Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sunteti de acord ca legislatia permite inmatricularea masinilor cu volan pe dreapta in Romania , atata timp cat nu avem autostrazi ?
Inteleg latura financiara (masinile cu volan pe dreapta mai ieftine decat cele normale la noi ), dar nu mi se pare corect .
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu ti se pare corect ca asa nu ti se pare tie , sau mai e si altceva pe langa?
Se pot adapta niste camere , montate pe oglinda stanga.
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sunt curios cati posesori de astfel de masini au acele camere de care vorbeste cristian_.
Problema apare cand se circula pe drumuri cu o singura banda pe sensul de mers al celui cu o astfel de masina si vrea sa depaseasca , de exemplu , un camion .Am vazut cum cei cu astfel de masini "tatoneaza" contrasensul destul de accentuat , deranjand de multe ori soferii care circula din sens opus .
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Smile Am condus cateva sute de km o masina cu volan pe dreapta , mai mult de nevoie , si pot spune ca totul este ok pana la depasiri , acolo ai 2 variante fie depasesti de la distante mai mari asta insemnand si o asigurare corespunzatoare plus o accelerare pe masura , fie in momentul asigurari te risti scotand prea mult masina pe contrasens , mai ai varianta de a avea un sofer bun in stanga Smile) dar eu nu prea ma bazez pe altcineva , prefer sa evaluez eu situatia . Cel mai frumos este cand prinzi un TIR pe zona unde normal depasesti greu , este aproape imposibil sa o faci cu volan pe dreapta . Consider ca nu este o solutie buna , acceptarea inmatriculari acestui tip de autovehicule . SI asa prea toata lumea (majoritatea pentru ca am vazut si masini bune) isi lua masini de la BG mai mult sau mai putin in stare buna , acuma cu volan pe dreapta , problemele in trafic sunt mai multe ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Sunteti de acord sa se inmatriculeze in Romania masini cu volan pe dreapta ?
DA 30%
NU 69%
26 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR