a organizat si o cina festiva . Recomand celor indecisi sa viziteze Viena daca au posibilitatea , este superba !
Daca ajungeti pe acolo sa nu ratati simulatorul de zbor din parcul de distractii Prater :
http://www.youtube.com/watch?v=Sq0ERqmHTX4
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
O intrebare am si eu. Am citit pe site dar nu m-am lamurit. Daca vreau sa ma cazez la pensiune,pot ajunge in centrul Vienei fara masina? Exista vreo satatie de metrou sau tren in apropiere pe care sa o pot folosi?
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
De preferat este sa mergi cu masina in oras . Asa am facut noi . Sunt cateva locuri prin centru unde parcarea este cat de cat libera si gratis . Este si o gara la 5 min de pensiune dar nu stiu ce program au trenurile sau cat de dese sunt . Poti trimite un mail si cere niste detalii legate de acest subiect .
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc!
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Intentionam sa stau si eu 2 nopti la pensiunea aceasta. dar din pacate domnul a zis ca are locuri in perioada respectiva doar la pensiunea Lucinel 2. A fost cineva? care-s conditiile fata de lucinel 1?
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Doar ce m-am intors de la Viena de la pensiune Lucinel. Intr-adevar tot respectul si toata lauda pentru acest domn. Si ca sa raspund intrebarii de mai sus,nu am vazut pensiunea Lucinel 2,stiu doar (din auzite de la dl Lucian) ca este in aceeasi localitate Maria Ellend. Dar nu cred sa fie alte conditii mai proaste acolo.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salutare. tocmai m-am intors dintr-o binemeritata si frumoasa vacanta. timp de 3 zile am stat la pensiunea domnului lucian (atat 1 si 2). Nu am decat cuvinte de laude, un om nemaipomenit. Atat pensiunea lucinel 1 si 2 au conditii f f bune si sunt la ~2 km una de alta si ~30 km de viena (se merge numai pe autostrada, se ajunge imediat)
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Aceleasi aprecieri le pot face si eu pentru domnul Lucian. Un om deosebit, un ROMAN adevarat. Cred ca ar trebui sa mearga acolo si proprietarii de pensiuni din Romania sa invete ce inseamna ospitalitate, servicii si bun simt.
Recomand cu caldura la toti cei care ajung in Austria si vor o cazare buna atat la pret cat si la servicii.
Totodata multumesc si colegului "respected" pentru ajutor. Stie el pentru ce. Very Happy
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Foarte utila informatia, desi noi preferam intotdeauna o cazare in zona centrala, de unde ai acces imediat la mijloace de transport, obiective etc.
Skip ads

  • adrian_74

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
De cand este ieftin 40 euro la pensiune ? Am stat la hotel de 3stele cu 25+5 mic dejun. La o pensiune cel mult 18 euro sau Viena este peste Berlin, "roman de treaba" cica, iar parcarea este obligat sa o aibe..., mai era cineva mai sus ce spunea ca-s foarte mari preturile.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
in conditiile in care mergi cu masina in viena, te rog sa-mi zici cat te costa o seara, camera dubla,conditii decente, + parcare. sunt sigur ca peste 40 euro....ca popa.( LE: vad ca ai zis 30E la Hotel. Care?...du-ti ideea pana la capat)
Asa ca aceasta pensiune, aflata la 30 km de viena, este o optiune. Stai linistit, nimeni nu te bate la cap, iar pana-n viena faci 10 min cu masina.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@adrian_74 - daca nu ai avut nimic in comun cu acest OM ( dl. Lucian), cu ce drept iei la misto serviciile oferite, si aprecierile noastre?
Nici nu ma mira ca tot timpul trebuie sa fie si cate unul care sa fie contra. E in natura noastra ca si natie. Cei care au fost cazati la acea pensiune au tot dreptul sa isi dea cu parerea, de carcotasi chiar nu cred ca e nevoie.
  • adrian_74

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
@tavibaroi, a si raspuns cateva posturi innaintea mea,hoteluri sunt destule,toata treaba este sa intri si sa vorbesti ca nu te mananca nimeni, nu am nimic cu tine dar prea vorbesti cu foc de respectiva pensiune si ca o paranteza am stat si cu 12 euro la pensiune dar alt oras si repet sunt obligati sa asigure parcare, acolo nu-i Romania, in ceea ce priveste camera dubla,pe mine unul nu ma incalzeste cu nimic ca-s 2 camere,oricum nu stau in ambele deodata,iar daca tot merg sa vizitez orasul Viena ma cazez acolo nu la 30+30km . Si cu alea 10 minute mai adauga sau nici ei n-au trafic! Wink
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
fara suparare,dar camera dubla are 2 paturi nu 2 camere.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
adrian_74 a scris:@tavibaroi, a si raspuns cateva posturi innaintea mea,hoteluri sunt destule,toata treaba este sa intri si sa vorbesti ca nu te mananca nimeni, nu am nimic cu tine dar prea vorbesti cu foc de respectiva pensiune si ca o paranteza am stat si cu 12 euro la pensiune dar alt oras si repet sunt obligati sa asigure parcare, acolo nu-i Romania, in ceea ce priveste camera dubla,pe mine unul nu ma incalzeste cu nimic ca-s 2 camere,oricum nu stau in ambele deodata,iar daca tot merg sa vizitez orasul Viena ma cazez acolo nu la 30+30km . Si cu alea 10 minute mai adauga sau nici ei n-au trafic! Wink

zi prietene hotelul la care ai stat cu 30 euro camera dubla si parcare in viena. nu eschiva...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ca o paranteza nu vreau sa se jignesc pe nimeni dar nu inteleg cum pot sa stea toti in vacante la Viena sau Paris cu 10 euro pe noapte sau 30 de euro. Eu nu am gasit camera dubla cu parcare la Viena in conditii decente sub 70 de euro. Poate nu sunt in eu in stare sa ma descurc. Avand in vedere recomandarile altor membri o sa apelez si eu la respectiva pensiune si revin cu impresii.
  • Lil

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
respected a scris:salutare. tocmai m-am intors dintr-o binemeritata si frumoasa vacanta. timp de 3 zile am stat la pensiunea domnului lucian (atat 1 si 2). Nu am decat cuvinte de laude, un om nemaipomenit. Atat pensiunea lucinel 1 si 2 au conditii f f bune si sunt la ~2 km una de alta si ~30 km de viena (se merge numai pe autostrada, se ajunge imediat)

Buna ziua ! Pe 16 august urmeaza sa mergem si noi la Pensiunea Lucinel , am rezervat o camera cu 39 eur. Au cumva si piscina ? Aveti poze ?Multumesc frumos.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR